Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Polacy górą po pierwszym dniu Riverside Baja

Pierwsze kilometry węgierskiej Riverside Baja za zawodnikami. Po dwóch pierwszych, rozgrzewkowych oesach, Polacy znajdują się na czele obu klasyfikacji – samochodowej i motocyklowo-quadowej. To był dla biało-czerwonych udany dzień!

W piątkowe popołudnie rozegrane zostały dwa pierwsze oesy Riverside Baja, będącej pierwszą rundą Mistrzostw Strefy Europy Centralnej, Mistrzostw Węgier oraz Międzynarodowego Otwartego Pucharu Baja. Zawodnicy dwukrotnie pokonali liczący 13,5 km odcinek. Jak mówią, był to techniczny oes. W tej pierwszej konfrontacji Polacy spisali się świetnie, zajmując czołowe lokaty w obu kategoriach.

Samochody / SSV

Już pierwszy oes rajdu padł łupem Polaków – najlepszy czas na nim uzyskali Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz. Na drugim oesie ulegli oni o 11 sekund czesko-słowackiej załodze Miroslav Zapletal i Marek Sykora, ale zapas, jaki polski duet wypracował sobie na SS1, pozwolił im się cieszyć z prowadzenia po pierwszym dniu rajdu – zarówno w generalce, jak i w grupie T4. Zapletal z Sykorą po piątkowych zmaganiach znajdują się na 2 miejscu, ale najniższy stopień etapowego podium należy także do Polaków – Piotra i Karoliny Otko, którzy jednocześnie zajmują 2 miejsce w T4. 3 miejsce w T4 także należy do biało-czerwonych – Macieja Stolarskiego i Bartosza Dzienisa (4 w generalce). Na 6 miejscu w T4 i 7 w generalce znajdują się Robert Mąsior i Bartłomiej Boba, 9 miejsce w T4 i 12 w generalce zajmują Marcin Graczyk i Artur Kordala, na 10. pozycji w T4 i 13 w generalce znajdują się Marek Kubiczek i Artur Janda, zaś z 12. lokatą w T4 i 22. w generalce dzień zakończyli Grzegorz Mikuła i Piotr Szczygieł.

Polskie załogi Dacii Duster zdominowały rywalizację w grupie T2, zajmując 4 pierwsze miejsca po pierwszym dniu rajdu. Na prowadzeniu w tej grupie są Andrzej Kalitowicz i Grzegorz Konczak, wiceliderami są Tadeusz Rzeżuchowski i Adam Binięda, 3 miejsce zajmują Mariusz i Sabina Pietrzyccy, a na 4. pozycji znajdują się Bartosz Malawski i Tomasz Mroczek. W generalce te załogi zajmują miejsca od 14 do 17.

Motocykle / quady

Polscy quadowcy całkowicie zdominowali rywalizację w ramach Międzynarodowego Otwartego Pucharu Baja, przeznaczonego dla motocykli i quadów. Wszyscy czterej Polacy, którzy stanęli na starcie Riverside Baja, dotarli do mety pierwszego etapu rajdu na samym czele stawki. Oba oesy padły łupem Adama Krysiaka, który prowadzi w rajdzie zarówno w generalce, jak i w grupie Q2. 2. czas uzyskany na SS1 i 4. na SS2 dały pozycję wicelidera rajdu w generalce i grupie Q2 Ireneuszowi Ostafinowi. Na 3. pozycji znajduje się Rafał Jawień, który ukończył oba oesy z 3. czasem. 4 miejsce w generalce i w Q2 zajmuje Marcin Wilkołek, który z tym samym rezultatem ukończył SS1 oraz był 2. Na SS2. Co ciekawe, między pierwszym a czwartym z Polaków są zaledwie 34 sekundy różnicy!

W sobotę zawodnicy będą mieli przed sobą „danie główne” rajdu, czyli dwie pętle złożone z dwóch oesów – 49,8 km oraz 50,2 km.


AM

Fot. Sari Peter & Csatlos Norbert / Riverside Baja

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska