Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Andalucia Rally: Dominacja Domżały i Martona

Trzeci dzień rywalizacji w Rajdzie Andaluzji przyniósł kolejne doskonałe wiadomości. Aron Domżała i Maciej Marton wygrali trzeci etap zmagań i wyraźnie umocnili się na czele stawki w kategorii Side by Side. W sobotę ostatnia odsłona batalii o zwycięstwo i Polacy będą musieli utrzymać koncentrację oraz tempo, bo konkurencja z pewnością zaatakuje.

Po zwycięstwie i drugiej lokacie w dwóch pierwszych dniach Rajdu Andaluzji, w piątek Aron Domżała i Maciej Marton ponownie pokazali moc. Warszawianin wykorzystał swoje doświadczenie z rajdów płaskich, perfekcyjnie prowadząc Can-Am’a przez malownicze wzgórza południowej Hiszpanii. Jak sam przyznał – nie było to łatwe zadanie.

- To był bardzo podstępny dzień – relacjonował zaraz po powrocie na biwak. - Szybkie trasy pomiędzy polami i sporo miejsc do cięcia. Największym wyzwaniem było znalezienie optymalnej linii. Wówczas można było zyskać sporo czasu. Bardzo lubię takie odcinki, więc jechało mi się świetnie – podkreślił z uśmiechem.

Odczucia kierowcy potwierdzają wyniki. Duet Domżała/Marton wyraźnie odskoczył od głównych rywali, wypracowując już ponad 10-minutową przewagę nad drugim w zestawieniu Gerardem Farresem Guelem. Co jednak najważniejsze, Polacy jak dotąd jadą bezawaryjnie - Trafiliśmy dziś jedną większą dziurę, ale obyło się bez uszkodzeń. Uniknęliśmy też awarii oraz kapci, więc nie mogło być lepiej. Pierwsze miejsce na etapie i powiększona przewaga na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jutro trzeba będzie utrzymać koncentrację, co nie jest najłatwiejszym wyzwaniem – zakończył warszawski kierowca.

W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania ostatnie 178km odcinka specjalnego. Polski duet będzie otwierać stawkę pojazdów Side by Side i postara się utrzymać ścigających ich rywali na dystans.

Wyniki III etapu:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 1:58.48
2. Jose Antonio Hinojo Lopez/Diego Ortega Gil (ESP) +2.59
3. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +3.27
4. Philippe Pinchedez/Thomas Gaidella (FRA) +3.51
5. MitchGuthrie/Ola Floene (USA/NOR) +5.03

Klasyfikacja generalna SSV:
1. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) 7:25.50
2. Gerard FarresGuel/Armand Monleon (ESP) + 10.15
3. Mitch Guthrie/Ola Floene (USA/NOR) +19.13
4. Rui Corneiro/Nelson Ramos (POR) +19.54
5. Kevin Hansen/Francois Cazalet (SWE/FRA) +22.19Mat. pras. Domżała Team

Kalendarz

Styczeń 2021
Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

Cover for Cross Country Polska
2,457
Cross Country Polska

Cross Country Polska

Rajdy Cross Country w Polsce oraz z udziałem Polaków

autor: Anna Michalska

Dakar Rally 2021 bez Rafał Sonik 😔Serce ciągnie mnie na Dakar Rally, ale rozsądek każe zostać. Po miesiącach analiz sytuacji podjąłem trudną dla mnie decyzję – rezygnuję z udziału w #Dakar2021 🏁
⬇⬇⬇
Przedyskutowaliśmy z zespołem możliwe scenariusze i doszliśmy do wniosku, że mamy zdecydowanie za wiele niewiadomych oraz czynników, na które nie mamy wpływu. Dakar to spora inwestycja, a w najbliższej edycji dość ryzykowna. Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa, jeśli którykolwiek z członków zespołu będzie mieć pozytywny wynik testu na covid-19, cały team może wypaść z rajdu. W obecnych warunkach gospodarczych byłaby to po prostu nieodpowiedzialna decyzja. Sport musi zejść na drugi plan, kiedy na szali jest zdrowie i dobro bliskich, członków teamu, czy pracowników. Jak wiecie, obecny okres jest bardzo trudny dla branży centrów handlowych, a ja muszę mieć na uwadze nie tylko swoje ambicje sportowe, ale również ludzi, którzy na mnie polegają. Czuję się za nich odpowiedzialny, więc muszę na jakiś czas zrezygnować z realizowania swoich pasji, bo najważniejsze jest obecnie ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.
RS
... See MoreSee Less

View on Facebook

No i znamy już trasę Dakar Rally 2021🗺 Dakar 2021 🇸🇦
📍Jeddah - Jeddah 🏁
📏 7600km 🏜
100% 🆕 4700 km SS
#Dakar2021 #DakarInSaudi
... See MoreSee Less

View on Facebook

Energylandia Rally Team w Portugalii trenuje obsługę swoich CanAmów South Racing Can-Am 🛠️ ... See MoreSee Less

View on Facebook

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska