Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Chrzest bojowy - Kamena Rally Team zadebiutuje w Polarisie

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli Kamena Rally Team od pierwszego startu w tym roku. Baja Drawsko, która w najbliższy piątek otworzy polski sezon rajdów terenowych, dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza będzie przełomowa, bo rozpocznie nowy etap w ich karierze sportowej. Zadebiutują w niej bowiem jako zawodnicy fabrycznego zespołu Polaris. Dla ich nowego pojazdu ten rajd będzie prawdziwym chrztem bojowym!

Nareszcie! Już w najbliższy piątek startuje Baja Drawsko – pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na ten rajd Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena czekali wyjątkowo niecierpliwie, bo właśnie od niego rozpoczną swoją nową przygodę w roli zawodników fabrycznego zespołu Polaris. Ich nowa broń – Polaris RZR PRO XP – została już solidnie przetestowana i udoskonalona, ale dopiero na rajdowych trasach ten pojazd przejdzie swój chrzest bojowy w warunkach rywalizacji.

My już naprawdę odliczamy godziny! Stęskniliśmy się za rajdami, więc bardzo się cieszymy, że organizatorom Baja Drawsko udało się mimo pandemii i wszystkich obostrzeń doprowadzić ten rajd do skutku. Dla nas będzie to nie tylko pierwszy rajd w sezonie, ale także pierwszy rajd, jaki pojedziemy naszym nowym Polarisem. Prace przy pojeździe, które prowadziliśmy wraz z Polaris Polska, trwały aż do samego końca. Przydała się tu nasza wiedza z dotychczasowych startów, a wszystkie modyfikacje, jakie zaproponowaliśmy zespołowi technicznemu Polaris, zostały wdrożone. Pozostało więc już tylko przetestować pojazd w konfrontacji z innymi zawodnikami, więc nie możemy się już doczekać tego startu! – mówi Tomasz Białkowski.

Co może dziwić, Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz widnieją na liście zgłoszeń do Baja Drawsko jako zawodnicy startujący w grupie Open. Rozwiązanie tej zagadki jest dość proste – zawodnicy Kamena Rally Team planują w trakcie sezonu zmianę pojazdu na najnowszy model Polarisa, a ten jest na tyle świeżym produktem, że nie nadążają za nim regulaminy techniczne. Na dzień dzisiejszy start tym pojazdem możliwy jest więc tylko w ramach grupy Open. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz postanowili więc od początku sezonu rywalizować w ramach tej grupy, choć ich celem jest przede wszystkim walka w klasyfikacji generalnej. W Baja Drawsko będą mieli bardzo licznych rywali, gdyż do udziału w tym rajdzie zgłosiło się w sumie 38 załóg rywalizujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Dodatkowo załoga Kamena Rally Team będzie także w tym sezonie walczyła o punkty w klasyfikacji producenckiej dla Polaris Polska.

Jesteśmy gotowi do podjęcia rywalizacji – zapewnia Dariusz Baśkiewicz. – Jest to nasz pierwszy sezon w nowym pojeździe, więc jesteśmy podekscytowani. Ten sezon Mistrzostw Polski zapowiada się naprawdę fajnie, choć przykro, że już wypadła z niego druga runda, Baja Europe. Mamy nadzieję, że pozostałe rajdy uda się rozegrać. Przed nami jednak pierwsze starcie i na nim się teraz skupiamy. Trochę nas niepokoją prognozy pogody – śledzimy codziennie mapy pogodowe i wszystko niestety wskazuje na to, że będzie mokro na trasie. Wygląda więc na to, że nasz Polaris przejdzie tu prawdziwy chrzest bojowy – mówi Baśkiewicz.

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz będą jedynymi reprezentantami fabrycznego zespołu Polaris Racing Team startującymi pojazdem SSV, ale w ramach tego zespołu ścigać się będzie także 6 zawodników na quadach, którzy także w Baja Drawsko zadebiutują na najnowszych modelach pojazdów tej marki. – To będzie naprawdę fajny debiut armii Polarisów! – cieszy się Tomasz Białkowski. Zawodnicy Kamena Rally Team i ich koledzy quadowcy znajdą się we wspólnej strefie Polaris, trudno więc ich będzie nie zauważyć w miasteczku rajdowym na Baja Drawsko. Z kolei ich poczynania na trasie będzie można śledzić na stronie: wyniki.pzm.plMat. pras. Kamena Rally Team
Fot. EASYSHOTS

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska