Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020 oficjalnie rozpoczęty. Arkadiusz Lindner gotowy stawić mu czoła!

Arkadiusz Lindner stanął na rampie startowej rajdu Dakar 2020, spełniając tym samym swoje największe życiowe marzenie. Debiutant z Łodzi wyraził pełną gotowość do walki z zupełnie nowymi dla wszystkich terenami Arabii Saudyjskiej. Ta rozpocznie się już jutro.

Jesteśmy świadkami otwarcia zupełnie nowego rozdziału w historii Rajdu Dakar. Najtrudniejszy offroadowy maraton świata po raz drugi przeniósł się w nowe miejsce i na nowy kontynent. Po 29 latach eksploracji Czarnego Kontynentu i 11 edycjach rozegranych na terenach Ameryki Południowej organizatorzy postawili na Azję, a dokładniej na Arabię Saudyjską.

IMG-20200103-WA0044

Przeważające na obszarze całego kraju piaszczyste i kamieniste pustynie oraz panujący tam klimat są zbliżone do warunków, z jakimi borykali się uczestnicy afrykańskich edycji rajdu. Bardzo wielu regularnych uczestników Rajdu Dakar jest podekscytowana nową lokalizacją, nowym krajem, nowymi ludźmi, a przede wszystkim nowymi doświadczeniami. Dla zawodników z mniejszą liczbą startów oraz debiutantów, jak w przypadku Arka Lindnera, nowe miejsce to przede wszystkim wyrównanie szans na dobry wynik. Dla wszystkich będzie to jednakowo nowa przygoda.

M4101245

– „Pierwszy kawałek da nam w kość na pewno, bo mamy ponad 700 km do przejechania, ale jestem dobrze przygotowany.Cieszę się już na ten pierwszy odcinek, który ma przynieść wiele niespodzianek, traki różnego rodzaju i zaskakującą nawigację.Jestem bardzo podekscytowany, natomiast chyba pierwszy raz zamierzam troszeczkę odpuścić gaz na samym początku. To jest długi maraton i będziemy go konsumować po kolei. Trzymajcie kciuki. ” – mówi Arkadiusz Lindner

M51_0941

Pierwsze kilometry Dakaru 2020 zawodnicy pokonają wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego z Dżudda do Al-Wadżh. Będą mieli oni do pokonania liczący 319 km odcinek specjalny oraz 433 km dojazdówek. Etap ten będzie przedsmakiem tego, z czym uczestnicy będą mierzyć się podczas całego rajdu.

 

Mat. pras. Łódzkiego Klubu Offroadowego

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska