Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Domżała odzyskał tempo i wrócił do czołówki

Po dwóch dniach walki z awariami i problemami technicznymi, Aron Domżała i Maciej Marton wreszcie zakończyli etap w pozytywnych nastrojach. Na mecie trzeciego odcinka specjalnego Rajdu Dakar zameldowali się z czwartym czasem, mimo… wymiany wahacza.

Choć organizator zapowiadał na wtorek prawdziwy górski labirynt, Aron Domżała i Maciej Marton mieli zgoła inne zmartwienie. Mimo wygranej w pierwszym etapie, załoga „synów” przez dwa dni nie mogła uporać się z powracającymi usterkami półosi. – Wczoraj nasz serwis wreszcie znalazł źródło problemów. Były nimi wadliwe amortyzatory, które doprowadzały do powtarzającej się awarii półosi. Mechanicy rozwiązali problem i dzięki temu dziś, po raz pierwszy wysiedliśmy z samochodu szeroko uśmiechnięci – mówił Aron Domżała.

Duet miał wszelkie powody do radości, ponieważ ponownie pokazał swoje możliwości. Przebijając się z tyłu stawki i wyprzedzając licznych rywali, uzyskał czwarty czas. Udało się to osiągnąć mimo jednej przygody. – Pierwszy dzień bez stresu, choć nie obyło się też bez jednego poważnego błędu. Nie zauważyłem dużej dziury. Wpadło w nią koło i złamaliśmy tylni wahacz. Wymiana zajęła nam około 10 minut. Na szczęście końcówka odcinka bardzo nam opowiadała. Była techniczna i trudna nawigacyjnie. Maciek świetnie nas poprowadził i odrobiliśmy stracony czas – relacjonował kierowca.

3538980

Dzięki tej postawie na oesie, załoga „synów” awansowała o siedem pozycji w rywalizacji pojazdów SSV. Zajmuje 28. lokatę z realnymi szansami na znaczący awans w kolejnych dniach. Wciąż wyżej sklasyfikowani są „ojcowie” (18. w „generalce” i 7. w klasie seryjnych SSV). Zgodnie z założeniem unikają problemów i oprócz walki z terenem… delektują się widokami. – To był wyjątkowo piękny oes. Przypomniał mi o starych Dakarach w Afryce – powiedział Rafał Marton, jedyny członek zespołu, który miał okazję ścigać się we wszystkich trzech rozdziałach historii wędrówki Dakaru pomiędzy kontynentami.

3539504

 1. etap:
  1. Gerard Farres Guell (ESP) 4:42.47
  2. Siergiej Kariakin(RUS) +0.18
  3. Casey Currie(USA) +1.37
  4. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +1.55

  21. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +42.56

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Casey Currie (USA) 13:15.16
2. Francisco Lopez Contardo (CHL) +0.15
3. Jose Antonio Lopez (ESP) +1.40

18. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +2:29.59
28. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:50.29

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska