Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Domżała i Marton pukają do pierwszej dziesiątki

Aron Domżała był jednym z niewielu kierowców, którzy nie narzekali na trudy piątego etapu Rajdu Dakar. – Trasa w całości prowadziła po piaszczystej pustyni. Była szybka, ale bardzo nierówna, a ta specyfika bardzo mi odpowiadała – powiedział kierowca, który w duecie z Maciejem Martonem wygrał już drugi etap tegorocznej edycji Rajdu Dakar.

Drugi na środowym etapie warszawianin, ruszył w czwartek do ataku już od pierwszych kilometrów. Teren sprzyjał rozwijaniu znacznych prędkości. – Jechaliśmy poprzez wyschnięte jezioro. Wyprzedzając jednego z rywali popełniłem jednak błąd i przebiliśmy oponę. Na szczęście była to ostatnia pomyłka tego dnia. Maciej świetnie nawigował i do mety utrzymaliśmy bardzo mocne tempo – relacjonował Aron Domżała.

Duet „synów” na ostatnich stu kilometrach miał również dodatkową motywację do szybkiej jazdy. – Ścigaliśmy się z Mirkiem Zapletalem. Praktycznie cały czas dzieliło nas nie więcej, niż 100 metrów. Bardzo pasował nam ten układ. Pozwolił zachować tempo.

3546648 (2)

Na mecie o 40 sekund szybszy był Cyril Despres, ale były motocyklista i legenda Dakaru nie ukończył jednego z etapów, nie liczy się już więc w oficjalnej klasyfikacji rajdu. Jedzie do mety w ramach „Dakar Experience”. - Jesteśmy zadowoleni z wyniku i trudno, żeby było inaczej, skoro wygraliśmy. Jutro najtrudniejszy etap i 470km oesu do pokonania. Odpoczywamy i mamy nadzieję utrzymać koncentrację przed dniem przerwy – zakończył młody kierowca.

- Cieszy nas to, że Aron i Maciek znów wygrali etap, jak i to, że my także nienaruszonym Maverickiem jesteśmy na mecie. Od początku zakładamy spokojną jazdę bez ryzyka, a naszym celem jest meta dlatego nie atakujemy – mówił Rafał Marton, pilotujący Macieja Domżałę.

3548488

Załoga drugiego polskiego Can-Am’a uplasowała się w czwartek na 17. miejscu i tę samą pozycję zajmują w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. W klasie SSV produkcyjnych zajmują wysoką, piątą pozycję.

 

  1. etap:
    1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 4:41.11
    2. Conrad Rautenbach (ZWE) +4.14
    3. Saleh Alsaif (KSA) +7.14

    17. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +44.20

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Siergiej Kariakin (RUS) 23:21.52
2. Casey Currie (USA) +1.10
3. Francisco Lopez Contardo (CHL) +1.47

12. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:26.49
17. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +4:21.45

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska