Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Veni, Vidi… - Konrad Dąbrowski z 3 miejscem w Pucharze Świata Juniorów

Marek Dąbrowski to postać dobrze znana w świecie cross-country. Tymczasem coraz głośniej robi się o jego synu, Konradzie, który godnie idzie w ślady ojca, dakarowego weterana. Ten 19-latek ma już za sobą udany start w Africa Eco Race, a teraz wywalczył sobie 3 miejsce w Pucharze Świata Juniorów FIM w Rajdach Baja już po pierwszym starcie w tej dyscyplinie.

Konrad Dąbrowski wdziera się przebojem do rajdów terenowych. W styczniu zadebiutował w Africa Eco Race, będąc tam najszybszym juniorem. Teraz przyszedł czas na spróbowanie rajdów baja. Wybór padł na portugalską Baja Portalegre 500. Ta okazała się wyjątkowo trudną próbą.

- 2 dni ścigania po błocie, w deszczu, w ulewie tak naprawdę, po drogach z kałużami na tyle głębokimi, że samochody miały bardzo duże problemy z przejechaniem ich, także można było utopić motocykl. Warunki były bardzo trudne. Dla mnie największym problemem okazały się gogle, które parowały i w obydwa dni musiałem niestety bardzo dużą ilość kilometrów przejechać bez nich, co trochę spowolniło moją jazdę, ale generalnie jestem zadowolony z wyniku, zadowolony z tego, że dojechałem do mety i poznałem nową formułę zawodów – mówi Konrad Dąbrowski.

Trudno się nie cieszyć, skoro za jednym razem wywalczyło się 3 miejsce w klasyfikacji Juniorów Pucharu Świata w swoim debiutanckim rajdzie, a także 3 miejsce w całym Pucharze Świata Juniorów FIM w Rajdach Baja. To trofeum Konrad Dąbrowski dostawi na półkę do innych tegorocznych zdobyczy, bowiem ten młody motocyklista w tym sezonie nie próżnuje, co owocuje kolejnymi sukcesami.

- W tym roku tak naprawdę ścigałem się już w 5 dyscyplinach, bo ścigałem się w rajdach cross-country, ścigałem się w motocrossie, enduro, cross country w Polsce, które jest trochę inne niż te rajdy cross-country, i do tego dołożyłem baja, także dużo ścigania, dużo nowości w tym sezonie. Udało mi się zdobyć tytuł Mistrza Polski w Cross Country, II Wicemistrza Polski w Enduro, tutaj dołożyłem tytuł zdobywcy 3 miejsca w Pucharze Świata Juniorów, także owocny sezon, dużo ścigania. Dla mnie sezon nie ma końca – teraz kilka dni przerwy i ja wracam do treningów, zespół szuka budżetu i mamy nadzieję, że organizatorzy również doprowadzą rajd do skutku i szykujemy się na Rajd Dakar. Także jeszcze dużo ścigania przed nami – cieszy się Konrad Dąbrowski.

Rajd Dakar będzie jak dotąd największym wyzwaniem dla tego młodego motocyklisty, bowiem nie tylko pokona tu tysiące kilometrów, ale też stanie w szranki z najlepszymi motocyklistami świata. Konrad Dąbrowski wystartuje ze „swoim” numerem – 63. Rajd Dakar 2021 startuje 3 stycznia i potrwa do 15 stycznia.

AM

Fot. Mika Pietrus Photographer

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska