Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Koniec życia silnika, koniec marzeń Polaków

Przed startem 9. etapu Rajdu Dakar, zespół serwisowy Arona Domżały i Macieja Martona uratował silnik ich Mavericka przed techniczną śmiercią. Jak okazało się na trasie, było to tylko odroczenie wyroku. Aron, który przed trzema laty sięgnął po Puchar Świata w kategorii UTV, wraz z pilotującym go Maćkiem siłą woli dotarł do mety i może już pożegnać się z dobrym wynikiem.

Miejsce w pierwszej „dziesiątce” po poważnej awarii z drugiego etapu wydawało się być dużym osiągnięciem. Aron Domżała i Maciej Marton chcieli jednak nie tylko utrzymać tę pozycję do końca rajdu, ale również powalczyć o zwycięstwa etapowe. Niestety plany pokrzyżowała im awaria, o której nie chce słyszeć żaden z uczestników Dakaru.

- Silnik zakończył dziś swój żywot na odcinku specjalnym. Ledwo dojechaliśmy do mety, Spędziliśmy w aucie 15 godzin bez przerwy, a przed nami jeszcze długa noc. Szukamy nowego silnika i mamy nadzieje jutro wystartować do etapu maratońskiego – powiedział krótko młody kierowca.

3562292 (2)

Wymiana silnika w CanAmie to oczywiście skomplikowana operacja, jednak jeśli serwis zdąży tego dokonać, załoga będzie mogła pojechać dalej. Niestety będzie się to wiązać z 50-godzinną karą i spadkiem na odległe miejsce.

W pomoc synom mocno zaangażowani są również ojcowie, którzy ukończyli etap z 16. czasem. Awansowali na 12. miejsce w „generalce” i utrzymali drugie miejsce w klasyfikacji aut seryjnych, za Francuzem Axelem Alletru.

3563614

Na środę organizator zaplanował etap maratoński o długości 534km. Trzeba będzie oszczędzać pojazdy, ponieważ zawodnicy trafią na zamknięty biwak, gdzie nie będzie miał wstępu nikt z serwisu. Niezbędnych napraw zawodnicy będą musieli dokonać sami.

 

 1. etap:
  1. Casey Currie (USA) 4:04.12
  2. Siergiej Kariakin (RUS) +6.57
  3. Chaleco Lopez (CHL) +7.57

  16. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +29.11
  33. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +1:36.52

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Cassey Currie (USA) 43:51.49
2. Chaleco Lopez (CHL) +23.37
3. Siergiej Kariakin (RUS) +41.26

11. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +5:09.55
12. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +6:29.32

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska