Cross Country Polska
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Adam Tomiczek i Maciej Giemza w czołówce rajdu Baja TT do Pinhal

Zawodnicy ORLEN Team bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznym Pucharze Świata motocyklistów w Rajdach Baja. Adam Tomiczek zajął w Portugalii drugie miejsce. Tuż za podium weekendowej rywalizacji w generalce, ale na 3. pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata, uplasował się Maciej Giemza.

Tomiczek stracił do zwycięzcy 3:02. Giemza dojechał do mety 5:46 sekundy za triumfatorem. Zawodnicy w trakcie rajdu mieli do pokonania łącznie 327 kilometrów odcinków specjalnych. Pierwotnie rajd miał się odbyć w dniach 12-13 września. Termin jednak został anulowany przez portugalskie ministerstwo administracji wewnętrznej ze względu na stan zagrożenia pożarowego w dystrykcie Castelo Branco.

-Trasa rajdu była bardzo szybka i wymagająca. Było na niej dużo kamieni i śliskich miejsc. Dodatkowo w trakcie zmieniała się pogoda –zdecydowanie było co robić. Na początku jechałem dość zachowawczo, żeby złapać swój rytm. W niedzielę udało mi się nadrobić sporo czasu, dzięki czemu ostatecznie uplasowałem się na drugim miejscu, z czego bardzo się cieszę. To były udane zawody– powiedział na mecie Adam Tomiczek.

W Portugalii dobrze radził sobie także Maciej Giemza, który czwartym miejscem w generalce i trzecim w Pucharze Świata potwierdził, że w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo dobrej formie.

- Rajd udany dla mnie. Trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata i  pierwsze miejsce w klasyfikacji  Junior. To  szósty rajd w tym roku, który udało mi się dojechać do mety.  Motocykl sprawował się także bardzo dobrze i mi też jechało mi się świetnie, z momentami bardzo dobrą prędkością. Mam porównanie do zawodników z czołówki, ponieważ ścigałem się z nimi w Portugalii dwa lata temu. Wtedy różnice czasowe między nami były duże. Tym razem są niewielkie i to jest dla mnie motywujące. Baja do Pinhal mogę uznać za dobrze przejechany rajd. W Portugalii przede mną w tym roku jeszcze jedne zawody, w których postaram się pojechać jak najlepiej – powiedział po rajdzie Baja TT do Pinhal Maciej Giemza.

Kolejna runda Pucharu Świata w rajdach Baja została zaplanowana w terminie 5-7 listopada w portugalskim Portalegre.


Mat. pras. ORLEN Team

Kalendarz

Error!
No 'MEC_MEC_widget' widget registered in this installation.

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Instagram

ParTnerzy

Rally and Race
© Cross Contry Polska