Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Polski duet wygrał Andalucia Rally

Ostatni dzień Andalucia Rally był dla Arona Domżały i Macieja Martona sporym wyzwaniem. Polacy mieli ponad dziesięć minut przewagi nad rywalami, postanowili więc pojechać taktycznie i nie walczyć o etapowe zwycięstwo, ale skoncentrować się na utrzymaniu pierwszej lokaty. Plan udało się zrealizować i załoga fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am odniosła zwycięstwo.

Domżała i Marton otwierali trasę w kategorii Side by Side i wiedzieli, że będą na plecach czuć oddech rywali. Do pokonania było niespełna 180 km. By powalczyć jeszcze o zwycięstwo, lokalny duet byłych motocyklistów, Gerard Farres Guel i Armand Monleon, musiał zaryzykować. Polacy mieli komfort, ale, jak na mecie przyznał warszawski kierowca, nie brakowało chwil niepewności.

- Nie było łatwo o pełną koncentrację, gdy walczyliśmy o zwycięstwo i buzowały w nas emocje. Trzeba przyznać, że jechaliśmy z duszą na ramieniu i było kilka nerwowych momentów, ale najważniejsze, że dowieźliśmy wynik do mety – podkreślił Aron Domżała.

Ostatni odcinek specjalny padł łupem Amerykanina Mitcha Guthrie, który pokonał trasę o niemal cztery minuty szybciej niż polska załoga Can-Am’a. Domżała i Marton uzyskali siódmy rezultat, ale nie miało to wpływu na końcowy wynik.

- To był nasz pierwszy rajd z zespołem Monster Energy Can-Am. Mieliśmy do dyspozycji super samochód i świetny team serwisowy. Był to też nasz pierwszy wygrany rajd z Maćkiem w duecie. Jeździmy razem już trzy lata. Mieliśmy razem kilka mocnych wyników, ale jeszcze nigdy nie staliśmy na najwyższym stopniu podium. To ogromna radość i już nie mogę się doczekać następnego rajdu – podsumował Aron Domżała z szerokim uśmiechem.

Polski duet ma tej jesieni w planie jeszcze dwa starty - w Baja Portalegre oraz Dubai Baja. Jeśli rajdy nie zostaną odwołane, będą mieli szansę powalczyć o Puchar Świata FIA w Rajdach Baja.

Wyniki IV etapu:
1. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) 2:23.47
2. Philippe Pinchedez/Thomas Gaidella (FRA) +1.03
3. Seth Quintero/Dennis Zenz (USA/GER) +1.53
4.Stephane Consani/Thibault de la Haye (FRA) +3.13
5. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +3.19

7. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3.40

Klasyfikacja generalna SSV:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 9:53.17
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 12.57
3. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +15.33
4. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +21.58
5. Rui Corneiro/Nelson Ramos (POR) +24.42


Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Styczeń 2021
Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,457
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Dakar Rally 2021 bez Rafał Sonik 😔Serce ciągnie mnie na Dakar Rally, ale rozsądek każe zostać. Po miesiącach analiz sytuacji podjąłem trudną dla mnie decyzję – rezygnuję z udziału w #Dakar2021 🏁
⬇⬇⬇
Przedyskutowaliśmy z zespołem możliwe scenariusze i doszliśmy do wniosku, że mamy zdecydowanie za wiele niewiadomych oraz czynników, na które nie mamy wpływu. Dakar to spora inwestycja, a w najbliższej edycji dość ryzykowna. Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa, jeśli którykolwiek z członków zespołu będzie mieć pozytywny wynik testu na covid-19, cały team może wypaść z rajdu. W obecnych warunkach gospodarczych byłaby to po prostu nieodpowiedzialna decyzja. Sport musi zejść na drugi plan, kiedy na szali jest zdrowie i dobro bliskich, członków teamu, czy pracowników. Jak wiecie, obecny okres jest bardzo trudny dla branży centrów handlowych, a ja muszę mieć na uwadze nie tylko swoje ambicje sportowe, ale również ludzi, którzy na mnie polegają. Czuję się za nich odpowiedzialny, więc muszę na jakiś czas zrezygnować z realizowania swoich pasji, bo najważniejsze jest obecnie ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.
RS
... See MoreSee Less

View on Facebook

No i znamy już trasę Dakar Rally 2021🗺 Dakar 2021 🇸🇦
📍Jeddah - Jeddah 🏁
📏 7600km 🏜
100% 🆕 4700 km SS
#Dakar2021 #DakarInSaudi
... See MoreSee Less

View on Facebook

Energylandia Rally Team w Portugalii trenuje obsługę swoich CanAmów South Racing Can-Am 🛠️ ... See MoreSee Less

View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska