Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Chrzest bojowy - Kamena Rally Team zadebiutuje w Polarisie

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli Kamena Rally Team od pierwszego startu w tym roku. Baja Drawsko, która w najbliższy piątek otworzy polski sezon rajdów terenowych, dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza będzie przełomowa, bo rozpocznie nowy etap w ich karierze sportowej. Zadebiutują w niej bowiem jako zawodnicy fabrycznego zespołu Polaris. Dla ich nowego pojazdu ten rajd będzie prawdziwym chrztem bojowym!

Nareszcie! Już w najbliższy piątek startuje Baja Drawsko – pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na ten rajd Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena czekali wyjątkowo niecierpliwie, bo właśnie od niego rozpoczną swoją nową przygodę w roli zawodników fabrycznego zespołu Polaris. Ich nowa broń – Polaris RZR PRO XP – została już solidnie przetestowana i udoskonalona, ale dopiero na rajdowych trasach ten pojazd przejdzie swój chrzest bojowy w warunkach rywalizacji.

My już naprawdę odliczamy godziny! Stęskniliśmy się za rajdami, więc bardzo się cieszymy, że organizatorom Baja Drawsko udało się mimo pandemii i wszystkich obostrzeń doprowadzić ten rajd do skutku. Dla nas będzie to nie tylko pierwszy rajd w sezonie, ale także pierwszy rajd, jaki pojedziemy naszym nowym Polarisem. Prace przy pojeździe, które prowadziliśmy wraz z Polaris Polska, trwały aż do samego końca. Przydała się tu nasza wiedza z dotychczasowych startów, a wszystkie modyfikacje, jakie zaproponowaliśmy zespołowi technicznemu Polaris, zostały wdrożone. Pozostało więc już tylko przetestować pojazd w konfrontacji z innymi zawodnikami, więc nie możemy się już doczekać tego startu! – mówi Tomasz Białkowski.

Co może dziwić, Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz widnieją na liście zgłoszeń do Baja Drawsko jako zawodnicy startujący w grupie Open. Rozwiązanie tej zagadki jest dość proste – zawodnicy Kamena Rally Team planują w trakcie sezonu zmianę pojazdu na najnowszy model Polarisa, a ten jest na tyle świeżym produktem, że nie nadążają za nim regulaminy techniczne. Na dzień dzisiejszy start tym pojazdem możliwy jest więc tylko w ramach grupy Open. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz postanowili więc od początku sezonu rywalizować w ramach tej grupy, choć ich celem jest przede wszystkim walka w klasyfikacji generalnej. W Baja Drawsko będą mieli bardzo licznych rywali, gdyż do udziału w tym rajdzie zgłosiło się w sumie 38 załóg rywalizujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Dodatkowo załoga Kamena Rally Team będzie także w tym sezonie walczyła o punkty w klasyfikacji producenckiej dla Polaris Polska.

Jesteśmy gotowi do podjęcia rywalizacji – zapewnia Dariusz Baśkiewicz. – Jest to nasz pierwszy sezon w nowym pojeździe, więc jesteśmy podekscytowani. Ten sezon Mistrzostw Polski zapowiada się naprawdę fajnie, choć przykro, że już wypadła z niego druga runda, Baja Europe. Mamy nadzieję, że pozostałe rajdy uda się rozegrać. Przed nami jednak pierwsze starcie i na nim się teraz skupiamy. Trochę nas niepokoją prognozy pogody – śledzimy codziennie mapy pogodowe i wszystko niestety wskazuje na to, że będzie mokro na trasie. Wygląda więc na to, że nasz Polaris przejdzie tu prawdziwy chrzest bojowy – mówi Baśkiewicz.

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz będą jedynymi reprezentantami fabrycznego zespołu Polaris Racing Team startującymi pojazdem SSV, ale w ramach tego zespołu ścigać się będzie także 6 zawodników na quadach, którzy także w Baja Drawsko zadebiutują na najnowszych modelach pojazdów tej marki. – To będzie naprawdę fajny debiut armii Polarisów! – cieszy się Tomasz Białkowski. Zawodnicy Kamena Rally Team i ich koledzy quadowcy znajdą się we wspólnej strefie Polaris, trudno więc ich będzie nie zauważyć w miasteczku rajdowym na Baja Drawsko. Z kolei ich poczynania na trasie będzie można śledzić na stronie: wyniki.pzm.plMat. pras. Kamena Rally Team
Fot. EASYSHOTS

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska