Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kuba Przygoński awansował na 3. miejsce w Rajdzie Kataru

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk mogą zaliczyć trzeci dzień rywalizacji w Katarze do bardzo udanych. Załoga ORLEN Team pokonała najdłuższy etap rajdu z 2. czasem i na półmetku zawodów znajduje się na 3. pozycji.

Przygoński i Gottschalk wyruszyli na trasę trzeciego odcinka specjalnego z zamiarem odrobienia strat, spowodowanych wczorajszym uszkodzeniem wahacza. Duet jadący w Katarze po raz pierwszy Toyotą Hilux przejechał oes o długości 340.28 km w czasie 3:31:41, unikając błędów na wymagającej nawigacyjnie trasie. Podczas trzeciego dnia rywalizacji ponownie najlepszy był Nasser Al-Attiyah, który okazał się szybszy od Przygońskiego i Gottschalka o nieco ponad 3 minuty.

Za nami udany odcinek. Mieliśmy dziś mocne tempo, zgraliśmy się z Timo, z samochodem i pojechaliśmy dobrze nawigacyjnie. Na trasie było trochę camelgrassu i wydm. Pomiędzy nimi pojawiały się solne jeziora, na które trzeba było uważać. Na szczęście udało nam się pokonać te fragmenty bez problemów. Goniliśmy dziś Nassera, który bardzo dobrze odnajduje się na swojej ziemi i zna tu wszystkie zakamarki –powiedział Kuba Przygoński. –Coraz lepiej czujemy się w samochodzie. Jutro postaramy się dodać trochę gazu, żeby złapać jeszcze lepsze tempo – uzupełnił kierowca ORLEN Team.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Al-Attiyah z przewagą godziny i dwudziestu minut nad Yazeedem Al-Rajhi (obaj Toyota Hilux). Przygoński i Gottschalk po wtorkowym etapie awansowali z 6. na 3. pozycję i do lidera tracą ponad dwie godziny.

Zawodnicy mają już za sobą połowę rajdu. Przed nimi jeszcze trzy oesy (dwa z nich w środę) oraz oficjalna meta w Lusail Sports Arena w czwartek.

TOP 10 Rajdu Kataru po trzecim etapie:

Miejsce Załoga Pojazd Czas
1. AL-ATTIYAH/BAUMEL Toyota Hilux 8:27:46
2. ALRAJHI/ORR Toyota Hilux +1:21:18
3. PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK Toyota Hilux +2:03:37
4. AL MOHANNADI/DELAUNAY POLARIS RZR 1000 TURBO +2:36:15
5. AL-KUWARI/LUCCHESE CANAM MAVERICK X3 +2:43:43
6. ALSAIF/OBAID CANAM X3 2019 +3:00:57
7. WOROBIEW/SZUBIN OT3 OVERDRIVE +3:08:19
8. KOOLEN/BRUYNKENS OT3 OVERDRIVE +3:12:39
9. SZALAY/BUNKOZCI OPEL GRANDLAND X +3:44:29
10. SZMOTIEW/RUDNICKIJ CANAM MAVERICK +5:06:05Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska