Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Ojcowie i synowie gotowi do startu

Od dwóch lat w Rajdzie Dakar startuje pięć rodzajów pojazdów. W 42. edycji supermaratonu Polska będzie miała swoich reprezentantów w każdej z nich. W kategorii lekkich pojazdów rajdowych SSV, przez piaski Arabii Saudyjskiej, biało-czerwone barwy będą wieźć Aron Domżała z Maciejem Martonem oraz Maciej Domżała z Rafałem Martonem.

Dwa samochody zespołu ojców i synów, w czwartek o poranku opuściły port w Dżuddzie i udały się prosto na testy. Organizator Rajdu Dakar ściśle określił miejsce, w którym wszystkie zespoły mogły przeprowadzić tzw. „shake-down”, czyli ostatni trening przed rozpoczęciem rywalizacji. Wszystko po to, by nikt nie miał szans na zapoznanie z właściwą trasą rajdu.

- Testy były udane, ponieważ pozwoliły nam stwierdzić, że kilka kluczowych elementów wymaga poprawy lub wymiany. Nasz zespół techniczny będzie mieć więc przedsmak dakarowej rutyny, ponieważ prawdopodobnie pół nocy spędzą na przygotowaniu obu Can-Am’ów do odbiorów technicznych i niedzielnego startu – zapowiadał Aron Domżała w czwartkowy wieczór.

Słowa młodego kierowcy szybko znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Serwis ojców i synów pracował praktycznie do ostatnich minut przed wyjazdem na odbiory techniczne. Całą noc, poranek i część przedpołudnia spędzili na biwaku– przede wszystkim poprawiając zawieszenie.

- Teraz dotarliśmy do chwili, która każdemu dakarowcowi daje uczucie ulgi. Mamy za sobą całą biurokrację odbiorów administracyjnych, a także badanie techniczne. Przejechaliśmy rampę startową podczas oficjalnej ceremonii rozpoczęcia rywalizacji, a samochody zostały wstawione do zamkniętego parku maszyn My zaś możemy trochę odpocząć. Cały zespół zasłużył na sen. Zdaliśmy pierwszy egzamin na tegorocznym Dakarze – mówił z uśmiechem Aron Domżała.

3528857

- W niedzielę przed 9:00 polskiego czasu będziemy już wyjeżdżać na pierwszy odcinek specjalny. Nie wiemy do końca co nas czeka, bo organizator nie przekazał nam zbyt wielu informacji… Na pewno będzie kilka pasm górskich i trochę wydm – trochę na rozgrzewkę, trochę na przetarcie. Oes liczy 319 km, a cały etap ponad 700, więc na pewno będziemy musieli być bardzo uważni – zapowiedział Maciej Marton.

W tegorocznym Rajdzie Dakar zobaczymy aż 46 pojazdów UTV. Aron Domżała ma już na koncie Puchar Świata w tej kategorii, więc on i pilotujący go Maciej Martonostrzą sobie zęby na jazdę w czołówce. Celem ojców: Macieja Domżały i Rafała Martona jest meta w Qiddiya.

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,540
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska