Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: „Wydmy, kaniony, dzika natura. Arabia Saudyjska jest przepiękna!” - Krzysztof Jarmuż po 3. etapie

Polski motocyklista Krzysztof Jarmuż ukończył kolejny dzień ścigania w Rajdzie Dakar 2020. Wtorkowy, trzeci etap był miksem przepięknych widoków i wyzwań nawigacyjnych.

 

Pętla wokół Neom liczyła ponad 500 km, z czego 427 km to odcinek specjalny. Dyrektor rajdu David Castera mówił o trzecim dniu ścigania, że to „najpiękniejszy etap podczas całej imprezy”. Zdanie to podziela także polski motocyklista startujący w klasie Original by MOTUL.

– Chyba najlepsze na dzisiejszym odcinku było to, jak tutaj jest pięknie! Aż mi się serce cieszyło i muszę przyznać, że Arabia Saudyjska jest przepiękna. W rejonach, które teraz objeżdżamy są wydmy, kaniony i prawdziwa dzikość natury. Chyba nie mogłoby mi się bardziej podobać – komentował z uśmiechem na twarzy zgierzanin.

Dakar_2020_Jarmuz_stage_3_meta_6.52.26

W klasie motocyklistów jadących bez wsparcia serwisowego, czyli Original by MOTUL, Krzysztof zajął dziś 9-tą lokatę z 19-minutową stratą do lidera. Polak odcinek przejechał bez większych problemów, a jego motocykl - co ważne w klasie, w której rywalizuje - nie wymagał dużego serwisu.

– Myślę, że 3/4 odcinka specjalnego udało mi się jechać nawet na pierwszą trójkę w mojej klasie. Później był jednak punkt kontrolny, który ulokowano na szczycie góry. Wszyscymieli problemy, żeby go zdobyć, nawet fabryczni zawodnicy się poddawali. Ja oczywiście musiałem krążyć i myślałem sobie, że będę jedynym, któremu się uda. Finalnie się nie udało - punkt ten był błędnie zaznaczony i najprawdopodobniej końcówka odcinka będzie anulowana–dodaje Jarmuż.

Dakar_2020_Jarmuz_Krzysztof_stage_3_ 21.13.27

Rzeczywiście, organizator po zakończeniu odcinka poinformował, że punkt GPS był źle oznaczony i wyniki będą naliczane na podstawie ostatniego punktu kontrolnego. W klasyfikacji Original by MOTUL Krzysztof awansował na 7. pozycję, a w generalnej klasyfikacji rajdu jest 53. Jutro przed kierowcą motocykla z nr 71 długa, ponad 200-kilometrowa dojazdówka, a potem 453 km odcinka specjalnego na etapie z Neom do Al-`Ula.

Dakar_2020_Krzysztof_Jarmuz_stage_3_21.13.20

Klasę motocykli prowadzi fabryczny zawodnik Hondy Ricky Brabec przed zespołowym kolegą Kevinem Benavidesem.

 

Mat. pras. 115moto Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska