Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Polski duet wygrał Andalucia Rally

Ostatni dzień Andalucia Rally był dla Arona Domżały i Macieja Martona sporym wyzwaniem. Polacy mieli ponad dziesięć minut przewagi nad rywalami, postanowili więc pojechać taktycznie i nie walczyć o etapowe zwycięstwo, ale skoncentrować się na utrzymaniu pierwszej lokaty. Plan udało się zrealizować i załoga fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am odniosła zwycięstwo.

Domżała i Marton otwierali trasę w kategorii Side by Side i wiedzieli, że będą na plecach czuć oddech rywali. Do pokonania było niespełna 180 km. By powalczyć jeszcze o zwycięstwo, lokalny duet byłych motocyklistów, Gerard Farres Guel i Armand Monleon, musiał zaryzykować. Polacy mieli komfort, ale, jak na mecie przyznał warszawski kierowca, nie brakowało chwil niepewności.

- Nie było łatwo o pełną koncentrację, gdy walczyliśmy o zwycięstwo i buzowały w nas emocje. Trzeba przyznać, że jechaliśmy z duszą na ramieniu i było kilka nerwowych momentów, ale najważniejsze, że dowieźliśmy wynik do mety – podkreślił Aron Domżała.

Ostatni odcinek specjalny padł łupem Amerykanina Mitcha Guthrie, który pokonał trasę o niemal cztery minuty szybciej niż polska załoga Can-Am’a. Domżała i Marton uzyskali siódmy rezultat, ale nie miało to wpływu na końcowy wynik.

- To był nasz pierwszy rajd z zespołem Monster Energy Can-Am. Mieliśmy do dyspozycji super samochód i świetny team serwisowy. Był to też nasz pierwszy wygrany rajd z Maćkiem w duecie. Jeździmy razem już trzy lata. Mieliśmy razem kilka mocnych wyników, ale jeszcze nigdy nie staliśmy na najwyższym stopniu podium. To ogromna radość i już nie mogę się doczekać następnego rajdu – podsumował Aron Domżała z szerokim uśmiechem.

Polski duet ma tej jesieni w planie jeszcze dwa starty - w Baja Portalegre oraz Dubai Baja. Jeśli rajdy nie zostaną odwołane, będą mieli szansę powalczyć o Puchar Świata FIA w Rajdach Baja.

Wyniki IV etapu:
1. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) 2:23.47
2. Philippe Pinchedez/Thomas Gaidella (FRA) +1.03
3. Seth Quintero/Dennis Zenz (USA/GER) +1.53
4.Stephane Consani/Thibault de la Haye (FRA) +3.13
5. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +3.19

7. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3.40

Klasyfikacja generalna SSV:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 9:53.17
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 12.57
3. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +15.33
4. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +21.58
5. Rui Corneiro/Nelson Ramos (POR) +24.42


Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska