Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Etapowa wygrana i rollercoaster Arona Domżały

Aron Domżała i Maciej Marton sprawili wielką niespodziankę wygrywając pierwszy etap Rajdu Dakar w kategorii SSV. Mimo to polski duet nie zaliczy tego dnia do udanych. Zespół serwisowy będzie musiał bardzo się postarać, żeby uporać się z awarią elektroniki i przygotować samochód do startu w drugim etapie.

- To był prawdziwy rollercoaster emocji – mówił na mecie Aron Domżała. – Już rano mieliśmy spore problemy. Musieliśmy wymienić osiem uszkodzonych półosi, przez co spóźniliśmy się na start. Będzie się to wiązać z karą czasową, która odbierze nam pierwsze miejsce w „generalce”. To było więc słodko-gorzkie zwycięstwo – przyznał.

3532793

Po wyjeździe na odcinek specjalny, załoga synów od razu narzuciła mocne tempo. Jechali równo i bezbłędnie, a Maciej Marton świetnie prowadził swojego kierowcę przez piaski arabskiej pustyni. Dzięki tej współpracy zameldowali się na mecie z najlepszym czasem. Niestety tuż za linią mety znów zaczęły się problemy.

- Walczyliśmy z autem i wciąż walczymy żeby jutro wystartować. Mamy problemy z elektroniką i wciąż nie wiemy, czy będziemy mogli kontynuować rywalizację. Trzymajcie kciuki! – poprosił wszystkim kibiców młody kierowca.

Załoga ojców również nie uniknęła problemów. – Rano było dużo nerwów z problemami technicznymi w aucie Arona i Maćka. Na start wjechaliśmy sześć sekund przed spóźnieniem. Jechaliśmy bardzo spokojnie, ale trudny teren i tak wykończył nam dwie półośki. Jesteśmy z Maćkiem bardzo dumni z wyniku chłopaków – powiedział na mecie Rafał Marton.

3533194

W poniedziałek wszystkich uczestników Rajdu Dakar czeka 367km odcinka specjalnego, który ma stanowić ogromne wyzwanie nawigacyjne. Zawodnicy będą szukać trasy w labiryncie dróg i śladów, najwięcej pracy będą więc prawdopodobnie mieli Rafał i Maciej Marton.

 

Mat. pras. Domżała Team

 

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,541
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska