Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Trzecie zwycięstwo Domżały i Martona

Trzy starty i trzy zwycięstwa. Aron Domżała i Maciej Marton nie mają sobie równych w trwającym sezonie rajdów cross-country. W sobotę polska załoga pewnie wygrała rywalizację w kategorii T4 podczas trzeciej rundy Pucharu Świata FIA - Baja Portalegre 500 i tym samym umocniła się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej cyklu.

Aron Domżała i Maciej Marton już na początku roku pokazali swój potencjał wygrywając kilka etapów Rajdu Dakar w klasie SSV. Kiedy po przerwie spowodowanej lockdownem wrócili do ścigania, nie mieli sobie równych. Najpierw wygrali Baja Poland, a miesiąc później nie dali szans rywalom w dakarowym teście – Rajdzie Andaluzji. W sobotę zdobyli trzeci skalp, wygrywając Baja Portalegre w Portugalii.

- To były bardzo emocjonujące dwa dni rywalizacji. Pierwszego pokonaliśmy ponad 70 km po bardzo mokrej i śliskiej trasie. Cały czas jechaliśmy praktycznie w rzece. Musieliśmy uważać na silnik, żeby nie zalać filtra powietrza i nie stracić mocy. Na szczęście obyło się bez problemów technicznych - komentował warszawski kierowca.

Trudne warunki zmusiły organizatorów do znacznego skrócenia sobotniego etapu dla motocykli i quadów, ale trasa dla samochodów pozostała niezmieniona. – W sobotę było już mniej ślisko, a podłoże zdążyło trochę przeschnąć. Mój błąd spowodował jednak, że wypadliśmy z trasy. Straciliśmy kilka minut, zanim kibice pomogli nam wrócić do ścigania – relacjonował z uśmiechem Domżała. 

Mimo krótkiego postoju, polska załoga nie straciła przewagi nad rywalami i utrzymała prowadzenie do ostatniego kilometra rajdu. - Jestem bardzo zadowolony, bo w stu procentach wypełniliśmy plan. Wygraliśmy swoją klasę i zajęliśmy czwarte miejsce w „generalce”. Teraz czas na ściganie po pustyni – podsumował rajdowiec, który dzięki zwycięstwu umocnił się na pierwszym miejscu klasyfikacji Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja.

Arona Domżałę i Macieja Martona czeka teraz miesiąc przerwy. W pierwszej połowie grudnia zaplanowano finał sezonu podczas dwóch rajdów w Arabii Saudyjskiej: Hail Baja 1 oraz Hail Baja 2. Odbędą się pomiędzy 10 a 16 grudnia i będą nie tylko decydującym etapem walki o Puchar Świata, ale też fantastycznym przetarciem przed Rajdem Dakar.

Wyniki Baja Portalegre 500 (grupa T4):
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 2:21.01
2. Alexandre Re/Pedro Re (PRT) +14.00
3. Kees Koolen/Miriam Pol (NLD) +19.07Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska