Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dakar 2020: Arek Lindner osiąga swój najlepszy dakarowy wynik i dedykuje go swojemu bratu

Zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego wywalczył w szóstym dniu Dakaru 2020 ósmy czas, odnotowując tym samym swój najlepszy wynik. Jeszcze przed startem zadedykował go młodszemu bratu Radkowi, który tego dnia obchodził swoje urodziny.

Jedyny reprezentant Polski w kategorii Quad 4x4 już po raz drugi osiągnął metę odcinka specjalnego w grupie dziesięciu najszybszych zawodników. Pierwszy raz dokonał tego w środę, kończąc etap z dziewiątą lokatą. W piątek poprawił ten wynik o jedno miejsce, plasując się tuż przed Kamilem Wiśniewskim z Orlen Teamu.

Dakar_2020_Lindner_Stage_6_M130385

Ostatni dzień pierwszej połowy 42. edycji Rajdu Dakar był bardzo długi. Całkowity dystans piątkowego etapu wyniósł aż 830 km i był drugim pod względem długości etapem tych zawodów. Przyniósł on wiele radości tym, którzy kochają pustynię i wydmy. Cały odcinek specjalny, mający 477 km, wytyczony został w scenerii afrykańskiej Sahary. Arkadiusz Lindner uwielbia takie klimaty, ale mimo najlepszego jak do tej pory wyniku, wciąż zmagał się z uporczywymi bolączkami quada.

Dakar_2020_Lindner_stage_6_M130408

– Ten stage dedykuję swojemu bratu Radkowi, który ma dzisiaj urodziny. Radziu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Bardzo się cieszę, że ukończyłem ten etap. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany z powodu problemów z quadem, które mocno mnie wkurzały. Walczymy z nimi już od kilku dni. Dziś wszystko, co nadrobiłem prędkością, traciłem później na wydmach. Ale i tak jest nieźle. Wiem, na co mnie stać, jestem ogólnie zadowolony– powiedział po dojechaniu do mety szóstego etapu Arkadiusz Lindner.

Dakar_2020_Lindner_stage_6_M31_2474 (1)

Dakarowa karawana gości w stolicy Arabii Saudyjskiej – Riyadh. Sobota to oczekiwany
z wytęsknieniem dzień odpoczynku i regeneracji przed drugą, trudniejszą częścią Rajdu Dakar. W tym dniu najwięcej pracy będą miały ekipy serwisowe, których zadaniem będzie przygotować maszyny na kolejne tysiące kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach. Pierwszy poważny test już w niedzielę, gdzie do pokonania będzie aż 546 km odcinka specjalnego.

 

Mat. pras. Łódzkiego Klubu Offroadowego

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska