Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Domżała i Marton bez mocy, ale wciąż w czołówce

Niejeden dakarowiec, jadąc z awarią i ubytkiem mocy, chciałby przyjeżdżać na metę w ścisłej czołówce rajdu. Aron Domżała i Maciej Marton dokonali tego już po raz drugi, meldując się na mecie ósmego etapu z piątym czasem i umacniając się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przygód technicznych nie uniknęli również Maciej Domżała i Rafał Marton, ale podobnie jak ich synowie cało wyszli z opresji.

Duet „synów” postawił sobie przed rajdem ambitny cel walki o czołowe lokaty. Szansę na miejsce blisko podium odebrała im awaria z drugiego dnia rywalizacji, ale mimo to nie poddali się, codziennie walcząc o etapowe zwycięstwa. W poniedziałek stawili się na mecie z piątym czasem i… nie kryli rozgoryczenia.

- Odcinek nie poszedł zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Mieliśmy awarię mocy i trudno było nam rywalizować o dobre pozycje. Okazało się, że puściła uszczelka, która cudem trzyma się od pierwszego etapu. Na szczęście nasz serwis to specjaliści od takich „cudów”. Po raz kolejny wykonali fantastyczną robotę i we wtorek znów będziemy mogli wyjechać na trasę – relacjonował Aron Domżała.

- Mam nadzieję, że przejedziemy na tym silniku pozostałe cztery etapy. Wymiana oznaczałaby 50-godzinną karę, więc proszę wszystkich, żeby trzymali kciuki! A my postaramy się jeszcze powalczyć – zapowiedział młody kierowca.

3558747 - Kopia

Załogę ojców ze zdwojoną siłą zaatakowała pechowa „trzynastka”. Maciej Domżała i Rafał Marton stawili jej jednak czoła i ostatecznie szczęśliwie dotarli do mety. – Dziś był 13, a dodatkowo przed rokiem właśnie na 8. etapie pożegnaliśmy się z Dakarem – mówił Rafał Marton, który przyznał, że bardzo chcieli pokonać fatum.

Problemy zaczęły się przed startem odcinka w strefie tankowania. - Nie wymyśliłbym tego, co nas spotkało rano. Tuż przed startem odcinka zmienialiśmy pasek napędowy. Kiedy był już zmieniony i próbowałem odkręcić klucz którym uwalnia się wariator, urwała się śruba i zablokowała nam wariator. Bezskutecznie próbowałem przy pomocy młotka i przecinaka usunąć śrubę. Dopiero kiedy nadjechała ciężarówka rajdowa T4 z zespołu South Racing udało się wyciąć śrubę kątówką. Przez to wszystko spóźniliśmy się na start odcinka ok. 40 minut, ale ważne, że jesteśmy na mecie i jedziemy dalej! – podkreślił pilot Macieja Domżały.

3559702

Po dniu przerwy dla motocyklistów i quadów, ogłoszonym dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Paulo Goncalvesa, we wtorek do rywalizacji wróci już cała dakarowa karawana. Odcinek specjalny zaplanowano na 410km, a długość całego etapu wyniesie niemal 900km. Uczestnicy super maratonu wjadą na Empty Quarter – największą piaszczystą pustynię świata. – Już dojazdówka będzie wyzwaniem – 370km przy temperaturze około zera… Musimy się ciepło ubrać! – dodał na zakończenie Aron Domżała.

 

 1. etap:
  1. Reinaldo Varela(BRA) 4:50.48
  2. Chaleco Lopez (CHL) +0.22
  3. Austin Jones (USA) +7.21

  5. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +13.10
  17. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +37.32

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Casey Currie (USA) 39:47.37
2. Chaleco Lopez (CHL) +15.40
3. Siergiej Kariakin (RUS) +34.29

9. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:33.03
13. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +6:00.21

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska