Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Veni, Vidi… - Konrad Dąbrowski z 3 miejscem w Pucharze Świata Juniorów

Marek Dąbrowski to postać dobrze znana w świecie cross-country. Tymczasem coraz głośniej robi się o jego synu, Konradzie, który godnie idzie w ślady ojca, dakarowego weterana. Ten 19-latek ma już za sobą udany start w Africa Eco Race, a teraz wywalczył sobie 3 miejsce w Pucharze Świata Juniorów FIM w Rajdach Baja już po pierwszym starcie w tej dyscyplinie.

Konrad Dąbrowski wdziera się przebojem do rajdów terenowych. W styczniu zadebiutował w Africa Eco Race, będąc tam najszybszym juniorem. Teraz przyszedł czas na spróbowanie rajdów baja. Wybór padł na portugalską Baja Portalegre 500. Ta okazała się wyjątkowo trudną próbą.

- 2 dni ścigania po błocie, w deszczu, w ulewie tak naprawdę, po drogach z kałużami na tyle głębokimi, że samochody miały bardzo duże problemy z przejechaniem ich, także można było utopić motocykl. Warunki były bardzo trudne. Dla mnie największym problemem okazały się gogle, które parowały i w obydwa dni musiałem niestety bardzo dużą ilość kilometrów przejechać bez nich, co trochę spowolniło moją jazdę, ale generalnie jestem zadowolony z wyniku, zadowolony z tego, że dojechałem do mety i poznałem nową formułę zawodów – mówi Konrad Dąbrowski.

Trudno się nie cieszyć, skoro za jednym razem wywalczyło się 3 miejsce w klasyfikacji Juniorów Pucharu Świata w swoim debiutanckim rajdzie, a także 3 miejsce w całym Pucharze Świata Juniorów FIM w Rajdach Baja. To trofeum Konrad Dąbrowski dostawi na półkę do innych tegorocznych zdobyczy, bowiem ten młody motocyklista w tym sezonie nie próżnuje, co owocuje kolejnymi sukcesami.

- W tym roku tak naprawdę ścigałem się już w 5 dyscyplinach, bo ścigałem się w rajdach cross-country, ścigałem się w motocrossie, enduro, cross country w Polsce, które jest trochę inne niż te rajdy cross-country, i do tego dołożyłem baja, także dużo ścigania, dużo nowości w tym sezonie. Udało mi się zdobyć tytuł Mistrza Polski w Cross Country, II Wicemistrza Polski w Enduro, tutaj dołożyłem tytuł zdobywcy 3 miejsca w Pucharze Świata Juniorów, także owocny sezon, dużo ścigania. Dla mnie sezon nie ma końca – teraz kilka dni przerwy i ja wracam do treningów, zespół szuka budżetu i mamy nadzieję, że organizatorzy również doprowadzą rajd do skutku i szykujemy się na Rajd Dakar. Także jeszcze dużo ścigania przed nami – cieszy się Konrad Dąbrowski.

Rajd Dakar będzie jak dotąd największym wyzwaniem dla tego młodego motocyklisty, bowiem nie tylko pokona tu tysiące kilometrów, ale też stanie w szranki z najlepszymi motocyklistami świata. Konrad Dąbrowski wystartuje ze „swoim” numerem – 63. Rajd Dakar 2021 startuje 3 stycznia i potrwa do 15 stycznia.

AM

Fot. Mika Pietrus Photographer

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska