Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2021: Domżała i Marton czwarci na prologu

Rajd Dakar rozpoczął się od prologu, który determinuje kolejność startową zawodników na pierwszym etapie zmagań. Aron Domżała i Maciej Marton pojechali bardzo dobrze, zajmując czwarte miejsce w kategorii T4. O pojedyncze sekundy szybsi okazali się dwaj inni kierowcy fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am – Austin Jones i Reinaldo Varela.

W sobotę zawodnicy musieli pokonać 118km drogi dojazdowej, by dotrzeć na start prologu liczącego 11km. Aron Domżała i Maciej Marton na tej krótkiej próbie poradzili sobie doskonale. Wykręcili czwarty czas w kategorii SSV (side by side vehicles – T4), tracąc zaledwie sześć sekund do kolegi z zespołu, Amerykanina Austina Jonesa.

- Samochód spisał się bez zarzutu. Po dwóch rajdach Hail Baja nasz serwis wymienił w nim zarówno silnik, jak i skrzynię biegów. Jedziemy również z przednią szybą, która zapewni lepszą aerodynamikę i pozwoli szybciej rozpędzać się do dozwolonej w naszej kategorii prędkości 130 km/h – mówił na mecie Aron Domżała.

O ulepszeniach w samochodzie wspominał również Maciej Marton. – W porównaniu do poprzedniej wersji Can-Am’a zmieniła się rama. Auto jest teraz niżej zawieszone. Dodatkowo mamy nowe amortyzatory, a to wszystko ma wpływ na to jak samochód pracuje na trasie i wybiera nierówności – podkreślił pilot.

W niedzielę Rajd Dakar rozpocznie się na dobre. Pierwszy etap poprowadzi z Dżuddy do miejscowości Bisha. Załogi czeka 345km dojazdówki i 277km odcinka specjalnego. Rywalizacja będzie odbywać się w całości na pustynnych drogach, a największym wyzwaniem będzie nawigowanie poprzez liczne doliny i krzyżujące się ślady. Nie zabraknie też kamienistej sekcji, na których pierwszy test przejdą opony.  

Wyniki prologu w kategorii T4:

1. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA) 6.43
2. Reinaldo Varela/Maykel Justo (BRA) +0.04
...
4. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +0.06

7. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +0.16
16. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +0.31
Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska