Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dakar 2021: Domżała i Marton czwarci na prologu

Rajd Dakar rozpoczął się od prologu, który determinuje kolejność startową zawodników na pierwszym etapie zmagań. Aron Domżała i Maciej Marton pojechali bardzo dobrze, zajmując czwarte miejsce w kategorii T4. O pojedyncze sekundy szybsi okazali się dwaj inni kierowcy fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am – Austin Jones i Reinaldo Varela.

W sobotę zawodnicy musieli pokonać 118km drogi dojazdowej, by dotrzeć na start prologu liczącego 11km. Aron Domżała i Maciej Marton na tej krótkiej próbie poradzili sobie doskonale. Wykręcili czwarty czas w kategorii SSV (side by side vehicles – T4), tracąc zaledwie sześć sekund do kolegi z zespołu, Amerykanina Austina Jonesa.

- Samochód spisał się bez zarzutu. Po dwóch rajdach Hail Baja nasz serwis wymienił w nim zarówno silnik, jak i skrzynię biegów. Jedziemy również z przednią szybą, która zapewni lepszą aerodynamikę i pozwoli szybciej rozpędzać się do dozwolonej w naszej kategorii prędkości 130 km/h – mówił na mecie Aron Domżała.

O ulepszeniach w samochodzie wspominał również Maciej Marton. – W porównaniu do poprzedniej wersji Can-Am’a zmieniła się rama. Auto jest teraz niżej zawieszone. Dodatkowo mamy nowe amortyzatory, a to wszystko ma wpływ na to jak samochód pracuje na trasie i wybiera nierówności – podkreślił pilot.

W niedzielę Rajd Dakar rozpocznie się na dobre. Pierwszy etap poprowadzi z Dżuddy do miejscowości Bisha. Załogi czeka 345km dojazdówki i 277km odcinka specjalnego. Rywalizacja będzie odbywać się w całości na pustynnych drogach, a największym wyzwaniem będzie nawigowanie poprzez liczne doliny i krzyżujące się ślady. Nie zabraknie też kamienistej sekcji, na których pierwszy test przejdą opony.  

Wyniki prologu w kategorii T4:

1. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA) 6.43
2. Reinaldo Varela/Maykel Justo (BRA) +0.04
...
4. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +0.06

7. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +0.16
16. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +0.31
Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,496
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Marek Goczał i Rafał Marton kończą Dakar Rally 2021 na 8 miejscu!!! Świetny wynik w debiucie Marka!!! 💪 Brawo!!! 👏 👏 👏 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska