Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Status quo „synów”, urodzinowy awans „ojców”

- Ten etap nie był do końca udany – mówił Aron Domżała po ukończeniu szóstego dnia ścigania w Rajdzie Dakar. Z powodu awarii pilotowany przez Macieja Martona warszawianin nie mógł rozwinąć pełnej prędkości na odcinku specjalnym i stracił do zwycięzcy niemal 20 minut. „Ojcowie” w Rijadzie świętowali za to kolejny, bezawaryjny dzień, awans na 3. miejsce w klasie produkcyjnych pojazdów UTV oraz… urodziny Macieja Domżały.

Po niemal tygodniu ścigania w Rajdzie Dakar każdy zawodnik, który utrzymał się w rajdzie, przynajmniej raz dostał porządnie w kość. Lecz kto by się spodziewał, że w gorącej, pustynnej Arabii Saudyjskiej doskwierać będzie… zimno!

- Rzecz, którą na długo zapamiętamy z tego etapu, to potworne zimno. Pomimo tego, że założyliśmy na siebie wszystkie ciepłe ubrania, które mieliśmy, a nie mieliśmy wiele, bo to przecież Dakar, to kiedy dojechaliśmy na start odcinka byliśmy przemarznięci na kość! Ciężko było wystartować – mówił Rafał Marton, który pamięta różne warunki i temperatury z rajdów w Afryce i Ameryce Południowej.

3552563 (2)

Załoga „synów” również zmarzła, ale szybko zapomniała o chłodzie, kiedy na odcinku specjalnym zaczęła mieć problemy z autem. – Nasz Can-Am rozpędzał się tylko do 105 km/h. Odcinek był bardzo szybki, więc nasi rywale doganiali nas na prostych. Staraliśmy się nadrabiać na wydmach, ale było ich bardzo mało. Zaliczkę z trudniejszych fragmentów szybko traciliśmy na prostych – relacjonował Aron Domżała.

Mimo awarii, polski duet dotarł do mety z 11. czasem i zachował 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. Przed dniem przerwy w Rijadzie stawia ich to w dogodnej pozycji do usunięcia usterek i ataku na pierwszą „dziesiątkę”. – Cieszymy się, że będziemy mogli odpocząć i zregenerować się. Mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie naszego problemu i w niedzielę znów będziemy mogli ścigać się z czołówką – dodał kierowca.

3551475

Trudów oesu, który był jednym z najdłuższych w tej edycji Dakaru, nie odczuli znacząco „ojcowie”. Sprawnie pokonali wszystkie wydmy. - Nasze tempo nie jest szalone, ale jedziemy cały czas bez przygód - i to jest fajne. Cieszę się że Maciek zaliczył piękny i udany etap w swoje urodziny – zakończył Rafał Marton, który sprawną nawigacją doprowadził jubilata to mety. Co więcej, panowie mogli świętować również awans na 3. miejsce w klasie produkcyjnych pojazdów UTV!

6.etap:
1. Francisco Lopez (CHL) 5:28.47
2. Gerard Farres (ESP) +038
3. Reinaldo Varela (BRA) +3.37

11. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +19.23
23. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +51.52

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Francisco Lopez (CHL) 28:52.26
2. Casey Currie (USA) +9.48
3. Siergiej Kariakin (RUS) +30.24

12. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:44.25
16. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +5:11.50

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska