Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dakar 2020: Arek Lindner osiąga swój najlepszy dakarowy wynik i dedykuje go swojemu bratu

Zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego wywalczył w szóstym dniu Dakaru 2020 ósmy czas, odnotowując tym samym swój najlepszy wynik. Jeszcze przed startem zadedykował go młodszemu bratu Radkowi, który tego dnia obchodził swoje urodziny.

Jedyny reprezentant Polski w kategorii Quad 4x4 już po raz drugi osiągnął metę odcinka specjalnego w grupie dziesięciu najszybszych zawodników. Pierwszy raz dokonał tego w środę, kończąc etap z dziewiątą lokatą. W piątek poprawił ten wynik o jedno miejsce, plasując się tuż przed Kamilem Wiśniewskim z Orlen Teamu.

Dakar_2020_Lindner_Stage_6_M130385

Ostatni dzień pierwszej połowy 42. edycji Rajdu Dakar był bardzo długi. Całkowity dystans piątkowego etapu wyniósł aż 830 km i był drugim pod względem długości etapem tych zawodów. Przyniósł on wiele radości tym, którzy kochają pustynię i wydmy. Cały odcinek specjalny, mający 477 km, wytyczony został w scenerii afrykańskiej Sahary. Arkadiusz Lindner uwielbia takie klimaty, ale mimo najlepszego jak do tej pory wyniku, wciąż zmagał się z uporczywymi bolączkami quada.

Dakar_2020_Lindner_stage_6_M130408

– Ten stage dedykuję swojemu bratu Radkowi, który ma dzisiaj urodziny. Radziu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Bardzo się cieszę, że ukończyłem ten etap. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany z powodu problemów z quadem, które mocno mnie wkurzały. Walczymy z nimi już od kilku dni. Dziś wszystko, co nadrobiłem prędkością, traciłem później na wydmach. Ale i tak jest nieźle. Wiem, na co mnie stać, jestem ogólnie zadowolony– powiedział po dojechaniu do mety szóstego etapu Arkadiusz Lindner.

Dakar_2020_Lindner_stage_6_M31_2474 (1)

Dakarowa karawana gości w stolicy Arabii Saudyjskiej – Riyadh. Sobota to oczekiwany
z wytęsknieniem dzień odpoczynku i regeneracji przed drugą, trudniejszą częścią Rajdu Dakar. W tym dniu najwięcej pracy będą miały ekipy serwisowe, których zadaniem będzie przygotować maszyny na kolejne tysiące kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach. Pierwszy poważny test już w niedzielę, gdzie do pokonania będzie aż 546 km odcinka specjalnego.

 

Mat. pras. Łódzkiego Klubu Offroadowego

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska