Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rajd Kataru - Drugi czas Kuby Przygońskiego na skróconym odcinku specjalnym

Załoga ORLEN Team w składzie Przygoński / Gottschalk zajęła 2. miejsce na 4. odcinku specjalnym, który został skrócony z powodu silnego wiatru i burzy piaskowej. Drugi z zaplanowanych na środę oesów odwołano. Przed ostatnim dniem rywalizacji jadący Toyotą Hilux  zespół utrzymuje 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warunki atmosferyczne panujące rano na trasie czwartego etapu rajdu Kataru postawiły start zawodników pod znakiem zapytania. Organizatorzy przesuwali rozpoczęcie rywalizacji, by po spotkaniu z zawodnikami podjąć decyzję o skróceniu  odcinka specjalnego z pierwotnych 220 km do 120 km. Odwołano również 5.oes o długości 125 km. Przygoński i Gottschalk zachowali wobec tych trudności spokój i na krótkim dystansie uplasowali się tuż za Saudyjczykiem Yazeedem Al-Rajhi (Toyota Hilux).

Organizatorzy zastanawiali się, czy w ogóle puścić dzisiejszy odcinek, bo nie mogły latać helikoptery medyczne. Na szczęście wspólnie za zawodnikami ustalono, że przejedziemy skróconą trasę. Na odcinku panował silny wiatr, ale widoczność była dosyć dobra. Wiatr odczuwaliśmy nawet w samochodzie i w zależności od jego kierunku, jechaliśmy wolniej lub szybciej­ – powiedział Przygoński.

Załoga ORLEN Team straciła do Al-Rajhi’ego 2.34 min. W starciu trzech Toyot najwolniejszy tego dnia okazał się Nasser Al-Attiyah.

Mieliśmy dziś dobre tempo. Dogoniliśmy Nassera i go wyprzedziliśmy. Później niestety przebiliśmy oponę, więc musieliśmy szybko zmienić koło i kontynuować jazdę. Dziś druga pozycja, więc zadanie wykonane – dodał kierowca ORLEN Team.

Przed ostatnim dniem rajdu Kataru prowadzi Nasser Al-Attiyah, przed Yazeedem Al-Rajhi i załogą ORLEN Team. Przygoński i Gottschalk tracą do lidera ponad 2 godz., a do drugiego miejsca prawie 45 min. W czwartek zawodnicy pokonają odcinek o długości 254.58 km z metą w Ash Shafallahiyah.

TOP 10 Rajdu Kataru po czwartym etapie:

Miejsce Załoga Pojazd Czas
1. AL-ATTIYAH/BAUMEL Toyota Hilux 9:36:06
2. ALRAJHI/ORR Toyota Hilux +1:16:06
3. PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK Toyota Hilux +2:00:59
4. AL MOHANNADI/DELAUNAY POLARIS RZR 1000 TURBO +2:46:44
5. AL-KUWARI/LUCCHESE CANAM MAVERICK X3 +2:57:51
6. ALSAIF/OBAID CANAM X3 2019 +3:11:10
7. WOROBIEW/SZUBIN OT3 OVERDRIVE +3:23:29
8. KOOLEN/BRUYNKENS OT3 OVERDRIVE +3:25:48
9. SZALAY/BUNKOZCI OPEL GRANDLAND X +3:50:55
10. SZMOTIEW/RUDNICKIJ CANAM MAVERICK +5:40:16Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska