Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Status quo „synów”, urodzinowy awans „ojców”

- Ten etap nie był do końca udany – mówił Aron Domżała po ukończeniu szóstego dnia ścigania w Rajdzie Dakar. Z powodu awarii pilotowany przez Macieja Martona warszawianin nie mógł rozwinąć pełnej prędkości na odcinku specjalnym i stracił do zwycięzcy niemal 20 minut. „Ojcowie” w Rijadzie świętowali za to kolejny, bezawaryjny dzień, awans na 3. miejsce w klasie produkcyjnych pojazdów UTV oraz… urodziny Macieja Domżały.

Po niemal tygodniu ścigania w Rajdzie Dakar każdy zawodnik, który utrzymał się w rajdzie, przynajmniej raz dostał porządnie w kość. Lecz kto by się spodziewał, że w gorącej, pustynnej Arabii Saudyjskiej doskwierać będzie… zimno!

- Rzecz, którą na długo zapamiętamy z tego etapu, to potworne zimno. Pomimo tego, że założyliśmy na siebie wszystkie ciepłe ubrania, które mieliśmy, a nie mieliśmy wiele, bo to przecież Dakar, to kiedy dojechaliśmy na start odcinka byliśmy przemarznięci na kość! Ciężko było wystartować – mówił Rafał Marton, który pamięta różne warunki i temperatury z rajdów w Afryce i Ameryce Południowej.

3552563 (2)

Załoga „synów” również zmarzła, ale szybko zapomniała o chłodzie, kiedy na odcinku specjalnym zaczęła mieć problemy z autem. – Nasz Can-Am rozpędzał się tylko do 105 km/h. Odcinek był bardzo szybki, więc nasi rywale doganiali nas na prostych. Staraliśmy się nadrabiać na wydmach, ale było ich bardzo mało. Zaliczkę z trudniejszych fragmentów szybko traciliśmy na prostych – relacjonował Aron Domżała.

Mimo awarii, polski duet dotarł do mety z 11. czasem i zachował 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. Przed dniem przerwy w Rijadzie stawia ich to w dogodnej pozycji do usunięcia usterek i ataku na pierwszą „dziesiątkę”. – Cieszymy się, że będziemy mogli odpocząć i zregenerować się. Mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie naszego problemu i w niedzielę znów będziemy mogli ścigać się z czołówką – dodał kierowca.

3551475

Trudów oesu, który był jednym z najdłuższych w tej edycji Dakaru, nie odczuli znacząco „ojcowie”. Sprawnie pokonali wszystkie wydmy. - Nasze tempo nie jest szalone, ale jedziemy cały czas bez przygód - i to jest fajne. Cieszę się że Maciek zaliczył piękny i udany etap w swoje urodziny – zakończył Rafał Marton, który sprawną nawigacją doprowadził jubilata to mety. Co więcej, panowie mogli świętować również awans na 3. miejsce w klasie produkcyjnych pojazdów UTV!

6.etap:
1. Francisco Lopez (CHL) 5:28.47
2. Gerard Farres (ESP) +038
3. Reinaldo Varela (BRA) +3.37

11. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +19.23
23. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +51.52

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Francisco Lopez (CHL) 28:52.26
2. Casey Currie (USA) +9.48
3. Siergiej Kariakin (RUS) +30.24

12. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:44.25
16. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +5:11.50

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska