Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rajd Andaluzji ostatnim tegorocznym sprawdzianem dla zawodników ORLEN Team

Adam Tomiczek i Kamil Wiśniewski we wtorek 6 października wystartują w Rajdzie Andaluzji. Jego trasa wyniesie ponad 1000 kilometrów oesowych i będzie to dla Polaków jeden z ostatnich testów w 2020 roku.

Rajd Andaluzji jest dla wielu zawodników wielką niewiadomą. W poprzednich latach wybierali oni do przygotowań przed Dakarem start w Rajdzie Maroka, który jest najbardziej zbliżony warunkami do arabskiej pustyni. Został on jednak odwołany ze względu na pandemię.

Zawody w Hiszpanii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Pomimo, że nie są zaliczane do Pucharu Świata, to na starcie pojawi się światowa czołówka zawodników, którzy pojadą także na Dakarze.

- W tym roku nie mamy gdzie jeździć. Odwołany Rajd Maroka był zawsze sprawdzianem sprzętu i zawodnika przed Dakarem. Na szczęście mamy w zastępstwie Rajd Andaluzji i organizatorzy zapowiadają, że będzie on zbliżony do marokańskiego. Na pewno nie będzie wydm i moim zdaniem szykują się szybkie odcinki. Jestem zadowolony i przygotowany do tego rajdu. Trzymajcie kciuki! – mówi Kamil Wiśniewski.

Drugim reprezentantem zespołu ORLEN Team będzie motocyklista Adam Tomiczek, który w połowie września zajął wysokie drugie miejsce w portugalskim Rajdzie Baja TT do Pinhal.

- Jestem od kilku dni w Hiszpanii, gdzie testuję nowy motocykl, który będę używał na Rajdzie Andaluzji i podczas Dakaru. Mam odczucia, że jest trochę lepszy od tego, którym dysponowałem w zeszłym roku. Rajd Andaluzji będzie dla mnie testem, taką ostatnią prostą przed Dakarem. Skupiam się od tego momentu wyłącznie na tym i chcę być w jak najlepszej formie w styczniu. Hiszpański rajd nie jest bardzo długi, ale na pewno będzie wysokie tempo – powiedział Adam Tomiczek.

Rajd Andaluzji odbędzie się w dniach 6-10 października w okolicy Sewilli i Jerez de la Frontera. Zawodnicy będą mieli do przejechania pięć odcinków specjalnych o długości w sumie 1030 kilometrów.Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska