Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Andalucia Rally: Domżała i Marton dominują

Rajd Andaluzji to prawdopodobnie pierwsza i ostatnia szansa w tym roku, by wystartować w rajdzie cross-country i przeprowadzić testy przed Dakarem. Dlatego w Hiszpanii zjawiła się niemal cała światowa czołówka kierowców samochodów i motocyklistów. W wyjątkowo mocnej stawce pojazdów side by side na pierwszym etapie rajdu najlepiej zaprezentował się polski zespół, który tworzą Aron Domżała i Maciej Marton.

Po wtorkowych odbiorach administracyjnych oraz technicznych w miejscowości Villamartin i wypełnieniu wszystkich formalności związanych również z bezpieczeństwem sanitarnym rajdu, w środę przyszedł czas na ściganie. Z samego rana kierowcy samochodów wyjechali na dziewięciokilometrowy prolog. Wśród pojazdów rywalizujących w zyskującej coraz większą popularność kategorii SSV, jednymi z najszybszych okazali się Aron Domżała i Maciej Marton. Niestety ze względu na problemy z pomiarem czasu wyniki zostały unieważnione.

- Dla nas była to zła wiadomość. Dobry czas w prologu pozwalał nam wybrać dogodną pozycję startową. Tymczasem organizatorzy zdecydowali, że na trasę pierwszego etapu będziemy wyjeżdżać zgodnie z listą startową. Z tego powodu musieliśmy wyprzedzić około dziesięciu samochodów, co, jak zawsze, zabrało nam trochę cennego czasu i wprowadziło nieco nerwowości – przyznał Aron Domżała.

Na koniec dnia duet nie miał jednak na co narzekać. Dobra jazda i mocne tempo, mimo niezbędnych manewrów wyprzedzania, które zawsze odbierają liderom cenne sekundy, pozwoliło im odnieść pierwsze zwycięstwo etapowe. Odcinek specjalny co prawda został skrócony o 60km z powodu opóźnień na starcie, ale reprezentanci Polski zdążyli wysłać jasny sygnał, po co przyjechali do Hiszpanii.

- Bardzo się cieszymy, ale wiemy, że teraz najważniejsze to skoncentrować się na utrzymaniu pozycji. Zawsze łatwiej jest gonić niż odpierać ataki rywali – przyznał warszawianin.

Aron Domżała i Maciej Marton o 10 sekund wyprzedzili lokalny duet byłych motocyklistów, który tworzą Gerard Farres Guel i Armand Monleon. Na trzecim miejscu, ze stratą niemal czterech minut, są Portugalczycy Rui Corneiro i Nelson Ramos. Drugi z nowych zawodników fabrycznych Monster Energy Can-Am – Amerykanin Austin Jones, uplasował się na czwartym miejscu.

Wyniki I etapu:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 2:18.27
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 0.10
3. Rui Corneiro/Nelson Ramos + 3.57
4. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) + 4.31
5. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +5.53


Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska