Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Andalucia Rally: Polski duet nadal na prowadzeniu

Po zwycięstwie w pierwszym dniu rywalizacji w Andalucia Rally, Aron Domżała i Maciej Marton otwierali stawkę pojazdów Side by Side. Polski duet pojechał rozważnie. Choć na mecie zameldował się z minutę gorszym czasem niż Amerykanin Austin Jones, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań.

- To był dobry dzień. Bez przygód. Nikt nam nie kurzył, więc czerpaliśmy ogromną przyjemność z jazdy. Nadal jesteśmy na prowadzeniu, choć nie udało nam się tym razem wygrać odcinka.  – podsumował na mecie Aron Domżała.

Czwartkowy etap liczył 243 km z krótką przerwą pomiędzy dwiema sekcjami z pomiarem czasu. Polski zespół dobrze przeanalizował charakterystykę odcinka specjalnego i dobrze przygotował plan rywalizacji.

- Nasza taktyka zakładała spokojną i rozważną jazdę w pierwszej części etapu i ewentualną zmianę strategii w drugiej. Podczas przerwy okazało się, że tracimy do lidera około dwie minuty, więc przyspieszyliśmy. Udało się odrobić połowę straty i skończyliśmy dzień minutę za kolegą z zespołu Monster Energy Can-Am - Austinem Jonesem – relacjonował warszawianin.

Na trzecim miejscu uplasował się hiszpański duet Gerard Farres Guel i Armand Monleon. W klasyfikacji generalnej Aron Domżała i Maciej Marton mają ponad trzy minuty przewagi nad bezpośrednimi rywalami w walce o zwycięstwo.

Na piątek zaplanowano 233km odcinka specjalnego, który ponownie poprowadzi przez polne drogi i bezdroża Andaluzji.

Wyniki II etapu:
1. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) 3:07.26
2. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) + 1.09
3. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 4.20
4. Matthieu Margaillan/Axelle Roux-Decima (FRA) +5.27
5. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +9.26

Klasyfikacja generalna SSV:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 5:27.02
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 3.21
3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA)+ 3.22
4. Rui Corneiro/Nelson Ramos (POR) +13.21
5. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +14.10


Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Styczeń 2021
Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,457
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Dakar Rally 2021 bez Rafał Sonik 😔Serce ciągnie mnie na Dakar Rally, ale rozsądek każe zostać. Po miesiącach analiz sytuacji podjąłem trudną dla mnie decyzję – rezygnuję z udziału w #Dakar2021 🏁
⬇⬇⬇
Przedyskutowaliśmy z zespołem możliwe scenariusze i doszliśmy do wniosku, że mamy zdecydowanie za wiele niewiadomych oraz czynników, na które nie mamy wpływu. Dakar to spora inwestycja, a w najbliższej edycji dość ryzykowna. Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa, jeśli którykolwiek z członków zespołu będzie mieć pozytywny wynik testu na covid-19, cały team może wypaść z rajdu. W obecnych warunkach gospodarczych byłaby to po prostu nieodpowiedzialna decyzja. Sport musi zejść na drugi plan, kiedy na szali jest zdrowie i dobro bliskich, członków teamu, czy pracowników. Jak wiecie, obecny okres jest bardzo trudny dla branży centrów handlowych, a ja muszę mieć na uwadze nie tylko swoje ambicje sportowe, ale również ludzi, którzy na mnie polegają. Czuję się za nich odpowiedzialny, więc muszę na jakiś czas zrezygnować z realizowania swoich pasji, bo najważniejsze jest obecnie ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.
RS
... See MoreSee Less

View on Facebook

No i znamy już trasę Dakar Rally 2021🗺 Dakar 2021 🇸🇦
📍Jeddah - Jeddah 🏁
📏 7600km 🏜
100% 🆕 4700 km SS
#Dakar2021 #DakarInSaudi
... See MoreSee Less

View on Facebook

Energylandia Rally Team w Portugalii trenuje obsługę swoich CanAmów South Racing Can-Am 🛠️ ... See MoreSee Less

View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska