Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2021: Domżała i Marton trzymają tempo

Czwartkowy etap, zgodnie z zapowiedziami, był najtrudniejszy spośród dotychczasowych etapów Rajdu Dakar. Aron Domżała i Maciej Marton po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, docierając do mety z czwartym rezultatem i utrzymując pozycję wicelidera zmagań. Co więcej, polski duet ostrzy sobie pazury na przesunięcie się o jedno „oczko” w górę.

W zgodnej opinii wszystkich uczestników, piąty etap był jak dotąd najbardziej wymagający. Nawet „Mosieur Dakar” – Stephane Peterhansel przyznał, że nie było pięknie i spektakularnie, ale za to piekielnie trudno. A właśnie takich oesów powinno być w super maratonie, jak najwięcej. Specyfika terenu i liczne nawigacyjne wyzwania odpowiadały również Aronowi Domżale i Maciejowi Martonowi.

- To było 467km bardzo technicznego odcinka. Mnóstwo dużych dziur, kamieni, a także trudne wydmy. Jak dotąd bez wątpienia był to najtrudniejszy oes, ale bardzo mi się podobał. Chciałbym żeby wszystkie były właśnie takie, bo doskonale się na nich czuje, a przy tym, to najlepsza okazja, by urwać kilka cennych minut rywalom – podsumowywał uśmiechnięty Domżała.

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Dakar, tylko „Książę Pustyni” – Nasser Al-Attiyah zdołał wygrać odcinek specjalny, otwierając trasę. Poza nim, każdy etapowy zwycięzca, kolejnego dnia tracił cenne minuty. Tego scenariusza nie ustrzegli się również Polacy z Monster Energy Can-Am.

- Popełniliśmy na początku mały błąd w kanionie. Nie trafiliśmy we właściwą drogę i uciekło nam kilka minut. Wtedy właśnie dogonił nas „Chaleco” Lopez. Jakiś czas jechał za nami, a potem wyprzedził na wydmach, gdzie był naprawdę szybki i już nie oddał prowadzenia do końca. Straciliśmy do niego siedem minut i w klasyfikacji ma już 10min przewagi. Mamy jednak jeszcze kilka etapów przed sobą i na pewno nad tym popracujemy – zapewnił warszawski kierowca.

W piątek zaplanowano szósty etap rywalizacji – ostatni przed dniem przerwy, który zespoły przeznaczą na regenerację. Żeby jednak zasłużyć na odpoczynek, trzeba będzie pokonać 170km drogi dojazdowej i 448km odcinka specjalnego prowadzącego w całości po piaszczystej nawierzchni. Będą to piaszczyste drogi, równiny, ale też wydmy wszelkiej maści. Po ich pokonaniu Dakar będzie na półmetku.  

Wyniki V etapu w kategorii T4:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 5:46.32
2. Khalifa Al-Attiyah/Paolo Ceci (QAT/ITA) +2.52
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +5.17
4. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +7.33
5. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +9.06

13. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +53.50

Klasyfikacja generalna:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 22:25.29
2. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +10.51
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +13.28
4. Saleh Alsaif/Oriol Vidal (SAU/ESP) +36.39
5. Siergiej Kariakin/Anton Wlasiuk (RUS) +37.06
6. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +47.24

11. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +2:40.34Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska