Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Adam Tomiczek i Maciej Giemza w czołówce rajdu Baja TT do Pinhal

Zawodnicy ORLEN Team bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznym Pucharze Świata motocyklistów w Rajdach Baja. Adam Tomiczek zajął w Portugalii drugie miejsce. Tuż za podium weekendowej rywalizacji w generalce, ale na 3. pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata, uplasował się Maciej Giemza.

Tomiczek stracił do zwycięzcy 3:02. Giemza dojechał do mety 5:46 sekundy za triumfatorem. Zawodnicy w trakcie rajdu mieli do pokonania łącznie 327 kilometrów odcinków specjalnych. Pierwotnie rajd miał się odbyć w dniach 12-13 września. Termin jednak został anulowany przez portugalskie ministerstwo administracji wewnętrznej ze względu na stan zagrożenia pożarowego w dystrykcie Castelo Branco.

-Trasa rajdu była bardzo szybka i wymagająca. Było na niej dużo kamieni i śliskich miejsc. Dodatkowo w trakcie zmieniała się pogoda –zdecydowanie było co robić. Na początku jechałem dość zachowawczo, żeby złapać swój rytm. W niedzielę udało mi się nadrobić sporo czasu, dzięki czemu ostatecznie uplasowałem się na drugim miejscu, z czego bardzo się cieszę. To były udane zawody– powiedział na mecie Adam Tomiczek.

W Portugalii dobrze radził sobie także Maciej Giemza, który czwartym miejscem w generalce i trzecim w Pucharze Świata potwierdził, że w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo dobrej formie.

- Rajd udany dla mnie. Trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata i  pierwsze miejsce w klasyfikacji  Junior. To  szósty rajd w tym roku, który udało mi się dojechać do mety.  Motocykl sprawował się także bardzo dobrze i mi też jechało mi się świetnie, z momentami bardzo dobrą prędkością. Mam porównanie do zawodników z czołówki, ponieważ ścigałem się z nimi w Portugalii dwa lata temu. Wtedy różnice czasowe między nami były duże. Tym razem są niewielkie i to jest dla mnie motywujące. Baja do Pinhal mogę uznać za dobrze przejechany rajd. W Portugalii przede mną w tym roku jeszcze jedne zawody, w których postaram się pojechać jak najlepiej – powiedział po rajdzie Baja TT do Pinhal Maciej Giemza.

Kolejna runda Pucharu Świata w rajdach Baja została zaplanowana w terminie 5-7 listopada w portugalskim Portalegre.


Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska