Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Andalucia Rally: Dominacja Domżały i Martona

Trzeci dzień rywalizacji w Rajdzie Andaluzji przyniósł kolejne doskonałe wiadomości. Aron Domżała i Maciej Marton wygrali trzeci etap zmagań i wyraźnie umocnili się na czele stawki w kategorii Side by Side. W sobotę ostatnia odsłona batalii o zwycięstwo i Polacy będą musieli utrzymać koncentrację oraz tempo, bo konkurencja z pewnością zaatakuje.

Po zwycięstwie i drugiej lokacie w dwóch pierwszych dniach Rajdu Andaluzji, w piątek Aron Domżała i Maciej Marton ponownie pokazali moc. Warszawianin wykorzystał swoje doświadczenie z rajdów płaskich, perfekcyjnie prowadząc Can-Am’a przez malownicze wzgórza południowej Hiszpanii. Jak sam przyznał – nie było to łatwe zadanie.

- To był bardzo podstępny dzień – relacjonował zaraz po powrocie na biwak. - Szybkie trasy pomiędzy polami i sporo miejsc do cięcia. Największym wyzwaniem było znalezienie optymalnej linii. Wówczas można było zyskać sporo czasu. Bardzo lubię takie odcinki, więc jechało mi się świetnie – podkreślił z uśmiechem.

Odczucia kierowcy potwierdzają wyniki. Duet Domżała/Marton wyraźnie odskoczył od głównych rywali, wypracowując już ponad 10-minutową przewagę nad drugim w zestawieniu Gerardem Farresem Guelem. Co jednak najważniejsze, Polacy jak dotąd jadą bezawaryjnie - Trafiliśmy dziś jedną większą dziurę, ale obyło się bez uszkodzeń. Uniknęliśmy też awarii oraz kapci, więc nie mogło być lepiej. Pierwsze miejsce na etapie i powiększona przewaga na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jutro trzeba będzie utrzymać koncentrację, co nie jest najłatwiejszym wyzwaniem – zakończył warszawski kierowca.

W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania ostatnie 178km odcinka specjalnego. Polski duet będzie otwierać stawkę pojazdów Side by Side i postara się utrzymać ścigających ich rywali na dystans.

Wyniki III etapu:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 1:58.48
2. Jose Antonio Hinojo Lopez/Diego Ortega Gil (ESP) +2.59
3. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +3.27
4. Philippe Pinchedez/Thomas Gaidella (FRA) +3.51
5. MitchGuthrie/Ola Floene (USA/NOR) +5.03

Klasyfikacja generalna SSV:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 7:25.50
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 10.15
3. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +19.13
4. Rui Corneiro/Nelson Ramos (POR) +19.54
5. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +22.19Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska