Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Hail Baja: Domżała i Marton nadal w grze o Puchar Świata

Aron Domżała i Maciej Marton pozostali w grze o Puchar Świata FIA w rajdach baja. Podczas pierwszego dnia rywalizacji w Baja Hail 1, polska załoga z powodu usterki musiała zjechać z odcinka specjalnego by nie spędzić nocy na wydmach. Drugiego dnia było zdecydowanie lepiej, ale pojedynek o trofeum z Keesem Koolenem będzie trwać do ostatniego kilometra sezonu. 

W piątek zawodnicy rywalizowali na odcinku specjalnym, liczącym 252km. Domżała i Marton chcieli zaatakować od pierwszych kilometrów i już w tym rajdzie zapewnić sobie Puchar Świata, jednak samochód sprawił im niemiłą niespodziankę. – Od samego startu nie mieliśmy przedniego napędu. Już po 10km dogonili nas konkurenci. Próbowaliśmy się ich trzymać, ale nie byliśmy w stanie. Dodatkowo na 60. kilometrze ponad 40 min naprawialiśmy auto. Staliśmy na wydmie, "dziobem" w dół, więc samochód spadał ciągle z lewarka... To była prawdziwa walka o przetrwanie – relacjonował Aron Domżała.

Po uporaniu się z usterkami, załoga ruszyła w dalszą drogę, jednak półosie wciąż się nagrzewały. Can-Am w biało-czerwonych barwach zwalniał i istniało niebezpieczeństwo, że znów zatrzyma się gdzieś pośród wydm. Wówczas zapadła decyzja o powrocie do serwisu i przyjęciu kary czasowej.

Mechanicy fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am zdołali uporać się z awariami i w sobotę Aron Domżała z Maciejem Martonem mieli do dyspozycji już w pełni sprawny samochód. Kara czasowa nie pozwalała myśleć o poprawie pozycji, ale polski duet pokazał, że zawsze walczy do końca i pewnie wygrał drugi odcinek specjalny, liczący 276km.

- Nie mieliśmy żadnej awarii technicznej i przejechaliśmy czysto cały oes. To był jednak ten rodzaj etapu, w którym trudno jest coś nadrobić, a łatwo stracić. W dwóch, trudniejszych nawigacyjnie miejscach uciekło nam trochę czasu, ale mimo to dojechaliśmy na pierwszym miejscu – mówił warszawski kierowca, który mimo etapowego zwycięstwa nie krył rozczarowania.

- Musimy przemyśleć, co możemy robić lepiej - podkreślił. - Dojechaliśmy, mamy punkty w klasyfikacji Pucharu Świata, więc teraz wszystko będzie zależeć od ostatniej rundy. Walczymy, a jednocześnie testujemy wciąż nowe ustawienia, żeby jak najlepiej przygotować się na Dakar – zakończył.

Baja Hail 2 rozpocznie się w najbliższy wtorek 15 grudnia i również składać się będzie z dwóch, długich etapów, wyznaczonych na piaszczystej pustyni Arabii Saudyjskiej.Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,541
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska