Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rajd Kataru - Podium Kuby Przygońskiego na rozpoczęcie sezonu

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 3. miejsce w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA  w Rajdach Cross-Country. Na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Kataru załoga ORLEN Team uplasowała się tuż za zwycięzcą zawodów Nasserem Al-Attiyah.

Przygoński i Gottschalk rozpoczęli zmagania w Katarze od 3. miejsca na pierwszym odcinku specjalnym. Drugi dzień rywalizacji okazał się pechowy dla załogi ORLEN Team, która straciła sporo czasu w związku z uszkodzeniem wahacza. Na trzech kolejnych oesach Przygoński i Gottschalk utrzymywali szybkie tempo i każdy z nich kończyli na 2. pozycji. Zespół podczas zawodów w Katarze testował nowy samochód – Toyotę Hilux.

Bardzo się cieszymy z pierwszego podium w nowym samochodzie. Nasza Toyota dobrze się prowadzi. Trochę inaczej działa w niej zawieszenie, ale udało nam się zgrać i jesteśmy z tego zadowoleni. W porównaniu do naszego starego samochodu, inny jest też silnik – wolnossący V8, który charakteryzuje się trochę innym zakresem, jest bardziej elastyczny, a to ma wpływ na jazdę – powiedział Kuba Przygoński.

Podczas ostatniego odcinka specjalnego zawodnicy przejechali 255 km. Załoga ORLEN Team osiągnęła na nim czas gorszy o zaledwie 24 s od Katarczyka Nassera Al-Attiyah.

Ostatni odcinek był bardzo zwariowany. Na trasie znajdowało się mnóstwo kamieni, co było bardzo trudne dla opon, które 5 km przed metą po prostu się rozpadły. Kończyliśmy na dwóch przebitych oponach z tyłu, a później zauważyliśmy, że Nasser był w podobnej sytuacji, więc wszyscy mieliśmy tak samo – podsumował Przygoński.

Al-Attiyah triumfował w Rajdzie Kataru po raz siódmy. Drugie miejsce zajął Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi, który wyprzedził Przygońskiego i Gottschalka o 29.43 min.

Zawody w Katarze zainaugurowały zmagania w Pucharze Świata FIA w Rajdach terenowychCross-Country. Kolejna runda cyklu, Abu Dhabi Desert Challenge, odbędzie się w dniach 20-26 marca.

TOP 10 klasyfikacji końcowej Rajdu Kataru:

Miejsce Załoga Pojazd Czas
1. AL-ATTIYAH/BAUMEL Toyota Hilux 11:48:56
2. ALRAJHI/ORR Toyota Hilux +1:31:40
3. PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK Toyota Hilux +2:01:23
4. AL-KUWARI/LUCCHESE CANAM MAVERICK X3 +3:36:13
5. ALSAIF/OBAID CANAM X3 2019 +3:47:10
6. AL MOHANNADI/DELAUNAY POLARIS RZR 1000 TURBO +3:50:34
7. KOOLEN/BRUYNKENS OT3 OVERDRIVE +3:59:06
8. WOROBIEW/SZUBIN OT3 OVERDRIVE +4:17:18
9. SZALAY/BUNKOZCI OPEL GRANDLAND X +4:41:37
10. SZMOTIEW/RUDNICKIJ CANAM MAVERICK +6:30:56Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska