Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kamena Rally Team ponownie na podium

Po dwudniowych zmaganiach na węgierskich bezdrożach zespół Kamena Rally Team zdobywa kolejne punkty i umacnia się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy FIA CEZ

Kalo Race, czyli VII Runda Mistrzostw Europy FIA CEZ Cross Country rozgrywana w dniach 23-25 września 2021, zaskoczyła zawodników nieco inną specyfiką odcinków specjalnych. Żaden z 6 etapów rajdu nie miał więcej niż 51 km i nie nastręczał nawigacyjnych problemów. Obfitował za to w proste, a co za tym idzie niezwykle szybkie fragmenty, w których nie było miejsca na błędy.

– Ta runda znacznie różniła się od pozostałych. Trasy przypominały raczej te znane z rajdów WRC, niż cross-country. Oesy były krótkie, proste i mega szybkie. Najlepiej świadczy o tym średnia prędkość uzyskana przez nas na poziomie prawie 100 km/h – podsumował rajd Tomasz Białkowski.

Kamena Rally Team pierwszy dzień rajdu zakończyła na 4. pozycji. Drugi dzień zmagań początkowo nie zapowiadał, że ta sytuacja może ulec zmianie. Jednak duet Białkowski i Baśkiewicz już niejednokrotnie zadziwiał kibiców. Reprezentanci ORLEN Team ostatni odcinek specjalny przejechali w znakomitym tempie – nie dość, że wygrali go w swojej klasie, to jeszcze znacząco odrobili straty. Ostatecznie Kamena uplasowała się na 2. miejscu w grupie T4 i 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.

– Zbliża się koniec sezonu, dlatego ta runda była dla nas bardzo ważna. Przede wszystkim chcieliśmy ten rajd ukończyć. Dzięki uzyskanym punktom za 2. miejsce powiększamy naszą przewagę w klasyfikacji generalnej, a taki był nasz nadrzędny plan. Teraz możemy spokojnie przygotować się do następnego startu – powiedział Dariusz Baśkiewicz.

Przed zawodnikami ORLEN Team jeszcze trzy starty w tym sezonie, a dwa z nich to rundy Mistrzostw Europy. Białkowski i Baśkiewicz są więc już bardzo blisko uzyskania mistrzowskiego tytułu.Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska