Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Andalucia Rally: Dominacja Domżały i Martona

Trzeci dzień rywalizacji w Rajdzie Andaluzji przyniósł kolejne doskonałe wiadomości. Aron Domżała i Maciej Marton wygrali trzeci etap zmagań i wyraźnie umocnili się na czele stawki w kategorii Side by Side. W sobotę ostatnia odsłona batalii o zwycięstwo i Polacy będą musieli utrzymać koncentrację oraz tempo, bo konkurencja z pewnością zaatakuje.

Po zwycięstwie i drugiej lokacie w dwóch pierwszych dniach Rajdu Andaluzji, w piątek Aron Domżała i Maciej Marton ponownie pokazali moc. Warszawianin wykorzystał swoje doświadczenie z rajdów płaskich, perfekcyjnie prowadząc Can-Am’a przez malownicze wzgórza południowej Hiszpanii. Jak sam przyznał – nie było to łatwe zadanie.

- To był bardzo podstępny dzień – relacjonował zaraz po powrocie na biwak. - Szybkie trasy pomiędzy polami i sporo miejsc do cięcia. Największym wyzwaniem było znalezienie optymalnej linii. Wówczas można było zyskać sporo czasu. Bardzo lubię takie odcinki, więc jechało mi się świetnie – podkreślił z uśmiechem.

Odczucia kierowcy potwierdzają wyniki. Duet Domżała/Marton wyraźnie odskoczył od głównych rywali, wypracowując już ponad 10-minutową przewagę nad drugim w zestawieniu Gerardem Farresem Guelem. Co jednak najważniejsze, Polacy jak dotąd jadą bezawaryjnie - Trafiliśmy dziś jedną większą dziurę, ale obyło się bez uszkodzeń. Uniknęliśmy też awarii oraz kapci, więc nie mogło być lepiej. Pierwsze miejsce na etapie i powiększona przewaga na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jutro trzeba będzie utrzymać koncentrację, co nie jest najłatwiejszym wyzwaniem – zakończył warszawski kierowca.

W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania ostatnie 178km odcinka specjalnego. Polski duet będzie otwierać stawkę pojazdów Side by Side i postara się utrzymać ścigających ich rywali na dystans.

Wyniki III etapu:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 1:58.48
2. Jose Antonio Hinojo Lopez/Diego Ortega Gil (ESP) +2.59
3. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +3.27
4. Philippe Pinchedez/Thomas Gaidella (FRA) +3.51
5. MitchGuthrie/Ola Floene (USA/NOR) +5.03

Klasyfikacja generalna SSV:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 7:25.50
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 10.15
3. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +19.13
4. Rui Corneiro/Nelson Ramos (POR) +19.54
5. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +22.19Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska