Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2021: Pierwszy dzień bez taryfy ulgowej dla Konrada Dąbrowskiego i Jacka Bartoszka z DUUST Rally Team

Wielu zawodników spodziewało się, że pierwszy dzień Dakaru będzie dniem wprowadzającym, przygotowującym ich do walki na kolejnych etapach zmagań. Nic bardziej mylnego! Organizatorzy zadbali o walkę na 100% od samego początku.

Niedzielny odcinek liczył 277km i prowadził z Jeddah do Bisha.  Dla wielu zawodników kamieniste bezdroża stanowiły wyzwanie. Wielu motocyklistów ma na koncie wywrotki, na szczęście w większości niegroźne.

“Czekało na nas kilkadziesiąt kilometrów w dużych, luźnych kamieniach, które dały mi w kość, także było to trudne, ale jestem zadowolony, nie podejmowałem zbędnego ryzyka koncentrując się na nawigacji. To dobry początek rajdu w moim wykonaniu. Motor działa, ja jestem delikatnie obity bo położyłem się na kamieniach, ale wszystko jest ok i jutro czeka nas pierwszy długi odcinek 457km więc zaczynamy ściganie” - mówi Konrad Dąbrowski.

Dla kolegi Konrada z zespołu DUUST Rally Team, Jacka Bartoszka, start w Dakarze oznacza dużo więcej niż dla wielu zawodników. Swoim występem zawodnik postanowił wesprzeć Fundację Serce Dziecka, ponieważ sam przeszedł poważną operację serca i wie z czym muszą się liczyć nie tylko chorzy, ale i ich najbliżsi.

“Jeszcze żyję, choć sam nie wiem jakim cudem!” - takimi słowami zameldował się na mecie odcinka Jacek. “Mam na koncie starty w Pucharze Polski i w Africa Eco Race, ale Dakar mnie zaskoczył. Nie poddam się jednak i będę walczył dalej. Mam świadomość jak ważny jest mój start dla wielu tracących nadzieję”.

Zawodnicy DUUST Rally Team ukończyli dzisiejszy etap z następującymi wynikami:

Konrad Dąbrowski, miejsce 45, z czasem 4H 12’ 15’’

Mahammed Jaffar, miejsce 61, z czasem 5H 2’ 9’’

Jacek Bartoszek, miejsce 86, z czasem 6H 21’ 18’’

W poniedziałek drugi dzień zmagań, o wiele bardziej piaszczysty, z licznymi sypkimi piaskami.Mat. pras. DUUST Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska