Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Domżała i Marton bez mocy, ale wciąż w czołówce

Niejeden dakarowiec, jadąc z awarią i ubytkiem mocy, chciałby przyjeżdżać na metę w ścisłej czołówce rajdu. Aron Domżała i Maciej Marton dokonali tego już po raz drugi, meldując się na mecie ósmego etapu z piątym czasem i umacniając się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przygód technicznych nie uniknęli również Maciej Domżała i Rafał Marton, ale podobnie jak ich synowie cało wyszli z opresji.

Duet „synów” postawił sobie przed rajdem ambitny cel walki o czołowe lokaty. Szansę na miejsce blisko podium odebrała im awaria z drugiego dnia rywalizacji, ale mimo to nie poddali się, codziennie walcząc o etapowe zwycięstwa. W poniedziałek stawili się na mecie z piątym czasem i… nie kryli rozgoryczenia.

- Odcinek nie poszedł zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Mieliśmy awarię mocy i trudno było nam rywalizować o dobre pozycje. Okazało się, że puściła uszczelka, która cudem trzyma się od pierwszego etapu. Na szczęście nasz serwis to specjaliści od takich „cudów”. Po raz kolejny wykonali fantastyczną robotę i we wtorek znów będziemy mogli wyjechać na trasę – relacjonował Aron Domżała.

- Mam nadzieję, że przejedziemy na tym silniku pozostałe cztery etapy. Wymiana oznaczałaby 50-godzinną karę, więc proszę wszystkich, żeby trzymali kciuki! A my postaramy się jeszcze powalczyć – zapowiedział młody kierowca.

3558747 - Kopia

Załogę ojców ze zdwojoną siłą zaatakowała pechowa „trzynastka”. Maciej Domżała i Rafał Marton stawili jej jednak czoła i ostatecznie szczęśliwie dotarli do mety. – Dziś był 13, a dodatkowo przed rokiem właśnie na 8. etapie pożegnaliśmy się z Dakarem – mówił Rafał Marton, który przyznał, że bardzo chcieli pokonać fatum.

Problemy zaczęły się przed startem odcinka w strefie tankowania. - Nie wymyśliłbym tego, co nas spotkało rano. Tuż przed startem odcinka zmienialiśmy pasek napędowy. Kiedy był już zmieniony i próbowałem odkręcić klucz którym uwalnia się wariator, urwała się śruba i zablokowała nam wariator. Bezskutecznie próbowałem przy pomocy młotka i przecinaka usunąć śrubę. Dopiero kiedy nadjechała ciężarówka rajdowa T4 z zespołu South Racing udało się wyciąć śrubę kątówką. Przez to wszystko spóźniliśmy się na start odcinka ok. 40 minut, ale ważne, że jesteśmy na mecie i jedziemy dalej! – podkreślił pilot Macieja Domżały.

3559702

Po dniu przerwy dla motocyklistów i quadów, ogłoszonym dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Paulo Goncalvesa, we wtorek do rywalizacji wróci już cała dakarowa karawana. Odcinek specjalny zaplanowano na 410km, a długość całego etapu wyniesie niemal 900km. Uczestnicy super maratonu wjadą na Empty Quarter – największą piaszczystą pustynię świata. – Już dojazdówka będzie wyzwaniem – 370km przy temperaturze około zera… Musimy się ciepło ubrać! – dodał na zakończenie Aron Domżała.

 

 1. etap:
  1. Reinaldo Varela(BRA) 4:50.48
  2. Chaleco Lopez (CHL) +0.22
  3. Austin Jones (USA) +7.21

  5. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +13.10
  17. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +37.32

 

Klasyfikacja Rajdu Dakar:
1. Casey Currie (USA) 39:47.37
2. Chaleco Lopez (CHL) +15.40
3. Siergiej Kariakin (RUS) +34.29

9. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +3:33.03
13. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +6:00.21

 

Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska