Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kamena Rally Team: Wakacyjny trening

Środek lata, świetna pogoda – idealne warunki na wakacje! Kamena Rally Team jednak nie byłby sobą, gdyby wakacji nie połączył z treningiem do zbliżającej się Baja Poland. Bardzo intensywnym treningiem – dodajmy, bo Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz postanowili potrenować na rajdzie V4 Rally-Raid w Rumunii, który rozegrany będzie w dniach 21-22 sierpnia.

Kamena Rally Team wystartuje w 4V Rally-Raid poza planowanym kalendarzem startów, jako trening przed 2. rundą Mistrzostw Polski – Baja Poland. Ten rajd jest z kolei rundą Mistrzostw Rumunii, w którym wystartują też zawodnicy z polskich tras, bowiem na liście zgłoszeń liczącej już 28 pozycji widnieją nazwiska Miroslava Zapletala i Pawła Molgo. Bezpośrednimi rywalami Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza będzie 5 załóg UTV.

- Słyszeliśmy o tym rajdzie dużo dobrego od Mirka Zapletala, który był tam w zeszłym roku i wystartuje również w tegorocznej edycji. Zainteresowało nas przede wszystkim to, że cały rajd składa się z jednego oesu, ale liczącego aż 345km. Po dwóch startach w Baja Portalegre, gdzie również są tak długie oesy, wiemy, że jest to duże wyzwanie – dla nas kondycyjne, ale także dla sprzętu, a nawet dla naszego serwisu, który będzie miał tu w pewnym sensie swój wyścig, docierając na czas na 3 punkty tankowania. A my lubimy takie wyzwania! To także idealne warunki do tego, aby dobrze się przygotować do Baja Poland, która nadciąga wielkimi krokami, a dla nas jest to główny rajd w sezonie – mówi Tomasz Białkowski.

Udział w V4 Rally-Raid będzie dla Kamena Rally Team świetnym treningiem przede wszystkim pod kątem planowania rozkładu sił na długie odcinki. Na 345-kilometrowym oesie trzeba bowiem tak zaplanować jazdę, zapasy i własne siły, by dotrzeć do mety, co jest dużym wyzwaniem. Tym większym, że Rumunia to zupełnie nowy punkt na rajdowej mapie Kamena Rally Team.

- Lubimy odkrywać nowe trasy cross-country, a tych rumuńskich jeszcze nie znamy, więc nie możemy się doczekać startu w V4 Rally-Raid. Organizator zapowiada bardzo różnorodną nawierzchnię – ma być m.in. piasek, stepy, lasy, wzgórza, skałki, a nawet fragmenty asfaltowe, więc brzmi to naprawdę ciekawie. Dla nas będzie to drugi po Baja Portalegre rajd z tak długim i zróżnicowanym oesem, więc już jesteśmy podekscytowani tym wyjazdem. Nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę, więc nie jedziemy tu po wynik, tylko dla treningu i poznania nowych tras, a dodatkowo chcemy połączyć ten wyjazd z wakacjami – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Wakacjom i złapaniu chwili oddechu będzie sprzyjać lokalizacja startu i mety rajdu, gdyż bazą V4 Rally-Raid jest typowo turystyczna miejscowość Constanta, leżąca nad brzegiem Morza Czarnego. Rajd rozpoczyna się odbiorami 21 sierpnia, zaś 345-kilometrowy oes-gigant Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz pokonają 22 sierpnia. Po powrocie z Rumunii mechanicy Kamena Rally Team będą mieli zaledwie kilka dni na przygotowanie pojazdu do Baja Poland, która startuje 4 września.Mat. pras. Kamena Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska