Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

KAMENA RALLY TEAM NA ITALIAN BAJA

Kamena Rally Team dopiero co świętował zwycięstwo w Baja Poland, a już jest w drodze po kolejną wygraną w kolejnym rajdzie będącym rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja. Tym razem zmierzą się z włoskimi trasami, które pokonywać będą w najbliższy weekend, walcząc o laury w rajdzie Italian Baja. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz święcili tu triumfy w 2019 roku, a teraz liczą na powtórkę.

Ciągle w biegu, ciągle w trasie – Kamena Rally Team nie ma czasu na nudę. Ich kalendarz rajdowy jest zapełniony po brzegi. Najbliższą pozycją w nim jest Italian Baja, która będzie rozegrana już w ten weekend. Tomasz Białowski i Dariusz Baśkiewicz we Włoszech wystartują w barwach Orlen Team, oczywiście walcząc o wygraną w tym rajdzie. Będzie to ich powrót na włoskie trasy.

Byliśmy już na Italian Baja 2 lata temu. Wygraliśmy tę poprzednią edycję, więc mamy z tego rajdu bardzo dobre wspomnienia. Mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces i znów wyjedziemy z Włoch z dobrymi wspomnieniami. Jest to rajd rangi Pucharu Świata, więc po raz kolejny zmierzymy się z zawodnikami z całego świata. Aktualnie prowadzimy w klasyfikacji Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Węgier, ale zależy nam na porównywaniu się ze światową czołówką i stąd nasza obecność we Włoszech. Mamy nadzieję, że znów wypadniemy dobrze w tym porównaniu, wygrywając Italian Baja – mówi Tomasz Białkowski.

Podczas tego starcia zawodnicy będą musieli pokonać łącznie 614 km trasy, z czego 370 km to odcinki specjalne. W piątek rozegrany będzie 9,5-kilometrowy odcinek kwalifikacyjny oraz oes o długości 65 km, a następnie 2-kilometrowy odcinek pokazowy. W sobotę czekają ich trzy przejazdy blisko stukilometrowego odcinka. Trasy Italian Baja są urokliwe, ale niełatwe.

Italian Baja odbywa się w północnej części Włoch, w okolicach Wenecji. Bardzo nam się podobają tutejsze oesy. Prowadzą one korytami rzek, w całości po okrągłych kamieniach, co sprawia, że te włoskie odcinki bardzo się różnią od tych, które pokonujemy na innych rajdach. Wymagają one jednak czujności i koncentracji, szczególnie przy przejazdach przez wodę. Prognozy pogody najbliższe dni we Włoszech przewidują bardzo wysokie temperatury, co jeszcze bardziej podnosi poziom trudności tego rajdu – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Kamena Rally Team jest jednak „na fali”, bo wygrali już dwa poprzednie rajdy z cyklu Pucharu Świata – Hungarian Baja i Baja Poland, liczą więc również na zwycięstwo we Włoszech. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz są pozytywnie i bojowo nastawieni do udziału w Italian Baja, a Polaris Polska jak zwykle świetnie przygotował ich pojazd do rajdu, więc Kamena Rally Team liczy na to, że również z Włoch przywiozą puchary za wygraną.Mat. pras. Kamena Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska