Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Świetna jazda i gigantyczny skok Domżały w klasyfikacji

Czwarty dzień dakarowej rywalizacji i trzeci w pierwszej czwórce. Aron Domżała i Maciej Marton po tym, jak wygrali pierwszy etap i uplasowali się na czwartej pozycji we wtorek, w środowej próbie zameldowali się na mecie z drugim czasem, tracąc zaledwie 19 sekund do zwycięzcy. Za ich plecami, równym tempem, oszczędzając samochód, arabskie bezdroża przemierzają Maciej Domżała i Rafał Marton.

Po tym etapie wszyscy rajdowcy zaczęli mówić o zmęczeniu. Liczący ponad 450 km odcinek specjalny, pełen przeszkód w postaci głazów sterczących z piasku, czy fruwających na wszystkie strony drobnych kamieni wymagał pełnej koncentracji i skupienia. Nic więc dziwnego, że na mecie każdy czuł nie tylko ulgę, ale i ogromne wyczerpanie.

W tych ekstremalnych warunkach, ponownie świetnie poradzili sobie Aron Domżała i Maciej Marton. Dzięki świetnej jeździe młodego kierowcy oraz niemal bezbłędnej nawigacji pilota, załoga „synów” dotarła do mety z drugim czasem. Udało im się to osiągnąć, mimo że całą drugą połowę oesu jechali bez możliwości zmiany koła. - Od początku jechaliśmy w kurzu naszych konkurentów, więc naprawdę trudno się wyprzedzało. W efekcie złapaliśmy dwa kapcie i tym samym dwieście kilometrów od mety zostaliśmy już bez zapasu. Wiązało się to z bardzo ostrożną i zachowawczą jazdą – relacjonował Domżała.

3545361

Dzięki fantastycznej postawie polski duet awansował w klasyfikacji Rajdu Dakar aż o jedenaście pozycji, wskakując na 17. lokatę. Tymczasem Maciej Domżała i Rafał Marton dojechali do mety z 22. czasem, otrzymując 40-minutową karę za ominięcie waypointa. Mimo to „ojcowie” plasują się tuż za synami, na 18. miejscu.

3542359 (2)

W czwartek obie załogi czeka dzień pełen piasku i wydm. Etap liczyć będzie ponad 560km, z czego 353 km przewidziano na odcinek specjalny.

 

  1. etap:
    1. Mitchell Guthrie (USA) 5:01.13
    2. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +0.19
    3. Austin Jones (USA) +1.14

    22. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +1:32.06

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Jose Antonio Lopez (ESP) 18:24.52
2. Francisco Lopez Contardo (CHL) +3.01
3. Cassey Currie (USA) +4.34

17. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:42.25
18. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +3:53.42

 

Mat, pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska