Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2021: Domżała - "Trudno złapać tempo, ale walczymy o więcej!"

W trasę do Al-Ula, Aron Domżała i Maciej Marton ruszali ze sporymi nadziejami na odrobienie strat do dwóch wyprzedzających ich załóg w klasie SSV. Niewielki błąd nawigacyjny oraz przebita opona odebrały im jednak szansę na miejsce w czołówce etapu. Mimo to polski duet utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej na dwa dni przed zakończeniem zmagań.

Środowy etap nie zapowiadał dużych możliwości na zbudowanie przewagi, czy ucieczkę rywalom. Startujący jednak z tyłu Domżała i Marton mieli dobrą pozycję, by dogonić swoich przeciwników i odzyskać choćby kilka minut straty w klasyfikacji Dakaru. Dwa błędy sprawiły, że zakończyli dzień z dziewiątym czasem.

- Siedem minut straty do lidera. Nie najgorzej, ale to już trzeci dzień z rzędu kiedy nie możemy przejechać czysto oesu – komentował na mecie Aron Domżała. - Na początku mały błąd nawigacyjny, a potem kapeć okazały się kosztowne z perspektywy wyniku etapowego. Staraliśmy się odrabiać potem stracone minuty, ale udało się urwać tylko kilkadziesiąt sekund.

Warszawski kierowca przyznał, że w ostatnich dniach, różne przygody zbyt często wybijały go z rytmu jazdy. - Bardzo trudno znaleźć tu tempo. Odcinki są kamieniste i nie jest łatwo dopasować prędkość do terenu, tak by uniknąć złapania kapcia. Dziś jechaliśmy długo w kurzu, co nigdy nie pomaga. Nie wiedzieliśmy też naszych bezpośrednich przeciwników w klasie, więc nie dało się oszacować, czy nasze tempo jest wystarczające.

Ostatecznie najlepszy czas osiągnął Siergiej Kariakin, który z powodu awarii na wcześniejszym etapie stracił szanse na miejsce w czołówce rajdu. Trzeci był Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem. Klasyfikacja generalna nie uległa zmianie, a drugi Austin Jones odrobił zaledwie kilka minut do lidera – „Chaleco” Lopeza.

- Mam nadzieję, że jutro utrzymamy koncentrację, wrócimy na właściwe tory i zaliczymy tym razem naprawdę dobry oes – zakończył Domżała. Do mety Dakaru pozostały już tylko dwa etapy, a na czwartkowym prawdopodobnie rozstrzygną się losy rywalizacji w większości kategorii. Przed zawodnikami prawdziwy, rajdowy potwór – oes liczący 511km, zapowiadany jednocześnie jako najtrudniejszy z niemal 100-kilometrowym pasem wydm, na których można wiele zyskać, ale równie dużo stracić.

Wyniki X etapu w kategorii T4:
1. Siergiei Kariakin/Anton Walsiuk (RUS) 3:31.17
2. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +0.29
3. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +1.10
4. Khalifa Al-Attiyah/Paolo Ceci (QAT/ITA) +1.41
5. Gerard Farres Guel/Armand Monleon (ESP) +1.56

8. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +6.30
9. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +7.19

Klasyfikacja generalna:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 45:39.18
2. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +10.13
3. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +42.41
4. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +1:01.59
5. Reinaldo Varela/Maykel Justo (BRA) +1:24.47

9. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +4:10.09Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska