Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Meta za cenę miejsca, Domżała i Marton wrócili do gry

Etap maratoński podczas Rajdu Dakar niemal co roku ma znaczący wpływ na końcową klasyfikację zmagań. Tym razem ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ odbywa się niemal na ostatniej prostej do mety w Qiddiya. Załogi „ojców” i „synów” pokonały skrócony odcinek specjalny dość płynnie, choć na biwaku musieli sami poradzić sobie z naprawą sprzętu.

- Wreszcie możemy rozwijać normalną prędkość – mówił Aron Domżała po wymianie silnika. Poprzednia jednostka dokonała żywota na wtorkowym odcinku specjalnym i by ukończyć rajd, duet „synów” nie miał innego wyjścia, jak przyjąć 50-godzinną karę i wymienić w całości „serce” swojego Can-Am’a. Ta decyzja oznaczała spadek na ostatnią pozycję w stawce, ale dała jednocześnie szansę ukończenia Dakaru.

- Na początku jechaliśmy w bardzo dobrym tempie. Potem niestety poddała się przednia półoś i straciliśmy trochę czasu w kopnym terenie. Wynik mimo to był zadowalający – przyznał warszawski kierowca.

3566714

Skrócenie odcinka specjalnego o połowę było więc w zasadzie dobrą wiadomością dla młodszej z polskich załóg UTV. Dzięki temu spokojnie dotarli do biwaku, gdzie mogli zająć się naprawą nadwyrężonego pojazdu. Podczas etapu maratońskiego wszyscy zawodnicy znaleźli się w oddalonym obozie, bez pomocy swoich mechaników i bez kontaktu z zespołami, które otrzymały bezwzględny zakaz pojawiania się w pobliżu.

Maciej Domżała i Rafał Marton, ukończyli etap na dobrej, 16. pozycji i utrzymali 12. lokatę w klasyfikacji generalnej. Co więcej wciąż są na drugim stopniu podium w klasyfikacji samochodów seryjnych. Taktyka rozważnej i w miarę bezawaryjnej jazdy przynosi więc dobre skutki. „Ojcowie” w ostatnich dniach dużo bardziej martwili się stanem technicznym Can-Am’a synów, niż swojego.

3564642 (2)

W czwartek przedostatni dzień zmagań i przejazd przez 80-kilometrowy pas trudnych, niebezpiecznych i ściętych w różnych kierunkach wydm. Organizator zapowiedział, że będzie to wielki test umiejętności jazdy dla każdego zawodnika, zwłaszcza że po ostatnich deszczach wiele z wydm zmieniło swoje kształty i strukturę.

 

  1. etap:
    1. Gerard Farres Guel(ESP) 2:25.09
    2. Austin Jones (USA) +1.02
    3.Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +2.07

    16. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +25.28

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Casey Currie (USA) 46:22.15
2. Siergiej Kariakin (RUS) +46.40
3. Francisco Lopez (CHL) +1:14.58

12. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +6:49.43
31. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +55:06.45

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska