Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kamena Rally Team w zespole fabrycznym Polaris!

Nowy sezon – nowe możliwości! Kamena Rally Team w tegorocznych rozgrywkach w rajdach terenowych będzie walczyć o mistrzowskie tytuły w barwach zespołu fabrycznego Polaris. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz będą przemierzać rajdowe trasy na pokładzie najnowszego modelu pojazdu tej marki – Polaris RZR PRO XP.

Wreszcie to, co krążyło dotąd w formie plotek i domysłów, można oficjalnie potwierdzić – Kamena Rally Team dołączył do zespołu fabrycznego Polaris! Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz w sezonie 2021 rywalizować będą nowym pojazdem – Polarisem RZR PRO XP, który po raz pierwszy zagości na trasach rajdów zaliczanych do cyklu Mistrzostw Polski. Zawodnicy Kamena Rally Team mieli już okazję ten pojazd solidnie przetestować, a Polaris przyjrzeć się ich jeździe, dzięki czemu zdecydował się na długofalową współpracę z Wicemistrzami Europy i Polski.

- W zeszłym roku Polaris zaprosił nas na testy swojego najnowszego pojazdu, RZR PRO XP. Już po tych pierwszych testach byliśmy bardzo zadowoleni z jazdy tym pojazdem, naprawdę świetnie się prowadzi. Potem kilka razy spotykaliśmy się na kolejnych testach i rajdach, wymienialiśmy spostrzeżeniami, co ostatecznie zaowocowało oficjalnym powołaniem nas do zespołu fabrycznego. Ta współpraca przyniesie obustronne korzyści – my możemy liczyć na wsparcie techniczne producenta, dostęp do najnowszych technologii i doświadczenie, a Polaris, dzięki naszym sugestiom, może swój produkt rozwijać – mówi Tomasz Białkowski.

Pojazd, którym będzie się ścigać załoga Kamena Rally Team, jest dodatkowo przygotowany specjalnie pod rajdy typu baja, przede wszystkim wzmocniony. Dzięki doświadczeniu zawodników i współpracy z zespołem technicznym producenta, wszystkie sugerowane przez Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza detale zostały ulepszone. Teraz czas na testy pojazdu „w warunkach bojowych”, czyli w rajdach. Tegoroczny plan startów Kamena Rally Team jest bardzo bogaty.

- W naszym kalendarzu na ten sezon trudno znaleźć dni wolne od rajdów – śmieje się Dariusz Baśkiewicz. – Chcemy ponownie powalczyć o tytuły Mistrzów Europy, Mistrzów Polski i Mistrzów Węgier, a to już daje całkiem dużą ilość rajdów, w jakich będziemy się ścigać. Dodatkowo chcemy także zmierzyć się z rajdami z cyklu Pucharu Świata, więc czekają nas wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii, Włoch i na Węgry. Mamy nadzieję, że w tym sezonie wszystkie rajdy, jakie sobie zaplanowaliśmy, odbędą się i umożliwią nam powalczenie na trasach nowym pojazdem. Nie możemy się już doczekać pierwszego startu! – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Tym pierwszym startem w barwach zespołu fabrycznego Polaris będzie dla Kamena Rally Team zbliżająca się Baja Drawsko, która rozegrana będzie w dniach 9-10 kwietnia na Poligonie Drawskim. Dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza, a także techników Polarisa, licząca ponad 300 km oesowych trasa tego rajdu, będzie prawdziwym „poligonem doświadczalnym”. Zarówno jedni, jak i drudzy, niecierpliwie czekają na tę pierwszą konfrontację załogi i pojazdu z rywalami. Także stanowisko Kamena Rally Team zyska nową oprawę – Polaris zadba o to, by ich wspólna strefa serwisowa wyróżniała się w miasteczku rajdowym.Mat. pras. Kamena Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska