Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Andalucia Rally: Domżała i Marton dominują

Rajd Andaluzji to prawdopodobnie pierwsza i ostatnia szansa w tym roku, by wystartować w rajdzie cross-country i przeprowadzić testy przed Dakarem. Dlatego w Hiszpanii zjawiła się niemal cała światowa czołówka kierowców samochodów i motocyklistów. W wyjątkowo mocnej stawce pojazdów side by side na pierwszym etapie rajdu najlepiej zaprezentował się polski zespół, który tworzą Aron Domżała i Maciej Marton.

Po wtorkowych odbiorach administracyjnych oraz technicznych w miejscowości Villamartin i wypełnieniu wszystkich formalności związanych również z bezpieczeństwem sanitarnym rajdu, w środę przyszedł czas na ściganie. Z samego rana kierowcy samochodów wyjechali na dziewięciokilometrowy prolog. Wśród pojazdów rywalizujących w zyskującej coraz większą popularność kategorii SSV, jednymi z najszybszych okazali się Aron Domżała i Maciej Marton. Niestety ze względu na problemy z pomiarem czasu wyniki zostały unieważnione.

- Dla nas była to zła wiadomość. Dobry czas w prologu pozwalał nam wybrać dogodną pozycję startową. Tymczasem organizatorzy zdecydowali, że na trasę pierwszego etapu będziemy wyjeżdżać zgodnie z listą startową. Z tego powodu musieliśmy wyprzedzić około dziesięciu samochodów, co, jak zawsze, zabrało nam trochę cennego czasu i wprowadziło nieco nerwowości – przyznał Aron Domżała.

Na koniec dnia duet nie miał jednak na co narzekać. Dobra jazda i mocne tempo, mimo niezbędnych manewrów wyprzedzania, które zawsze odbierają liderom cenne sekundy, pozwoliło im odnieść pierwsze zwycięstwo etapowe. Odcinek specjalny co prawda został skrócony o 60km z powodu opóźnień na starcie, ale reprezentanci Polski zdążyli wysłać jasny sygnał, po co przyjechali do Hiszpanii.

- Bardzo się cieszymy, ale wiemy, że teraz najważniejsze to skoncentrować się na utrzymaniu pozycji. Zawsze łatwiej jest gonić niż odpierać ataki rywali – przyznał warszawianin.

Aron Domżała i Maciej Marton o 10 sekund wyprzedzili lokalny duet byłych motocyklistów, który tworzą Gerard Farres Guel i Armand Monleon. Na trzecim miejscu, ze stratą niemal czterech minut, są Portugalczycy Rui Corneiro i Nelson Ramos. Drugi z nowych zawodników fabrycznych Monster Energy Can-Am – Amerykanin Austin Jones, uplasował się na czwartym miejscu.

Wyniki I etapu:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 2:18.27
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 0.10
3. Rui Corneiro/Nelson Ramos + 3.57
4. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) + 4.31
5. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +5.53


Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska