Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Konrad Dąbrowski w gronie faworytów Baja Hail

W ramach przygotowań do swojego debiutanckiego Rajdu Dakar 2021, Konrad Dąbrowski wystartuje w dwóch rundach rajdu Baja Hail w Arabii Saudyjskiej. Jest jednym z faworytów w licznej stawce motocyklowo-quadowej!

Dwie rundy Baja Hail zostały dodane do tegorocznego kalendarza samochodowego Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja, ale również motocykliści i quadowcy staną na starcie tej imprezy, która rozegrana będzie w dniach 10-12 i 14-16 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Wielu zawodników potraktowało ten rajd jako okazję do treningu przed Rajdem Dakar 2021. Z tej okazji skorzystał też Konrad Dąbrowski, który zadebiutuje w styczniowym Dakarze.

Lista zgłoszeń do Baja Hail liczy obecnie 31 motocykli i 21 quadów. Motocyklową listę otwiera fabryczny zawodnik Yamahy, Adrien van Beveren, który jest głównym faworytem saudyjskich zawodów. W gronie jego najpoważniejszych rywali wymieniany jest natomiast nasz młody zawodnik DUUST Rally Team, Konrad Dąbrowski. Warszawianin już jest w Arabii Saudyjskiej, gdzie zapoznaje się z tamtejszą pustynią, trenując do Dakaru 2021, a kolejnym etapem tego treningu będzie własnie udział w Baja Hail.

- Cieszę się, że odbędą się takie zawody w miejscu, w którym później będzie przejeżdżał Rajd Dakar. Jest to idealna okazja to treningu i oswojenia się z terenem. Nie będę jednak podejmował zbyt dużego ryzyka, bo najważniejszy jest start w styczniu, więc te zawody potraktuje czysto treningowo - mówi Konrad Dąbrowski.

Baja Hail będzie naprawdę solidnym treningiem dla polskiego motocyklisty, bowiem podczas obu rund zawodnicy pokonają łącznie ponad 1600 km. Trasa Baja Hail 1 (10-12 grudnia) liczyć będzie 890 km, z czego 592 km stanowić będą odcinki specjalne. Nieco krótsza będzie Baja Hail 2 - tutaj zaplanowano trasę o długości 780 km, w tym 479 km oesowych.


AM
Fot. DUUST Rally Team, mat. pras. Baja Hail

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,541
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska