Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2021: Uszkodzone zawieszenie, Domżała i Marton wciąż na podium

Drugi dzień maratonu miał zweryfikować, czy naprawy, których dzień wcześniej dokonali w swoim samochodzie Aron Domżała i Maciej Marton były skuteczne. Napęd nie sprawiał tym razem problemów, ale duet nie mógł się spodziewać uszkodzenia tylnego zawieszenia i naprawy elementu na pustyni. Duża strata czasowa spowodowała, że biało-czerwona załoga Monster Energy Can-Am straciła pozycję lidera i spadła na trzecie miejsce.

W niedzielny wieczór Aron Domżała i Maciej Marton mieli pełne ręce pracy. Musieli uporać się z utratą napędu na przednią oś. Na szczęście ich wysiłki przyniosły pozytywny skutek i załoga, w optymistycznych nastrojach mogła położyć się spać, w spartańskich warunkach maratońskiego biwaku. Maraton to bowiem ten dzień, kiedy zawodnicy nie tylko sami muszą radzić sobie z awariami, ale też nie mogą spędzić nocy w swoich camperach, ale w zaimprowizowanych, zbiorowych sypialniach.

Zregenerowani Domżała i Marton ruszyli na ósmy etap z dobrej pozycji startowej, mając przed sobą dwóch najpoważniejszych konkurentów. Niestety w pogoni za „Chaleco” Lopezem i Austinem Jonesem zatrzymała ich awaria. – Uszkodziliśmy drążek w tylnym zawieszeniu. Jego wymiana kosztowała nas pół godziny, a chwilę po tym, jak ruszyliśmy, złapaliśmy kapcia i trzeba było wymieniać koło – mówił rozgoryczony Domżała.

W efekcie polska załoga straciła 36 minut do zwycięzcy etapu. W klasyfikacji generalnej oznaczało to spadek na trzecią pozycję. Nowym liderem został kolega Polaków z fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am – Austin Jones, który ma nad nimi pół godziny przewagi. Drugi jest Chaleco Lopez – Domżała i Marton tracą do Chilijczyka dziesięć minut. – Do końca rajdu zostały cztery dni. Do tej pory unikaliśmy większych awarii i problemów, więc mamy nadzieję, że to był jednostkowy przypadek. Od wtorku walczymy dalej, by odrobić straty. Cztery dni to wciąż dużo czasu, by powalczyć o zwycięstwo – zapowiedział zdeterminowany kierowca.

Na wtorek organizator zapowiada jeden z najtrudniejszy odcinków specjalnych w tegorocznej edycji. Pierwszy fragment, liczącej 465km próby rozpocznie się spektakularnymi widokami wybrzeża Morza Czerwonego. Sama trasa nie będzie jednak, jak ślizganie się po falach. Będzie technicznie, piaszczyście i grząsko, więc trudno będzie rozwinąć maksymalną prędkość.Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska