Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Domżała znów na etapowym podium

- To był najtrudniejszy do tej pory etap, bo na całej długości pokryty wymagającymi wydmami. Szkoda, że nie było więcej oesów o podobnej specyfice, bo wynik nie zależy wówczas od maksymalnej prędkości, tylko od załogi – technicznej jazdy i bezbłędnej nawigacji – mówił Aron Domżała na mecie 11. etapu, który wraz z Maciejem Martonem ukończyli z drugim czasem.

Duet „synów”, rozpoczynając ponad 370km ścigania po wydmach pustyni Empty Quarter stał przed nie lada wyzwaniem. W drugim dniu maratonu załoga została bez podnośnika hydraulicznego, który zgubiła na dziesiątym etapie, więc miała świadomość, iż kapeć będzie oznaczać dłuższy postój na pustyni. – Nie moglibyśmy samodzielnie zmienić koła, dlatego zachowaliśmy margines ostrożności. Na szczęście udało się przejechać cały oes bardzo czysto. Dopiero 50km przed metą zerwał się pasek i straciliśmy trzy minuty na wymianę – relacjonował warszawianin.

3569865 (2)

W znacznie poważniejszych tarapatach znaleźli się „ojcowie”. – W pierwszy dzień maratonu urwaliśmy półoś i uszkodziliśmy skrzynię biegów. Powstał wyciek. Do późnej nocy usuwaliśmy skutki tej przygody i szykowaliśmy auto na 11. etap. Niestety na maratonie nie mieliśmy ani skrzyni, ani części do niej, więc musieliśmy totalnie odpuścić. Na Dakarze jednak najważniejsza jest meta, a my zrobiliśmy duży krok w jej kierunku – mówił Rafał Marton pilotujący Macieja Domżałę.

Załoga ojców mimo ostrożniejszej jazdy utrzymała 12. lokatę w klasyfikacji generalnej i drugie miejsce w klasie seryjnych pojazdów UTV. Od przypieczętowania tego sukcesu dzieli ich już „tylko” 374km piątkowego odcinka specjalnego.

3569061

- Już jutro ostatni etap. Trochę smutno, ale planujemy wyciągnąć z niego jak najwięcej radości. Teraz jesteśmy trochę zmęczeni i przemarznięci po maratonie, więc podstawą jest regeneracja przed finałowym dniem walki – zakończył Aron Domżała.

Piątkowy, 12. etap będzie stanowić kolejne wyzwanie nawigacyjne i zdaniem organizatorów wciąż może namieszać w klasyfikacji rajdu. Po dotarciu do miasta Qiddiya uczestnicy pokonają jeszcze 20-kilometrowy fragment odcinka specjalnego, którego stawką będzie zdobycie osobnej nagrody: „Qiddiya Trophy”. Prosto z mety, uczestnicy wjadą na podium kończące rajd.

 

  1. etap:
    1. Chaleco Lopez (CHL) 4:59.51
    2.Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +10.53
    3. Conrad Rautenbach (ZWE) +12.36

    16. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +49.05

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Casey Currie (USA) 51:39.32
2. Siergiej Kariakin (RUS) +45.33
3. Chaleco Lopez (CHL) +57.32

12. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +7:21.22
30. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +55:00.12

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska