Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kamena Rally Team w drodze na kolejną rundę Mistrzostw Europy

Kamena Rally Team nie ma czasu na nudę! Już w najbliższy weekend Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz stoczą bój w kolejnej rundzie Mistrzostw Europy – Nyir1 Baja. Ponownie zmierzą się z węgierskimi trasami, które szczególnie lubią, choć tym razem zagoszczą na nowych terenach. Będzie to ich kolejny występ w barwach ORLEN Team.

Lato i sezon urlopowy w pełni, ale nie dla Kamena Rally Team. Dla nich to okres najbardziej wytężonej pracy i najliczniejszych startów. Tym razem wyruszają na swoje ulubione trasy – na Węgry. Tam zmierzą się w rajdzie Nyir1 Baja, który jest czwartą rundą Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ, a zwycięstwo w tym cyklu jest nadrzędnym celem zespołu na ten sezon. Dwie z trzech dotychczasowych rund już wygrali i są gotowi na kolejne starcie i walkę o zwycięstwo. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz powalczą tam także o kolejne punkty Mistrzostw Węgier, broniąc swojego tytułu.

Jak zwykle nie możemy się doczekać startu na Węgrzech. Bardzo lubimy węgierskie rajdy, czujemy się tu już praktycznie jak w domu. Wiemy, że zawsze możemy się tu spodziewać bardzo dobrej organizacji, świetnej atmosfery i rywalizacji do ostatnich metrów. Nyir1 Baja to nowy rajd, ale widać, że nie tylko my na niego czekamy, bo lista zgłoszeń jest naprawdę świetna. Bardzo chętnie ścigamy się na Węgrzech, bo konkurencja zawsze tutaj jest mocna, ale tym razem mamy wyjątkowo licznych rywali. W naszej kategorii wystartuje w sumie aż 15 załóg! To będzie na pewno gorąca i zacięta walka! Ale to właśnie najbardziej lubimy! A to, że jest to nasz kolejny występ w barwach ORLEN Team, dodatkowo nas motywuje do walki o zwycięstwo – mówi podekscytowany Tomasz Białkowski.

Zawodnicy i mechanicy Kamena Rally Team są już w najwyższej gotowości do Nyir1 Baja. Także ich pojazd – Polaris RZR Pro XP - został już przygotowany do rajdu przez Polaris Polska, więc pozostało wyruszyć w drogę i walczyć o kolejną wygraną. Przed nimi dwa dni rajdu, podczas których będą się ścigać łącznie na 226 km oesowych.

Znamy Węgry już całkiem dobrze, to nasz rajdowy drugi dom. Nyir1 Baja rozgrywana będzie jednak na terenach, na których jeszcze się nie ścigaliśmy, w pobliżu granicy z Rumunią. Za to spotkamy się tu z naszymi dobrymi znajomymi z węgierskich tras i, jak zwykle, Węgrzy i Polacy będą naszymi głównymi rywalami. Możemy więc już zapowiedzieć ostrą i ciekawą rywalizację, bo zależy nam na punktach, szczególnie, że po raz kolejny będziemy reprezentować Polskę, jadąc w barwach największego polskiego zespołu - ORLEN Team. Nie możemy się już doczekać tego rajdu! Trochę też dlatego, że tęsknimy już za węgierską kuchnią, którą bardzo lubimy – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Pikantna jak węgierska kuchnia rozgrywka na Nyir1 Baja rozpocznie się w piątek 9 lipca. Zawodnicy zmierzą się z dwoma przejazdami 19-kilometrowego odcinka, a w wieczornej scenerii zaprezentują się na rampie podczas ceremonii startu. W sobotę przed nimi węgierskie danie główne, czyli 4 odcinki specjalne po 56 km. Kamena Rally Team liczy na to, że w sobotni wieczór odbierze puchary za kolejne węgierskie zwycięstwo.Mat. pras. Kamena Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska