Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2021: Pierwszy dzień bez taryfy ulgowej dla Konrada Dąbrowskiego i Jacka Bartoszka z DUUST Rally Team

Wielu zawodników spodziewało się, że pierwszy dzień Dakaru będzie dniem wprowadzającym, przygotowującym ich do walki na kolejnych etapach zmagań. Nic bardziej mylnego! Organizatorzy zadbali o walkę na 100% od samego początku.

Niedzielny odcinek liczył 277km i prowadził z Jeddah do Bisha.  Dla wielu zawodników kamieniste bezdroża stanowiły wyzwanie. Wielu motocyklistów ma na koncie wywrotki, na szczęście w większości niegroźne.

“Czekało na nas kilkadziesiąt kilometrów w dużych, luźnych kamieniach, które dały mi w kość, także było to trudne, ale jestem zadowolony, nie podejmowałem zbędnego ryzyka koncentrując się na nawigacji. To dobry początek rajdu w moim wykonaniu. Motor działa, ja jestem delikatnie obity bo położyłem się na kamieniach, ale wszystko jest ok i jutro czeka nas pierwszy długi odcinek 457km więc zaczynamy ściganie” - mówi Konrad Dąbrowski.

Dla kolegi Konrada z zespołu DUUST Rally Team, Jacka Bartoszka, start w Dakarze oznacza dużo więcej niż dla wielu zawodników. Swoim występem zawodnik postanowił wesprzeć Fundację Serce Dziecka, ponieważ sam przeszedł poważną operację serca i wie z czym muszą się liczyć nie tylko chorzy, ale i ich najbliżsi.

“Jeszcze żyję, choć sam nie wiem jakim cudem!” - takimi słowami zameldował się na mecie odcinka Jacek. “Mam na koncie starty w Pucharze Polski i w Africa Eco Race, ale Dakar mnie zaskoczył. Nie poddam się jednak i będę walczył dalej. Mam świadomość jak ważny jest mój start dla wielu tracących nadzieję”.

Zawodnicy DUUST Rally Team ukończyli dzisiejszy etap z następującymi wynikami:

Konrad Dąbrowski, miejsce 45, z czasem 4H 12’ 15’’

Mahammed Jaffar, miejsce 61, z czasem 5H 2’ 9’’

Jacek Bartoszek, miejsce 86, z czasem 6H 21’ 18’’

W poniedziałek drugi dzień zmagań, o wiele bardziej piaszczysty, z licznymi sypkimi piaskami.Mat. pras. DUUST Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska