Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ATV Janosik - Z nową mocą w nowy sezon

Mistrzowie Polski są gotowi do obrony tytułów! Co więcej, zawodnicy ATV Janosik wchodzą w nowy sezon z nową mocą. Trzech z nich reprezentować będzie zespół fabryczny CanAm BRP – PerfectMoto.pl. Mają też nowych sponsorów, którzy będą wspierać ich starty. W dodatku zespół wzbogacił się o nowego zawodnika, który będzie walczył o Puchar Polski. Cała szóstka „Janosików” intensywnie trenowała przed sezonem, a już w najbliższy piątek czeka ich pierwsza rozgrywka – Baja Drawsko. Są do niej przygotowani i zmobilizowani, by walczyć o najwyższe trofea.

Quadowcy z ATV Janosik tuż przed startem sezonu czują się naprawdę mocni! Mają już na swoim koncie liczne tytuły i trofea, ale w sezonie 2021 nie zamierzają opuszczać poprzeczki. Wręcz przeciwnie – będą walczyć o obronę tytułu z nowymi siłami. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą PerfectMoto.pl, wyłącznym polskim dystrybutorem CanAm BRP, trzech z nich – Marcin Talaga, Jan Stolarczyk i Remigiusz Kusy - utworzyło zespół fabryczny tej marki. To przede wszystkim oznacza dla nich najnowsze i najbardziej konkurencyjne quady oraz wsparcie techniczne, za co chcą partnerowi zrewanżować się świetnymi wynikami i trofeami.

Na rajdowych trasach tradycyjnie też pojawią się Piotr Ceklarz i Andrzej Pieron, którzy również nie zamierzają w tym sezonie odpuszczać. Zespół ATV Janosik będzie teraz silniejszy także o nowego zawodnika – Tomasza Luberdę. Debiutujący na trasach rajdów baja Luberda powalczy w tym roku o Puchar Polski. Cała szóstka tradycyjnie będzie też rywalizować o trofea grupowe – w klasyfikacji sponsorskiej i klubowej.

Zawodnicy ATV Janosik od kilku lat zdobywają laury w rozgrywkach quadowych zarówno na poszczególnych rajdach, jak i w klasyfikacjach rocznych. W zeszłym roku po raz pierwszy rozgrywki w rajdach baja odbywały się w randze Mistrzostw Polski i również quadowcy z Tatr postanowili zawalczyć o tytuły mistrzowskie. Udało się – zdobyli wszystko, co było do zdobycia! Marcin Talaga został pierwszym w historii Mistrzem Polski w Rajdach Baja w grupie Q4 (quady 4x4), Jan Stolarczyk zdobył tytuł Wicemistrza, a tytuł II Wicemistrza wywalczył sobie Piotr Ceklarz. Ale zawodnicy ATV Janosik wywalczyli sobie nie tylko tytuły indywidualne – cały zespół mógł się cieszyć z tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Mieli także swój ogromny wkład w tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji klubowej dla Stowarzyszenia Grupa 4x4, którego są członkami.

Po zdobyciu tych wszystkich trofeów zawodnicy ATV Janosik nie osiedli na laurach, tylko od razu wzięli się do ciężkiej pracy, przygotowując się już do kolejnego sezonu, a tym samym obrony tytułów. Zimową przerwę w rajdach poświęcili na intensywne treningi. Trenowali na swoich terenach w górach, na nizinach, a także na Poligonie Drawskim, gdzie będą miały miejsce dwie kluczowe rozgrywki tego sezonu. Co ciekawe, mają za sobą także zimowy wyjazd w rumuńskie góry, gdzie zamienili quady na ski-doo i w ten sposób trenowali na śniegu. Wykorzystali dosłownie każdą chwilę i każdą możliwość do tego, by w sezonie być jeszcze mocniejszymi.

Pierwszy sprawdzian ich nowych sił będzie miał miejsce w najbliższy piątek i sobotę, gdy wystartują w Baja Drawsko, rozpoczynającej rozgrywki Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja. W tej potyczce na Poligonie Drawskim będą musieli stawić czoła 8 rywalom. Będzie tu miało miejsce starcie dwóch fabrycznych armii, bowiem przeciwko reprezentowanemu przez trzech „Janosików” CanAm PerfectMoto Racing Team, wspieranym przez kolejnych trzech kolegów jadących również na quadach marki CanAm, walczyć będzie aż 6 zawodników fabrycznego zespołu Polaris Racing Team. Quadowcy z ATV Janosik zapowiadają zacięty bój, ale – jak w zwykle – w koleżeńskiej atmosferze.
Mat. pras. ATV Janosik

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska