Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2021: Domżała - "Trudno złapać tempo, ale walczymy o więcej!"

W trasę do Al-Ula, Aron Domżała i Maciej Marton ruszali ze sporymi nadziejami na odrobienie strat do dwóch wyprzedzających ich załóg w klasie SSV. Niewielki błąd nawigacyjny oraz przebita opona odebrały im jednak szansę na miejsce w czołówce etapu. Mimo to polski duet utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej na dwa dni przed zakończeniem zmagań.

Środowy etap nie zapowiadał dużych możliwości na zbudowanie przewagi, czy ucieczkę rywalom. Startujący jednak z tyłu Domżała i Marton mieli dobrą pozycję, by dogonić swoich przeciwników i odzyskać choćby kilka minut straty w klasyfikacji Dakaru. Dwa błędy sprawiły, że zakończyli dzień z dziewiątym czasem.

- Siedem minut straty do lidera. Nie najgorzej, ale to już trzeci dzień z rzędu kiedy nie możemy przejechać czysto oesu – komentował na mecie Aron Domżała. - Na początku mały błąd nawigacyjny, a potem kapeć okazały się kosztowne z perspektywy wyniku etapowego. Staraliśmy się odrabiać potem stracone minuty, ale udało się urwać tylko kilkadziesiąt sekund.

Warszawski kierowca przyznał, że w ostatnich dniach, różne przygody zbyt często wybijały go z rytmu jazdy. - Bardzo trudno znaleźć tu tempo. Odcinki są kamieniste i nie jest łatwo dopasować prędkość do terenu, tak by uniknąć złapania kapcia. Dziś jechaliśmy długo w kurzu, co nigdy nie pomaga. Nie wiedzieliśmy też naszych bezpośrednich przeciwników w klasie, więc nie dało się oszacować, czy nasze tempo jest wystarczające.

Ostatecznie najlepszy czas osiągnął Siergiej Kariakin, który z powodu awarii na wcześniejszym etapie stracił szanse na miejsce w czołówce rajdu. Trzeci był Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem. Klasyfikacja generalna nie uległa zmianie, a drugi Austin Jones odrobił zaledwie kilka minut do lidera – „Chaleco” Lopeza.

- Mam nadzieję, że jutro utrzymamy koncentrację, wrócimy na właściwe tory i zaliczymy tym razem naprawdę dobry oes – zakończył Domżała. Do mety Dakaru pozostały już tylko dwa etapy, a na czwartkowym prawdopodobnie rozstrzygną się losy rywalizacji w większości kategorii. Przed zawodnikami prawdziwy, rajdowy potwór – oes liczący 511km, zapowiadany jednocześnie jako najtrudniejszy z niemal 100-kilometrowym pasem wydm, na których można wiele zyskać, ale równie dużo stracić.

Wyniki X etapu w kategorii T4:
1. Siergiei Kariakin/Anton Walsiuk (RUS) 3:31.17
2. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +0.29
3. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +1.10
4. Khalifa Al-Attiyah/Paolo Ceci (QAT/ITA) +1.41
5. Gerard Farres Guel/Armand Monleon (ESP) +1.56

8. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +6.30
9. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +7.19

Klasyfikacja generalna:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 45:39.18
2. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +10.13
3. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +42.41
4. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +1:01.59
5. Reinaldo Varela/Maykel Justo (BRA) +1:24.47

9. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +4:10.09Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska