Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Rewelacyjny etap w wykonaniu Arkadiusza Lindnera!

Polski kierowca quada z numerem 277 nie przestaje zaskakiwać. Łodzianin we wtorek „otarł się” o podium, ustalając tym samy swój kolejny rekordowy wynik. Arek Lindner sukces ten zadedykował swojej mamie, która w tym dniu obchodziła swoje urodziny.

 

Arkadiusz Lindner, choć jest w tym rajdzie debiutantem, to za sprawą sowich fantastycznych historii z dakarowych tras, które codziennie przedstawia na swoich kanałach w mediach społecznościowych, stał się ulubieńcem kibiców. Pośród organizatorów i członków obsługi znany jest jako ten, który czterokrotnie odprawiał z pustyni chcący go zabrać śmigłowiec. Natomiast po wtorkowym, 9. etapie Dakaru wbił się w pamięć rywalom pokazując, że jest bardzo szybki i na pewno jeszcze nie raz o nim usłyszą.

14L_277, Lindner_M2100361

Nie był to łatwy etap, a jego łączna długość wynosiła aż 886 km, z czego 410 km to odcinek z pomiarem czasu. Zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego już od pierwszych kilometrów prezentował bardzo dobre tempo. Pierwszy punkt kontrolny osiągnął z czwartym czasem, natomiast już do trzeciego waypointa nie miał przed sobą żadnych rywali.

M51_0440

Ostatecznie do mety w Hardah Arek dotarł z czwartym czasem. Po niedługiej chwili znalazł się na podium za sprawą 15-minutowej kary, jaką otrzymał francuski zawodnik Alexandre Giroud, ale, jak się okazało, i nasz zawodnik popełnił błąd, za który otrzymał karne 2 minuty. Dało mu to 5. lokatę w klasyfikacji etapu i 3. pozycję wśród zawodników jadących w rajdzie na pełnych zasadach. Pozostali z polskich quadowców – Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski uplasowali się odpowiednio na 7. i 12. miejscu.

14L_277, Lindner_M31_5610 - Kopia

–Cieszę się, że mogłem zaistnieć w stawce, bo, jak mówiłem wcześniej, bardzo zależało mi na tym, żeby konkurenci mnie zauważyli i wiedzieli, że będą czuli mój oddech na plecach. Dzisiaj są urodziny mojej mamy Iwony i jej dedykuję ten sukces. Mamo, bardzo cię kocham, to jest dla ciebie wynik – mówił z radością Arkadiusz Lindner.

M51_0443

Do mety 42. edycji Rajdu Dakar pozostały już tylko trzy etapy, w tym odcinek maratoński, który rozpocznie się już w środę. Jego długość to 74 km dojazdówek i aż 534 km odcinka specjalnego. Noc ze środy na czwartek wszystkie załogi spędzą samotnie na pustyni, bez wsparcia serwisu. Dopuszczona jest pomoc jedynie między zawodnikami.

 

Mat. pras. Łódzkiego Klubu Offroadowego

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska