Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Świetna jazda i gigantyczny skok Domżały w klasyfikacji

Czwarty dzień dakarowej rywalizacji i trzeci w pierwszej czwórce. Aron Domżała i Maciej Marton po tym, jak wygrali pierwszy etap i uplasowali się na czwartej pozycji we wtorek, w środowej próbie zameldowali się na mecie z drugim czasem, tracąc zaledwie 19 sekund do zwycięzcy. Za ich plecami, równym tempem, oszczędzając samochód, arabskie bezdroża przemierzają Maciej Domżała i Rafał Marton.

Po tym etapie wszyscy rajdowcy zaczęli mówić o zmęczeniu. Liczący ponad 450 km odcinek specjalny, pełen przeszkód w postaci głazów sterczących z piasku, czy fruwających na wszystkie strony drobnych kamieni wymagał pełnej koncentracji i skupienia. Nic więc dziwnego, że na mecie każdy czuł nie tylko ulgę, ale i ogromne wyczerpanie.

W tych ekstremalnych warunkach, ponownie świetnie poradzili sobie Aron Domżała i Maciej Marton. Dzięki świetnej jeździe młodego kierowcy oraz niemal bezbłędnej nawigacji pilota, załoga „synów” dotarła do mety z drugim czasem. Udało im się to osiągnąć, mimo że całą drugą połowę oesu jechali bez możliwości zmiany koła. - Od początku jechaliśmy w kurzu naszych konkurentów, więc naprawdę trudno się wyprzedzało. W efekcie złapaliśmy dwa kapcie i tym samym dwieście kilometrów od mety zostaliśmy już bez zapasu. Wiązało się to z bardzo ostrożną i zachowawczą jazdą – relacjonował Domżała.

3545361

Dzięki fantastycznej postawie polski duet awansował w klasyfikacji Rajdu Dakar aż o jedenaście pozycji, wskakując na 17. lokatę. Tymczasem Maciej Domżała i Rafał Marton dojechali do mety z 22. czasem, otrzymując 40-minutową karę za ominięcie waypointa. Mimo to „ojcowie” plasują się tuż za synami, na 18. miejscu.

3542359 (2)

W czwartek obie załogi czeka dzień pełen piasku i wydm. Etap liczyć będzie ponad 560km, z czego 353 km przewidziano na odcinek specjalny.

 

  1. etap:
    1. Mitchell Guthrie (USA) 5:01.13
    2. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +0.19
    3. Austin Jones (USA) +1.14

    22. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +1:32.06

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Jose Antonio Lopez (ESP) 18:24.52
2. Francisco Lopez Contardo (CHL) +3.01
3. Cassey Currie (USA) +4.34

17. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:42.25
18. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +3:53.42

 

Mat, pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska