Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski walczą na trasie Rajdu Grecji

Zawodnicy ORLEN Team, Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski, przez najbliższy tydzień będą się ścigać w ramach Rajdu Grecji. Trasa rajdu będzie liczyć łącznie 1445 kilometrów.

Rajd odbędzie się na trasach wokół miasta Veria i będzie się składać z siedmiu etapów. Pierwszy z nich odbył się w niedzielę, 23 sierpnia, a finał zaplanowano na sobotę, 29 sierpnia. Swój udział w zawodach zapowiedziało kilkudziesięciu zawodników, m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowacji, Holandii, Niemiec czy Finlandii.

–Przygotowywałem się do tego rajdu około dwa tygodnie.W tym czasie przeprowadziliśmy sporo testów, aby jak najlepiej dostosować quad na kamieniste trasy – powiedział przed startem Kamil Wiśniewski, quadowiec ORLEN Team. – Cieszę się, że wezmę udział w tych zawodach, zależy mi na tym, żeby jak najwięcej startować. Tak naprawdę tylko w trakcie realnego wyścigu jesteśmy w stanie sprawdzić i ocenić przygotowanie quada.

Drugim reprezentantem zespołu ORLEN Team podczas rajdu jest Maciej Giemza, który w ostatnich tygodniach rywalizował między innymi w Baja Szczecinek, zwyciężając w gronie motocyklistów.

– Rajd Grecji będzie dla mnie pierwszą w tym roku dużą imprezą. Czeka nas siedem dni ścigania, więc na pewno będzie co robić. To będzie pierwszy od stycznia start na motocyklu dakarowym, dlatego bardzo się cieszę, że znowu poczuję rajdowy klimat. O samym rajdzie wiem stosunkowo niewiele – na pewno będzie gorąco, bo temperatura w Grecji oscyluje wokół 35 stopni w cieniu. Trasa nie będzie szybka, lecz techniczna, wymagająca dla zawodnika i dla sprzętu – powiedział motocyklista ORLEN Team, Maciej Giemza.
Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,538
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
Po przedostatnim etapie Rally Kazakhstan Rafał Sonik utrzymuje 2 miejsce. Dziś znów finiszował z 2. czasem, ale zmniejszył stratę do Manuela Andujara, który dziś był 3. Najlepszy czas uzyskał dziś Aleksander Maksimow. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Cross Country Polska dodał(a) nowe zdjęcia (56).
Cross Country Polska
Duuuuża galeria z prologu Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography 😍👌 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska