Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Koniec życia silnika, koniec marzeń Polaków

Przed startem 9. etapu Rajdu Dakar, zespół serwisowy Arona Domżały i Macieja Martona uratował silnik ich Mavericka przed techniczną śmiercią. Jak okazało się na trasie, było to tylko odroczenie wyroku. Aron, który przed trzema laty sięgnął po Puchar Świata w kategorii UTV, wraz z pilotującym go Maćkiem siłą woli dotarł do mety i może już pożegnać się z dobrym wynikiem.

Miejsce w pierwszej „dziesiątce” po poważnej awarii z drugiego etapu wydawało się być dużym osiągnięciem. Aron Domżała i Maciej Marton chcieli jednak nie tylko utrzymać tę pozycję do końca rajdu, ale również powalczyć o zwycięstwa etapowe. Niestety plany pokrzyżowała im awaria, o której nie chce słyszeć żaden z uczestników Dakaru.

- Silnik zakończył dziś swój żywot na odcinku specjalnym. Ledwo dojechaliśmy do mety, Spędziliśmy w aucie 15 godzin bez przerwy, a przed nami jeszcze długa noc. Szukamy nowego silnika i mamy nadzieje jutro wystartować do etapu maratońskiego – powiedział krótko młody kierowca.

3562292 (2)

Wymiana silnika w CanAmie to oczywiście skomplikowana operacja, jednak jeśli serwis zdąży tego dokonać, załoga będzie mogła pojechać dalej. Niestety będzie się to wiązać z 50-godzinną karą i spadkiem na odległe miejsce.

W pomoc synom mocno zaangażowani są również ojcowie, którzy ukończyli etap z 16. czasem. Awansowali na 12. miejsce w „generalce” i utrzymali drugie miejsce w klasyfikacji aut seryjnych, za Francuzem Axelem Alletru.

3563614

Na środę organizator zaplanował etap maratoński o długości 534km. Trzeba będzie oszczędzać pojazdy, ponieważ zawodnicy trafią na zamknięty biwak, gdzie nie będzie miał wstępu nikt z serwisu. Niezbędnych napraw zawodnicy będą musieli dokonać sami.

 

 1. etap:
  1. Casey Currie (USA) 4:04.12
  2. Siergiej Kariakin (RUS) +6.57
  3. Chaleco Lopez (CHL) +7.57

  16. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +29.11
  33. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +1:36.52

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Cassey Currie (USA) 43:51.49
2. Chaleco Lopez (CHL) +23.37
3. Siergiej Kariakin (RUS) +41.26

11. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +5:09.55
12. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +6:29.32

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska