Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kamena Rally Team: Wakacyjny trening

Środek lata, świetna pogoda – idealne warunki na wakacje! Kamena Rally Team jednak nie byłby sobą, gdyby wakacji nie połączył z treningiem do zbliżającej się Baja Poland. Bardzo intensywnym treningiem – dodajmy, bo Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz postanowili potrenować na rajdzie V4 Rally-Raid w Rumunii, który rozegrany będzie w dniach 21-22 sierpnia.

Kamena Rally Team wystartuje w 4V Rally-Raid poza planowanym kalendarzem startów, jako trening przed 2. rundą Mistrzostw Polski – Baja Poland. Ten rajd jest z kolei rundą Mistrzostw Rumunii, w którym wystartują też zawodnicy z polskich tras, bowiem na liście zgłoszeń liczącej już 28 pozycji widnieją nazwiska Miroslava Zapletala i Pawła Molgo. Bezpośrednimi rywalami Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza będzie 5 załóg UTV.

- Słyszeliśmy o tym rajdzie dużo dobrego od Mirka Zapletala, który był tam w zeszłym roku i wystartuje również w tegorocznej edycji. Zainteresowało nas przede wszystkim to, że cały rajd składa się z jednego oesu, ale liczącego aż 345km. Po dwóch startach w Baja Portalegre, gdzie również są tak długie oesy, wiemy, że jest to duże wyzwanie – dla nas kondycyjne, ale także dla sprzętu, a nawet dla naszego serwisu, który będzie miał tu w pewnym sensie swój wyścig, docierając na czas na 3 punkty tankowania. A my lubimy takie wyzwania! To także idealne warunki do tego, aby dobrze się przygotować do Baja Poland, która nadciąga wielkimi krokami, a dla nas jest to główny rajd w sezonie – mówi Tomasz Białkowski.

Udział w V4 Rally-Raid będzie dla Kamena Rally Team świetnym treningiem przede wszystkim pod kątem planowania rozkładu sił na długie odcinki. Na 345-kilometrowym oesie trzeba bowiem tak zaplanować jazdę, zapasy i własne siły, by dotrzeć do mety, co jest dużym wyzwaniem. Tym większym, że Rumunia to zupełnie nowy punkt na rajdowej mapie Kamena Rally Team.

- Lubimy odkrywać nowe trasy cross-country, a tych rumuńskich jeszcze nie znamy, więc nie możemy się doczekać startu w V4 Rally-Raid. Organizator zapowiada bardzo różnorodną nawierzchnię – ma być m.in. piasek, stepy, lasy, wzgórza, skałki, a nawet fragmenty asfaltowe, więc brzmi to naprawdę ciekawie. Dla nas będzie to drugi po Baja Portalegre rajd z tak długim i zróżnicowanym oesem, więc już jesteśmy podekscytowani tym wyjazdem. Nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę, więc nie jedziemy tu po wynik, tylko dla treningu i poznania nowych tras, a dodatkowo chcemy połączyć ten wyjazd z wakacjami – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Wakacjom i złapaniu chwili oddechu będzie sprzyjać lokalizacja startu i mety rajdu, gdyż bazą V4 Rally-Raid jest typowo turystyczna miejscowość Constanta, leżąca nad brzegiem Morza Czarnego. Rajd rozpoczyna się odbiorami 21 sierpnia, zaś 345-kilometrowy oes-gigant Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz pokonają 22 sierpnia. Po powrocie z Rumunii mechanicy Kamena Rally Team będą mieli zaledwie kilka dni na przygotowanie pojazdu do Baja Poland, która startuje 4 września.Mat. pras. Kamena Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska