Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Krzysztof Jarmuż – 7 etap w cieniu tragedii

„Jest mi niezwykle smutno, bo znałem tego zawodnika. Byliśmy w jednym zespole Hondy w 2008 oraz w 2009 roku.”

Tydzień temu na starcie w Dżudda obok Krzysztofa Jarmuża stanęło 40 motocyklistów, którzy rzucili wyzwanie Dakarowi 2020, decydując się na jazdę bez pomocy mechaników. Do siódmego etapu w klasie Original by MOTUL przystąpiło już tylko 28 kierowców motocykli, a w ogólnym zestawieniu wszystkich uczestników 42. edycji Rajdu Dakar walkę z nim przegrała ¼ zawodników. Niestety w niedzielny poranek nadeszła tragiczna informacja o śmierci znakomitego motocyklisty Paulo Goncalvesa, który upadł na 276. kilometrze odcinka specjalnego.

Dakar w Arabii Saudyjskiej jest bardzo trudnym i wymagającym rajdem. Po każdym dniu powtarzają to nawet najbardziej doświadczeni, którzy pamiętają Dakar jeszcze
z czasów obecności rajdu w Afryce. Opinię tę podziela także Krzysztof Jarmuż, dla którego jest to trzeci Rajd Dakar, ale pierwszy w klasie uczestników jadących
„na skrzynkę”.

– Był to pierwszy etap po dniu przerwy, zatem wszyscy wypoczęci, chcą się ścigać. Odcinek był bardzo szybki. W trakcie odcinka specjalnego wiedziałem, że był wypadek, bardzo wielu zawodników tam się zatrzymało. Ja nie zatrzymywałem się, bo machnęli mi, że sytuacja opanowana. Na mecie dowiedziałem się, że na trasie zmarł Paulo Goncalves. Jest mi niezwykle smutno, bo znałem tego zawodnika. Byliśmy w jednym zespole Hondy w 2008 oraz w 2009 roku i tym bardziej jest mi bardzo smutno i przykro. Nie wiem, co dalej robić. Nie można jechać na siłę. Jak ginie człowiek, to trzeba mu oddać cześć. Czekamy, jaką decyzje podejmie organizator. Uważam, że jutrzejszy odcinek powinien być odwołany. Jeżeli organizator nie podejmie takiej decyzji, to zastanawiam się czy sam nie odpuścić jednego dnia i ruszyć dalej, ponieważ jak umiera jeden z nas, to należy się mu oddanie należytego szacunku i pamięci–podsumował dzień 7. Krzysztof Jarmuż.

Poniedziałkowy, już 8. dzień tegorocznego Dakaru ma charakter pętli
ze startem i metą w Wadi Al Dawasir. Jednak zgodnie z oczekiwaniami Jarmuża, dla motocykli i quadów etap ten został odwołany.

 

Mat. pras. 115moto Rally Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska