Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kamena Rally Team w zespole fabrycznym Polaris!

Nowy sezon – nowe możliwości! Kamena Rally Team w tegorocznych rozgrywkach w rajdach terenowych będzie walczyć o mistrzowskie tytuły w barwach zespołu fabrycznego Polaris. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz będą przemierzać rajdowe trasy na pokładzie najnowszego modelu pojazdu tej marki – Polaris RZR PRO XP.

Wreszcie to, co krążyło dotąd w formie plotek i domysłów, można oficjalnie potwierdzić – Kamena Rally Team dołączył do zespołu fabrycznego Polaris! Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz w sezonie 2021 rywalizować będą nowym pojazdem – Polarisem RZR PRO XP, który po raz pierwszy zagości na trasach rajdów zaliczanych do cyklu Mistrzostw Polski. Zawodnicy Kamena Rally Team mieli już okazję ten pojazd solidnie przetestować, a Polaris przyjrzeć się ich jeździe, dzięki czemu zdecydował się na długofalową współpracę z Wicemistrzami Europy i Polski.

- W zeszłym roku Polaris zaprosił nas na testy swojego najnowszego pojazdu, RZR PRO XP. Już po tych pierwszych testach byliśmy bardzo zadowoleni z jazdy tym pojazdem, naprawdę świetnie się prowadzi. Potem kilka razy spotykaliśmy się na kolejnych testach i rajdach, wymienialiśmy spostrzeżeniami, co ostatecznie zaowocowało oficjalnym powołaniem nas do zespołu fabrycznego. Ta współpraca przyniesie obustronne korzyści – my możemy liczyć na wsparcie techniczne producenta, dostęp do najnowszych technologii i doświadczenie, a Polaris, dzięki naszym sugestiom, może swój produkt rozwijać – mówi Tomasz Białkowski.

Pojazd, którym będzie się ścigać załoga Kamena Rally Team, jest dodatkowo przygotowany specjalnie pod rajdy typu baja, przede wszystkim wzmocniony. Dzięki doświadczeniu zawodników i współpracy z zespołem technicznym producenta, wszystkie sugerowane przez Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza detale zostały ulepszone. Teraz czas na testy pojazdu „w warunkach bojowych”, czyli w rajdach. Tegoroczny plan startów Kamena Rally Team jest bardzo bogaty.

- W naszym kalendarzu na ten sezon trudno znaleźć dni wolne od rajdów – śmieje się Dariusz Baśkiewicz. – Chcemy ponownie powalczyć o tytuły Mistrzów Europy, Mistrzów Polski i Mistrzów Węgier, a to już daje całkiem dużą ilość rajdów, w jakich będziemy się ścigać. Dodatkowo chcemy także zmierzyć się z rajdami z cyklu Pucharu Świata, więc czekają nas wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii, Włoch i na Węgry. Mamy nadzieję, że w tym sezonie wszystkie rajdy, jakie sobie zaplanowaliśmy, odbędą się i umożliwią nam powalczenie na trasach nowym pojazdem. Nie możemy się już doczekać pierwszego startu! – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Tym pierwszym startem w barwach zespołu fabrycznego Polaris będzie dla Kamena Rally Team zbliżająca się Baja Drawsko, która rozegrana będzie w dniach 9-10 kwietnia na Poligonie Drawskim. Dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza, a także techników Polarisa, licząca ponad 300 km oesowych trasa tego rajdu, będzie prawdziwym „poligonem doświadczalnym”. Zarówno jedni, jak i drudzy, niecierpliwie czekają na tę pierwszą konfrontację załogi i pojazdu z rywalami. Także stanowisko Kamena Rally Team zyska nową oprawę – Polaris zadba o to, by ich wspólna strefa serwisowa wyróżniała się w miasteczku rajdowym.Mat. pras. Kamena Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska