Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Rafał Sonik z drugim czasem na otwarcie Rajdu Dakar

Po kilku dłużących się dniach oczekiwania ruszyła 42. edycja Rajdu Dakar. Rafał Sonik na trasie pierwszego etapu uplasował się na drugim miejscu, doskonale zaczynając rywalizację. – Dakaru nie można wygrać pierwszego dnia, ale można go przegrać. Dlatego dziś zachowałem szczególną ostrożność, więc z wyniku jestem bardzo zadowolony – powiedział na mecie krakowianin.

Przed startem pierwszego odcinka specjalnego, zapytany o cel, zwycięzca super maratonu z 2015 roku był bardzo ostrożny. – Wróciłem na Dakar po dwóch latach od złamania kolana i sam fakt, że stoję dziś na starcie można określić jako cud. Mam jednak nadzieję, że ten rajd nie będzie cudem, tylko będzie cudny. Pokonałem długą drogę i chyba nikomu nie muszę już niczego udowadniać. Chcę tylko z dnia na dzień sprawnie jechać po pustyni. Czyli robić to, co mnie pasjonuje od wielu lat – mówił pełen entuzjazmu quadowiec.

_M115649

Polski mistrz rzeczywiście zachował spory margines bezpieczeństwa. Jak zaznaczył na mecie, nie miał żadnej sytuacji, w której miałby świadomość, że jechał za szybko i od poważnych problemów ocaliło go tylko szczęście. Nie uniknął jednak niebezpiecznych sytuacji. – Wyprzedziłem dziś około 80 motocyklistów. Jeden z nich nie chciał odpuścić i zaczął się ze mną ścigać. W konsekwencji wywrócił się tuż przede mną. Musiałem ostro hamować i postawić quad w poprzek drogi, żeby nie przejechać mu po głowie. Skrajnie niebezpieczne zachowanie! – relacjonował.

3533073

Wspomniany motocyklista nie był jedynym zawodnikiem, który za wszelką cenę chciał się pokazać na pierwszym etapie. Niestety poważny wypadek zaliczył, jadący długo na drugim miejscu i ścigający Ignacio Casale, Axel Dutrie. Francuza zabrał śmigłowiec medyczny. – Spodziewałem się, że kilku zawodników dziś poniesie fantazja. Sam jestem bardzo zadowolony z tempa, bo nie odbiegało ono od tego, w którym jeździłem w ostatnim sezonie Pucharu Świata. Nieco ponad 5 minut to niewielka strata w perspektywie ponad 7000 km, które wciąż przed nami.

3532414

Bardzo dobrze zaprezentował się również Kamil Wiśniewski, który na metę dotarł z siódmym czasem. Paweł Otwinowski uplasował się w debiucie na 20. miejscu, a Arkadiusz Lindner, ze sporymi problemami technicznymi wciąż walczy o dotarcie do mety, jadąc przez nocną pustynię na trzech kołach…

3531519

W poniedziałek zawodników czeka 367km odcinka specjalnego wzdłuż linii brzegowej Morza Czerwonego. Dojazdówka wyniesie tylko 26km, więc dakarowcy zyskają czas na odpoczynek.

DAK20_EDU3345

Wyniki I etapu:
1. Ignacio Casale (CHL) 4:17.37
2. Rafał Sonik (POL) +5.36
3. TomasKubiena (CZE) +6.55

7. Kamil Wiśniewski (POL) +24.24
20. Paweł Otwinowski (POL) +2:01.39

 

Mat. pras. Rafał Sonik Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska