Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2021: Domżała i Marton najszybsi

Czwarty etap rywalizacji w 43. edycji Rajdu Dakar był zapowiadany jako bardzo szybki. Rzeczywiście nie było wielu okazji, żeby zbudować przewagę nad rywalami, ale Aron Domżała i Maciej Marton, perfekcyjnie wykorzystali swoje atuty i nie tylko okazali się najszybszą załogą w klasie SSV, ale również zmniejszyli straty do lidera klasyfikacji generalnej.

Czwarty dzień zmagań w Dakarze ponownie okazał się trudny. Tym razem jednak nie ze względu na nieprzyjazny teren, niebezpieczne wydmy, czy ostre kamienie. Głównym czynnikiem wywołującym zmęczenie był dystans. Zawodnicy najpierw musieli pokonać ponad 260km dojazdówki, by następnie wjechać na odcinek specjalny liczący 337km. Odpocząć mogli dopiero po kolejnych 250km jazdy asfaltem w kierunku stolicy kraju – Rijadu.

Zgodnie z zapowiedziami organizatora, był to etap przejściowy, który nie przewrócił do góry nogami klasyfikacji rajdu, ale pozwolił niektórym załogom odrobić część strat. Swoją szansę wykorzystał między innymi Aron Domżała i Maciej Marton.

- Odcinek poszedł nam bardzo dobrze i przez pierwsze 100km udało nam się odrobić trzy minuty. Potem ścigaliśmy się już na bardzo szybkiej, płaskiej trasie, na której trudno było zbudować jakąkolwiek przewagę. W dodatku jechaliśmy większość czasu w kurzu, ale mimo to wygraliśmy i zbliżyliśmy się do lidera na trzy minuty – cieszył się Aron Domżała.

Na mecie oesu na polski duet zespołu fabrycznego Monster Energy Can-Am czekała miła niespodzianka. Gromkimi okrzykami najszybszą załogę dnia powitali polscy kibice, na co dzień mieszkający w Rijadzie.

W czwartek uczestników czeka prawdziwy „gigant”. Odcinek specjalny liczący 456km i prowadzący znów przez bardzo zróżnicowany teren. W planie są: pułapki nawigacyjne, duża sekcja wydm na półmetku oraz wiele miejsc z luźnymi, ostrymi kamieniami, gdzie zbyt mocne tempo będzie można przypłacić przebitymi oponami i stratą cennych minut. Liczyć się będzie rozwaga i cierpliwość.

Wyniki IV etapu w kategorii T4:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 3:16.57
2. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +2.44
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +2.48
4. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) +2.50
5. Siergiej Kariakin/Anton Wlasiuk (RUS) +7.56

8. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +9.35

Klasyfikacja generalna:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 16:38.57
2. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3.18
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +7.11
4. Siergiej Kariakin/Anton Wlasiuk (RUS) +21.39
5. Saleh Alsaif/Oriol Vidal (SAU/ESP) +26.38

7. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +37.25
12. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +1:46.44Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska