Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rajd Maroka w... Hiszpanii

Tego jeszcze nie było – w tym roku karawana Rallye du Maroc, jednego z najważniejszych rajdów cross-country w sezonie, zawita nie do Maroka, a do Europy, a konkretnie hiszpańskiej Andaluzji. Rallye du Maroc zastąpi Rally of Andalusia, a ta decyzja podyktowana jest oczywiście pandemią koronawirusa.

Rozprzestrzenianie się Covid-19 w Maroko jest nadal na wysokim poziomie i obecnie bardzo utrudnia organizację rajdu. Dlatego z troską o przestrzeganie bezwzględnych wytycznych zdrowotnych przyjętych przez rząd Maroka oraz biorąc pod uwagę globalną sytuację Królestwa Maroka i ludności Maroka, edycja 2020 została przesunięta na przyszły rok.

Jednak pomimo obecnych okoliczności organizator uważa, że niezwykle ważne jest utrzymanie ajdów cross-country w jak największym stopniu, aby zapewnić jej zrównoważony rozwój z korzyścią dla sportowców, zespołów, trenerów i wszystkich zaangażowanych w ten sport.

W związku z tym ODC organizuje Rajd Andaluzji w dniach od 6 do 10 października. Celem jest zaoferowanie uczestnikom Rajdu Maroka jakościowej imprezy alternatywnej, której format i warunki będą dostosowane do ograniczeń spowodowanych światową pandemią.

303 PRZYGONSKI Jakub (pol), GOTTSCHALK Timo (deu), Orlen Team / X-Raid, Mini Johnn Cooper Works Rally, action during the 4th Stage of the Rallye du Maroc 2019 from Erfoud to Erfoud on October 8th - Photo Eric Vargiolu / DPPI

Rajd Andaluzji będzie składał się z prologu 6 października i 4 etapów po około 300 km każdy, 7, 8, 9 i 10 października. Etapy będą podzielone na 2 odcinki specjalne od 120 do 150 km, które zostaną rozegrane na zmianę (samochody i motocykle oddzielnie), a etap 2 zaoferuje odcinek specjalny o długości 300 km do pokonania na raz. Trasa pozostanie tajna do początku każdego etapu i będzie opisana w roadbooku, a trasa nie będzie oznaczona.

Elektroniczna książka drogowa zostanie dostarczona zgodnie z planem do załóg wszystkich pojazdów - samochodów, SSV i ciężarówek do testów przed Dakarem.

306 SAINZ Carlos (esp), CRUZ Lucas (esp), X-Raid John Cooper Works Team, Mini John Cooper Works Buggy, action during the 4th Stage of the Rallye du Maroc 2019 from Erfoud to Erfoud on October 8th - Photo Julien Delfosse / DPPI

Road to Dakar Challenge, który pozwala wygrać wejściówkę na następny Dakar, obowiązuje także w tym nowym wydarzeniu, które jest również sposobem dla dakarowych debiutantów, aby potwierdzić swoje zgłoszenie na Dakar 2021.

Wszyscy zawodnicy, którzy zarejestrowali się już na Rallye du Maroc 2020 i którzy dokonali pierwszej wpłaty, mogą na pisemny wniosek otrzymać zwrot pieniędzy lub zostać przepisani do nowego rajdu, Rajdu Andaluzji.

300 AL ATTIYAH Nasser (qat), BAUMEL Mathieu (fra), Toyota Gazoo Racing, Toyota Hilux, action during the 4th Stage of the Rallye du Maroc 2019 from Erfoud to Erfoud on October 8th - Photo Eric Vargiolu / DPPI

- Podejmiemy niewiarygodne wyzwanie zorganizowania rajdu w zaledwie dwa miesiące, podczas gdy normalnie zajęłoby to 8 miesięcy. Za 15 dni przekażemy wszystkie szczegóły sportowe, logistyczne i zdrowotne nowego Rajdu Andaluzji, a wkrótce zaktualizujemy naszą stronę internetową, aby można było uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące Rajdu Andaluzji. Dziękuję wszystkim za zrozumienie i wsparcie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce w Andaluzji, na tej nowej przygodzie, liczymy na Ciebie – mówi David Castera, organizator Rallye du Maroc i Rally of Andalusia.Źródło: Mat. pras. ODC Events / Rallye du Maroc

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska