Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Walka synów i płynny przejazd ojców

Podczas gdy pierwszy dzień Rajdu Dakar był dla Arona Domżały i Macieja Martona słodko-gorzki, drugi okazał się tylko gorzki, a wręcz cierpki. Polski duet aż trzy razy musiał zatrzymać się i naprawiać poważne uszkodzenia zawieszenia, co kosztowało ich cztery godziny straty. Załoga „ojców” po spokojnej, ale wyczerpującej jeździe dotarła do mety z 24. czasem.

Po wygraniu niedzielnego etapu, serwis opiekujący się dwoma samochodami polskiego zespołu miał pełne ręce roboty. W Can-Am’ie Arona Domżały i Macieja Martona trzeba było wymienić uszczelkę pod głowicą, więc kolejnego dnia zawodnicy startowali z duszą na ramieniu. Ten element nie zawiódł na trasie. To zawieszenie okazało się piętą Achillesową

- Byliśmy dziś na odcinku specjalnym o cztery godziny za długo.Trzy razy musiała nam pomagać nasza ciężarówka serwisowa. Urwaliśmy osiem półosi. Prawdopodobnie jest to defekt zawieszenia i amortyzatorów – komentował na mecie młody kierowca, który zaliczył bolesny upadek z pierwszego na 35. miejsce w klasyfikacji.

3531871

- Straciliśmy szansę na dobry wynik, więc musimy jechać do mety i zbierać doświadczenie – dodał.

Drugi z polskich pojazdów, startujących w kategorii SSV dotarł do mety w Neom z 24. czasem. – Dzisiaj mieliśmy gimnastykę głowy. Niestety Aron i Maciek trzy razy musieli naprawiać swojego Can-Am’a. My ukończyliśmy etap na 7. miejscu w klasie seryjnych pojazdów UTV – podsumował Rafał Marton.

3536087

Przed zespołem serwisowym Arona Domżały kolejna nieprzespana noc. - Jestem im bardzo wdzięczny, że od dwóch dni nie śpią i codziennie składają nasz samochód na nowo, żebyśmy mogli kontynuować ściganie – powiedział kierowca. Załoga liczy, że czekające ich we wtorek 427km odcinka specjalnego uda się tym razem pokonać bez przygód.

 

2.etap:
1. Francisco Lopez Contardo (CHL) 4:13.30
2. Conrad Rautenbach (ZWE) +11.48
3. Austin Jones (USA) +11.55

24. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +1:03.24
38. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +4:06.35

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Francisco Lopez Contardo (CHL) 8:21.15
2. Cassey Currie (USA) +9.37
3. Jose Antonio Lopez (ESP) +12.48

23. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +1:58.17
35. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:59.48

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska