Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Rajd Andaluzji ostatnim tegorocznym sprawdzianem dla zawodników ORLEN Team

Adam Tomiczek i Kamil Wiśniewski we wtorek 6 października wystartują w Rajdzie Andaluzji. Jego trasa wyniesie ponad 1000 kilometrów oesowych i będzie to dla Polaków jeden z ostatnich testów w 2020 roku.

Rajd Andaluzji jest dla wielu zawodników wielką niewiadomą. W poprzednich latach wybierali oni do przygotowań przed Dakarem start w Rajdzie Maroka, który jest najbardziej zbliżony warunkami do arabskiej pustyni. Został on jednak odwołany ze względu na pandemię.

Zawody w Hiszpanii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Pomimo, że nie są zaliczane do Pucharu Świata, to na starcie pojawi się światowa czołówka zawodników, którzy pojadą także na Dakarze.

- W tym roku nie mamy gdzie jeździć. Odwołany Rajd Maroka był zawsze sprawdzianem sprzętu i zawodnika przed Dakarem. Na szczęście mamy w zastępstwie Rajd Andaluzji i organizatorzy zapowiadają, że będzie on zbliżony do marokańskiego. Na pewno nie będzie wydm i moim zdaniem szykują się szybkie odcinki. Jestem zadowolony i przygotowany do tego rajdu. Trzymajcie kciuki! – mówi Kamil Wiśniewski.

Drugim reprezentantem zespołu ORLEN Team będzie motocyklista Adam Tomiczek, który w połowie września zajął wysokie drugie miejsce w portugalskim Rajdzie Baja TT do Pinhal.

- Jestem od kilku dni w Hiszpanii, gdzie testuję nowy motocykl, który będę używał na Rajdzie Andaluzji i podczas Dakaru. Mam odczucia, że jest trochę lepszy od tego, którym dysponowałem w zeszłym roku. Rajd Andaluzji będzie dla mnie testem, taką ostatnią prostą przed Dakarem. Skupiam się od tego momentu wyłącznie na tym i chcę być w jak najlepszej formie w styczniu. Hiszpański rajd nie jest bardzo długi, ale na pewno będzie wysokie tempo – powiedział Adam Tomiczek.

Rajd Andaluzji odbędzie się w dniach 6-10 października w okolicy Sewilli i Jerez de la Frontera. Zawodnicy będą mieli do przejechania pięć odcinków specjalnych o długości w sumie 1030 kilometrów.Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,541
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska