Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Rajd Kataru - Podium Kuby Przygońskiego na rozpoczęcie sezonu

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 3. miejsce w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA  w Rajdach Cross-Country. Na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Kataru załoga ORLEN Team uplasowała się tuż za zwycięzcą zawodów Nasserem Al-Attiyah.

Przygoński i Gottschalk rozpoczęli zmagania w Katarze od 3. miejsca na pierwszym odcinku specjalnym. Drugi dzień rywalizacji okazał się pechowy dla załogi ORLEN Team, która straciła sporo czasu w związku z uszkodzeniem wahacza. Na trzech kolejnych oesach Przygoński i Gottschalk utrzymywali szybkie tempo i każdy z nich kończyli na 2. pozycji. Zespół podczas zawodów w Katarze testował nowy samochód – Toyotę Hilux.

Bardzo się cieszymy z pierwszego podium w nowym samochodzie. Nasza Toyota dobrze się prowadzi. Trochę inaczej działa w niej zawieszenie, ale udało nam się zgrać i jesteśmy z tego zadowoleni. W porównaniu do naszego starego samochodu, inny jest też silnik – wolnossący V8, który charakteryzuje się trochę innym zakresem, jest bardziej elastyczny, a to ma wpływ na jazdę – powiedział Kuba Przygoński.

Podczas ostatniego odcinka specjalnego zawodnicy przejechali 255 km. Załoga ORLEN Team osiągnęła na nim czas gorszy o zaledwie 24 s od Katarczyka Nassera Al-Attiyah.

Ostatni odcinek był bardzo zwariowany. Na trasie znajdowało się mnóstwo kamieni, co było bardzo trudne dla opon, które 5 km przed metą po prostu się rozpadły. Kończyliśmy na dwóch przebitych oponach z tyłu, a później zauważyliśmy, że Nasser był w podobnej sytuacji, więc wszyscy mieliśmy tak samo – podsumował Przygoński.

Al-Attiyah triumfował w Rajdzie Kataru po raz siódmy. Drugie miejsce zajął Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi, który wyprzedził Przygońskiego i Gottschalka o 29.43 min.

Zawody w Katarze zainaugurowały zmagania w Pucharze Świata FIA w Rajdach terenowychCross-Country. Kolejna runda cyklu, Abu Dhabi Desert Challenge, odbędzie się w dniach 20-26 marca.

TOP 10 klasyfikacji końcowej Rajdu Kataru:

Miejsce Załoga Pojazd Czas
1. AL-ATTIYAH/BAUMEL Toyota Hilux 11:48:56
2. ALRAJHI/ORR Toyota Hilux +1:31:40
3. PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK Toyota Hilux +2:01:23
4. AL-KUWARI/LUCCHESE CANAM MAVERICK X3 +3:36:13
5. ALSAIF/OBAID CANAM X3 2019 +3:47:10
6. AL MOHANNADI/DELAUNAY POLARIS RZR 1000 TURBO +3:50:34
7. KOOLEN/BRUYNKENS OT3 OVERDRIVE +3:59:06
8. WOROBIEW/SZUBIN OT3 OVERDRIVE +4:17:18
9. SZALAY/BUNKOZCI OPEL GRANDLAND X +4:41:37
10. SZMOTIEW/RUDNICKIJ CANAM MAVERICK +6:30:56Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska