Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2021: Domżała i Marton najszybsi

Czwarty etap rywalizacji w 43. edycji Rajdu Dakar był zapowiadany jako bardzo szybki. Rzeczywiście nie było wielu okazji, żeby zbudować przewagę nad rywalami, ale Aron Domżała i Maciej Marton, perfekcyjnie wykorzystali swoje atuty i nie tylko okazali się najszybszą załogą w klasie SSV, ale również zmniejszyli straty do lidera klasyfikacji generalnej.

Czwarty dzień zmagań w Dakarze ponownie okazał się trudny. Tym razem jednak nie ze względu na nieprzyjazny teren, niebezpieczne wydmy, czy ostre kamienie. Głównym czynnikiem wywołującym zmęczenie był dystans. Zawodnicy najpierw musieli pokonać ponad 260km dojazdówki, by następnie wjechać na odcinek specjalny liczący 337km. Odpocząć mogli dopiero po kolejnych 250km jazdy asfaltem w kierunku stolicy kraju – Rijadu.

Zgodnie z zapowiedziami organizatora, był to etap przejściowy, który nie przewrócił do góry nogami klasyfikacji rajdu, ale pozwolił niektórym załogom odrobić część strat. Swoją szansę wykorzystał między innymi Aron Domżała i Maciej Marton.

- Odcinek poszedł nam bardzo dobrze i przez pierwsze 100km udało nam się odrobić trzy minuty. Potem ścigaliśmy się już na bardzo szybkiej, płaskiej trasie, na której trudno było zbudować jakąkolwiek przewagę. W dodatku jechaliśmy większość czasu w kurzu, ale mimo to wygraliśmy i zbliżyliśmy się do lidera na trzy minuty – cieszył się Aron Domżała.

Na mecie oesu na polski duet zespołu fabrycznego Monster Energy Can-Am czekała miła niespodzianka. Gromkimi okrzykami najszybszą załogę dnia powitali polscy kibice, na co dzień mieszkający w Rijadzie.

W czwartek uczestników czeka prawdziwy „gigant”. Odcinek specjalny liczący 456km i prowadzący znów przez bardzo zróżnicowany teren. W planie są: pułapki nawigacyjne, duża sekcja wydm na półmetku oraz wiele miejsc z luźnymi, ostrymi kamieniami, gdzie zbyt mocne tempo będzie można przypłacić przebitymi oponami i stratą cennych minut. Liczyć się będzie rozwaga i cierpliwość.

Wyniki IV etapu w kategorii T4:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 3:16.57
2. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +2.44
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +2.48
4. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) +2.50
5. Siergiej Kariakin/Anton Wlasiuk (RUS) +7.56

8. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +9.35

Klasyfikacja generalna:
1. Francisco Lopez/Juan Pablo Latrach (CHL) 16:38.57
2. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3.18
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) +7.11
4. Siergiej Kariakin/Anton Wlasiuk (RUS) +21.39
5. Saleh Alsaif/Oriol Vidal (SAU/ESP) +26.38

7. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +37.25
12. Marek Goczał/Rafał Marton (POL) +1:46.44Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,540
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska