Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2021: Domżała i Marton utrzymali pozycję mimo awarii napędu

Drugi i decydujący tydzień Rajdu Dakar był zapowiadany jako trudniejszy od pierwszego, a zwiastunem takiego scenariusza miał być już niedzielny etap maratoński. Po pokonaniu 453km załogi nie mogły skorzystać z pomocy serwisów. Aron Domżała i Maciej Marton utrzymali pozycję liderów, ale czeka ich pracowita noc, ponieważ w ich Can-Amie awarii uległ napęd.

Po jednodniowym odpoczynku, uczestnicy Dakaru ruszyli na trasę siódmego etapu, gdzie czekała ich kolejna porcja trudnych wydm, trialowe, kamieniste sekcje, ale też długie proste, na których można poczuć pęd powietrza i docisnąć pedał gazu. Polska załoga w zespole fabrycznym Monster Energy Can-Am początkowo radziła sobie doskonale.

- Mieliśmy naprawdę dobry start. Równy rytm jazdy, żadnych kapci, czy problemów nawigacyjnych. Jeszcze za półmetkiem etapu jechaliśmy w czołowej „trójce”, kiedy 150km przed metą pojawiła się poważna usterka. Straciliśmy napęd na cztery koła. Został nam tylko tylni i przez to straciliśmy 10, a może nawet 15 minut – relacjonował Aron Domżała.

Mimo problemów, Domżała i Marton ukończyli odcinek specjalny z piątym rezultatem i utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Gdyby był to normalny etap, duet nie miałby powodów do zmartwień, jednak na etapie maratońskim, z wszelkimi awariami zawodnicy radzą sobie sami. – Musimy z Maćkiem naprawić napęd na cztery koła. Mocno w kość dostały też nasze tylne półosie, więc wymienimy je, kiedy tylko przywiezie je jadąca w stawce ciężarówka serwisowa zespołu Monster Energy Can-Am. Trzymajcie kciuki, żeby nam się udało! – zaapelował kierowca.

W poniedziałek dakarowców czeka nieco krótszy, ale wciąż wymagający, 375-kilometrowy odcinek specjalny. Trasa według zapowiedzi ma przecinać najbardziej spektakularne widokowo rejony Arabii Saudyjskiej. Zawodnicy nie będą mieli jednak wielu okazji, by je podziwiać, gdyż zarówno teren, jak i nawigacja dostarczy im wiele wyzwań.

Wyniki VII etapu w kategorii T4:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 5:15.34
2. Saleh Alsaif/Oriol Vidal Montijano (SAU/ESP) +5.12
3. Reinaldo Varela/Maykel Justo (BRA) +7.13
4. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +7.47
5. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +10.30

9. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +22.01

Klasyfikacja generalna:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 32:30.33
2. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +9.31
3. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) +25.51
4. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +34.07
5. Siergiej Kariakin/Anton Wlasiuk (RUS) +52.02

11. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +3:01.46Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska