Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Baja Hail 2: Domżała i Marton na podium Pucharu Świata

Aron Domżała i Maciej Marton zakończyli rywalizację w Hail Baja 2 tuż za podium. Tym samym wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata klasy T4 w Rajdach Baja. Zwycięstwo było o krok, ale tym razem na drodze stanęły awarie w dwóch decydujących rundach cyklu. Polski duet z fabrycznego zespoły Monster Energy Can-Am udowodnił jednak, że kiedy ma do dyspozycji w pełni sprawne auto trudno mu dorównać.

Rywalizacja w Hail Baja 2, dla Arona Domżały i Macieja Martona była w zasadzie kalką pierwszego rajdu. Na otwierającym i zarazem ważniejszym dla układu sił etapie, polski zespół znów zmagał się z problemami technicznymi w samochodzie. Tym razem jednak udało im się dotrzeć do mety z półgodzinną stratą do lidera. – W pewnym momencie w Can-Am’ie zabrakło mocy. Powoli doturlaliśmy się do mety i oddaliśmy auto w ręce serwisu. Na szczęście udało się rozwiązać problem i w środę mogliśmy znów przystąpić do rywalizacji – komentował Domżała.

Na trasie drugiego etapu polska załoga fabrycznego zespołu Monster Energy Can-Am nie miała już sobie równych i odnotowała najszybszy czas. Mimo że ponownie nie uniknęli kłopotów. – Początkowo szybko zaczęliśmy budować znaczącą przewagę nad rywalami, ale potem pojawiły się drobne problemy z paliwem. Musieliśmy znów trochę zwolnić, ale udało się utrzymać prowadzenie – relacjonował kierowca.

Biało-czerwoni zameldowali się na mecie z siedmiominutową przewagą nad Keesem Koolenem, z którym rywalizowali do ostatnich metrów o Puchar Świata T4 w Rajdach Baja. Ta przewaga nie wystarczyła jednak, by odrobić stratę z pierwszego dnia. Tym samym Aron Domżała i Maciej Marton zakończyli sezon na drugim miejscu cyklu. – Zabrakło trochę szczęścia. Wystarczyłoby, by nie wydarzyła się jedna z usterek, z którymi musieliśmy się zmagać i wynik byłby zupełnie inny. Tymczasem nie mieliśmy większego wpływu na rezultat w obu ostatnich rajdach – mówił nieco rozgoryczony Domżała.

Polska załoga udowodniła jednak dwukrotnie, że gdy ma do dyspozycji w pełni sprawny samochód, to rywalom bardzo trudno przychodzi utrzymanie ich tempa. To dobry prognostyk przed Rajdem Dakar, do którego najważniejszym testem były właśnie dwie grudniowe rundy Hail Baja na piaskach Arabii Saudyjskiej.

Aron Domżała i Maciej Marton powrócą na pustynię Półwyspu Arabskiego już za dwa tygodnie i tym razem ich celem będzie miejsce w czołówce klasyfikacji T4 podczas najtrudniejszego i najbardziej prestiżowego rajdu świata. Rajdu Dakar.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata T4:
1. Kees Koolen (NLD)  67 pkt  
2. Aron Domzala (POL) 64.5 pkt
3. Khalifa Al-Attiyah (QAT) 46.5 pkt
Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,541
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Kamena Rally Team się nie nudzi - tym razem na celowniku Rally San Marino 😀 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Listy zgłoszeń do Silk Way Rally 2021 - szczerze mówiąc skromne... Za to z Polakami! 🇵🇱 W klasyfikacji Pucharu Świata FIA zmierzą się Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar, w Open ścigać się będą Magdalena Zając i - uwaga! - Jacek Czachor, a w Pucharze Świata FIM o kolejne punkty powalczy Rafał Sonik. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Galeria z Baja Wysoka Grzęda od Dudekdv Photography ... See MoreSee Less
View on Facebook
Przerwa w rajdach nie zaszkodziła "SuperSonikowi" - w Rally Kazakhstan, który otworzył tegoroczną walkę o Puchar Świata FIM w Rajdach Cross-Country Rafał Sonik zajął 2 miejsce, ulegając jedynie zwycięzcy tegorocznego Dakar Rally crosscountrypolska.pl/rally-kazakhstan-rafal-sonik-wrocil-do-scigania-i-zdobyl-podium/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska