Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Domżała i Marton pukają do pierwszej dziesiątki

Aron Domżała był jednym z niewielu kierowców, którzy nie narzekali na trudy piątego etapu Rajdu Dakar. – Trasa w całości prowadziła po piaszczystej pustyni. Była szybka, ale bardzo nierówna, a ta specyfika bardzo mi odpowiadała – powiedział kierowca, który w duecie z Maciejem Martonem wygrał już drugi etap tegorocznej edycji Rajdu Dakar.

Drugi na środowym etapie warszawianin, ruszył w czwartek do ataku już od pierwszych kilometrów. Teren sprzyjał rozwijaniu znacznych prędkości. – Jechaliśmy poprzez wyschnięte jezioro. Wyprzedzając jednego z rywali popełniłem jednak błąd i przebiliśmy oponę. Na szczęście była to ostatnia pomyłka tego dnia. Maciej świetnie nawigował i do mety utrzymaliśmy bardzo mocne tempo – relacjonował Aron Domżała.

Duet „synów” na ostatnich stu kilometrach miał również dodatkową motywację do szybkiej jazdy. – Ścigaliśmy się z Mirkiem Zapletalem. Praktycznie cały czas dzieliło nas nie więcej, niż 100 metrów. Bardzo pasował nam ten układ. Pozwolił zachować tempo.

3546648 (2)

Na mecie o 40 sekund szybszy był Cyril Despres, ale były motocyklista i legenda Dakaru nie ukończył jednego z etapów, nie liczy się już więc w oficjalnej klasyfikacji rajdu. Jedzie do mety w ramach „Dakar Experience”. - Jesteśmy zadowoleni z wyniku i trudno, żeby było inaczej, skoro wygraliśmy. Jutro najtrudniejszy etap i 470km oesu do pokonania. Odpoczywamy i mamy nadzieję utrzymać koncentrację przed dniem przerwy – zakończył młody kierowca.

- Cieszy nas to, że Aron i Maciek znów wygrali etap, jak i to, że my także nienaruszonym Maverickiem jesteśmy na mecie. Od początku zakładamy spokojną jazdę bez ryzyka, a naszym celem jest meta dlatego nie atakujemy – mówił Rafał Marton, pilotujący Macieja Domżałę.

3548488

Załoga drugiego polskiego Can-Am’a uplasowała się w czwartek na 17. miejscu i tę samą pozycję zajmują w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. W klasie SSV produkcyjnych zajmują wysoką, piątą pozycję.

 

  1. etap:
    1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 4:41.11
    2. Conrad Rautenbach (ZWE) +4.14
    3. Saleh Alsaif (KSA) +7.14

    17. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +44.20

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Siergiej Kariakin (RUS) 23:21.52
2. Casey Currie (USA) +1.10
3. Francisco Lopez Contardo (CHL) +1.47

12. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:26.49
17. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +4:21.45

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska