Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Etapowa wygrana i rollercoaster Arona Domżały

Aron Domżała i Maciej Marton sprawili wielką niespodziankę wygrywając pierwszy etap Rajdu Dakar w kategorii SSV. Mimo to polski duet nie zaliczy tego dnia do udanych. Zespół serwisowy będzie musiał bardzo się postarać, żeby uporać się z awarią elektroniki i przygotować samochód do startu w drugim etapie.

- To był prawdziwy rollercoaster emocji – mówił na mecie Aron Domżała. – Już rano mieliśmy spore problemy. Musieliśmy wymienić osiem uszkodzonych półosi, przez co spóźniliśmy się na start. Będzie się to wiązać z karą czasową, która odbierze nam pierwsze miejsce w „generalce”. To było więc słodko-gorzkie zwycięstwo – przyznał.

3532793

Po wyjeździe na odcinek specjalny, załoga synów od razu narzuciła mocne tempo. Jechali równo i bezbłędnie, a Maciej Marton świetnie prowadził swojego kierowcę przez piaski arabskiej pustyni. Dzięki tej współpracy zameldowali się na mecie z najlepszym czasem. Niestety tuż za linią mety znów zaczęły się problemy.

- Walczyliśmy z autem i wciąż walczymy żeby jutro wystartować. Mamy problemy z elektroniką i wciąż nie wiemy, czy będziemy mogli kontynuować rywalizację. Trzymajcie kciuki! – poprosił wszystkim kibiców młody kierowca.

Załoga ojców również nie uniknęła problemów. – Rano było dużo nerwów z problemami technicznymi w aucie Arona i Maćka. Na start wjechaliśmy sześć sekund przed spóźnieniem. Jechaliśmy bardzo spokojnie, ale trudny teren i tak wykończył nam dwie półośki. Jesteśmy z Maćkiem bardzo dumni z wyniku chłopaków – powiedział na mecie Rafał Marton.

3533194

W poniedziałek wszystkich uczestników Rajdu Dakar czeka 367km odcinka specjalnego, który ma stanowić ogromne wyzwanie nawigacyjne. Zawodnicy będą szukać trasy w labiryncie dróg i śladów, najwięcej pracy będą więc prawdopodobnie mieli Rafał i Maciej Marton.

 

Mat. pras. Domżała Team

 

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska